The Sadness

Tchaj-wan, 2021, 99 min

Město Tchaj-pej náhle propuká v krvavý chaos, a to kvůli viru, díky kterému jsou lidé nuceni vraždit, mučit a dělat spoustu horších ohavností. Mladý pár je dohnán až na hranici zdravého rozumu, když se snaží znovu sejít uprostřed této strašné apokalypsy. Doba pořádku a radosti je pryč, zůstává pouze a jen „smutek“ (The Sadness). (HanzoBureshi)

boyjm

Nechal jsem se unést pozitivními recenzemi. Viděl zaláskovaný pár a četl zvěsti o lásce a sexu. Doufal jsem alespoň v kvalitu "Braindead". Dostal jsem krvavé, na gore si hrající, totálně nudné hovno - rozmazané po stěnách všude kolem v mé místnosti filmového fandy. ()

HanzoBureshi

Wow, tak tohle byl fakt mazec. Nejedná se o klasický projekt se zombievirem, jaký známe. Tento film přichází na úplně jiný level ohavnosti. Celý film je obří krvavý masakr, který se může většině už zdát za hranou snesitelnosti násilí, takže na to pozor. Kromě masakru ten film snad ani nic jiného neobsahuje. Kdo má tyto druhy filmů rád, bude jednoznačně spokojen, zbytek ať si tento film radši nepouští, protože člověk na tohle musí mít opravdu silný žaludek. Také se mi líbilo, že se film soustředil na dvě postavy z jiných míst, jak se s virem potýkají. Mé hodnocení: 7/10 ()

Insomniac

Odvážne, nechutné, krvavé, KRVAVÉ, v dobrom tempe. B-čkovosť sa v takýchto prípadoch dá odpustiť a pomôže k tomu aj to, že sa to neberie príliš vážne samé o sebe. Ja som si to užil! :D ()

xxmurphyxx

Za mňa mega spokojnosť. Áno, chybičky krásy tam sú, asi ako pri každom filme, žiaden nie je úplne stopercentný, ale nejedná sa o nič vážne. Jedna, dve mierne cringe scény, ktoré sa kľudne mohli vystrihnúť, ako napr. tá s televíznym prejavom krízového štábu, nakoľko trošičku, ale fakt, že len trošičku nabúrali atmosféru filmu svojou mierne prepálenou grotesknosťou a satirou ako bolo nutné. Vystrihnutie by filmu prospelo, ale naozaj sa nejdená o žiadnu tragédiu. Tak isto sa nájde jedna, možno dve scény, kde príde na riadny gore a kamera uhne. Ale znova, nič tragické. Niekomu, nie mne, možno bude vadiť, že príbeh je primitívne jednoduchý. Nejaký random týpek hodí frajerku na stanicu metra, vráti sa domov, veci sa medzi tým poserú a nastane shit storm biblických rozmerov a on sa musí vybrať zachrániť svoju buchtu cez pol mesta na babete, pokiaľ sa ona snaží zachrániť svoju sexi prdel pred hordou nadržaných skoro zombies z ktorých najviac vyniká maniak so sekerou, fakt popiči výber šialenca. Ale takto primitívne jednoduchú stavbu príbehu mal aj Mad Max Fury Road a jedná sa o jeden z najlepších filmov posledných min. desať rokov. Prečo? Lebo je to kurva štýlové, svieže, zábavné. A toto je rovnaký prípad aj pri tomto filme. Takže ten ne/príbeh mi tu absolútne nevadí. Takže mimo pár cringe scén, či uhnutia kamery, všetko šľape ako Švajčiarske hodinky. Tempo naberie brutálny spád prakticky už po štvrť hodinke, čo je vzhľadom na kratšiu stopáž chvályhodné a nepoľaví a až na pár okamihov až do úplného záveru, ktorý je správne uťatý, kde necháva priestor fantázii diváka a necháva si pôdu pre možné pokračovanie, ktorému by som teda nebránil ani náhodou. Tempo je besné, plné adrenalínu a atmosféra miestami doslova infarktová, spomaľuje sa len na pár nevyhnutných okamihov, aby naši hrdinovia dostali druhý dych a mohli valiť ďalej v preteku o život. Gore je tu absolútny highlight, niečo tak krvavé, brutálne, surové som už pekne dlho nevidel. Občas ten gore pôsobí mierne uletene, ako napr. pri scéne v metre, kde týpek vrazí kudlu inému do krku a z tepny doslova vytrysknú litre krvi na plafón, ale keď ono to pôsobí tak kurevsky štýlovo,že sa  človek nemôže hnevať. Kosti sa lámu, oči vypichujú, žerú črevá, bodá, seká a dokonca ku koncu aj sexuje hlava nehlava, uletenci na extrémne násilie a kdejakí psychopati si tú rozhodne prídu na svoje. Film si naozaj, až na jednu, dve scény nedáva servítku pred hubu a ukazuje všetko do odporného detailu presne. Hudba je fajn napasovaná, miestami ju človek neregistruje, miestami dobre dotvára atmosféru a tempo a v niektorých pasážach u mňa navodila, neviem prečo spomienku na hororovú hru Forbiden Siren, takže za mňa spoko. Herci vybratí dobre, mali moje sympatie a hlavne ten šialenec so sekerou, ako som už spomínal bol zásah do čierneho. Pochváliť musím aj nápad. Nadržaní zombies? Alebo teda infikovaní ľudia, ktorí automaticky strácajú morálne zábrany a sú hnaní pudom po čo najväčšej brutalite a sexe? Akože na papieri to mohlo znieť ako kvalitný wtf, ale prevedenie je úplne popiči. Konečne niečo svieže v zombie žánri. A vraj sa to nedá. Ani neviem, čo ďalej napísať, asi len toľko, že som veľmi, veľmi spokojný. () (méně) (více)

J.Mayen

spousta krve, kašlajících nakažených, znásilnění, hnisu a sprostých slov. Žádná atmosféra, primitivní scénář, hrozné a ani ne vtipné dialogy, špatní herci, a ještě horší postavy, z nichž vám žádná nepřilne. Odpad nedávám za snahu připravit gore co nejkrvavějšï, jinak je fim zralej na odpad. Hodnocení zde neodpovídá a nerozumim mu. ()

Cocteau

Vůbec nemám problém s vizualizací rozmlácení hlavy čímkoli, komukoli a jakkoli, urvanými údy, zvratky, barely krve, zprzněnýma očima, ale vadí mi nulová atmosféra a slabý scénář. Vizuálně působivé, ale samoúčelné až na půdu. ()

hony23

Na Tchaj-wanu řadí neznámý virus, který mění lidi v zabijáky a sexuální násilníky. Fanoušci explicitního násilí a brutality v zombie hororech si přijdou na své, více ale od filmu nečekejte, protože děj je dosti slaboduchý. ()

Kushina

Tady dávám 4* vyloženě jen za to, jakou naprosto nechutnou a zvrácenou prasečinu dokázali tihle režiséři vytvořit. Už jsem viděl spoustu hororů snad o všem, ale málo kdy mi bylo na blití tak moc, jako u tohoto. Zombie film v jiném podání a ačkoliv je film bez větší zápletky a příběhu, tak za tak šílenou podívanou ty 4* prostě dám. Další poznatek je ten, že doufám, že už tenhle film nikdy neuvidím. 75% ()

brasek

Robert Jabbaz ako scenárista napísal nie príliš podarený príbeh a ako režisér ho ešte zošklivil. Príbeh je nevýrazný, trápna atmosféra, trápne chovanie postáv i zobrazované "brutálne" násilie a z toho všetkého odoberte napätie, pretože to pravdepodobne nikdy ani nebolo súčasťou tohto diela. ()

SpicyNugget

V Tchaj-wanu, pardon, vlastně v Tchaj-peji vypukne nový smrtelný virus Alvin. Udělá z lidí zombíky, kteří mají silný sexuální a vraždící pud. Takže žádná lahůdka pro ty, kdo jsou vůči viru imunní. To platí o mladé dvojici Kat a Jimovi. Musí se zachránit, aby zachránili lidstvo, ale jak, když je město plné sadistických stvůr… Mmm, nostalgie. Déjà vu. Ne, kecám, já měla Covida dvakrát a sadista nejsem, takže dobrý. Do tohoto filmu se mi moc nechtělo, protože nesnáším gore horory, ale tenhle byl tak luxusně a zajímavě natočený, že mě to sakra bavilo! První gore, který jsem si užila (ne, fakt nejsem sadista). Postavy sympatické, vůbec jsem se v nich neztratila, což se mi u čínských a korejských hororů běžně stává. Konec byl skvělý, i když jsem trochu čekala, jak to dopadne. Velice zajímavý film. ()

Emperor1

Jasně, pro fanoušky gore porna je to vizuální festival, mě to prostě po chvíli začne nudit. Uznávám, že se podařilo navodit atmosféru naprostého chaosu, zmaru a bezvýchodnosti, ale rozčiluje mě, když se věci dějí na úkor logiky v chování postav, jako např. když někdo vidí blížící se nebezpečí a místo urychleného taktického přemístění se do výhodnějších pozic prostě jen stojí, čumí a ječí. A to jen proto, aby byl následně chycen, znásilněn, pobodán, roztrhán či rozžvýkán, protože o tohle tu přeci jde. Takže ano, uvidíte zde spousty krve, hnisu, vnitřností, zejících ran, znásilnění oční jamky (to už jsem také někde viděl), proč ne, akorát proč to zbytečně natahovat a nastavovat nějakým příběhem, když koukám na porno, tak také přeskakuju úvodní scénu o prvotních rozpacích překvapeného instalatéra, jenž má být za své služby vyplacen místo penězi v naturáliích. Prostě dejte do jedné místnosti několik kamarádů herců, pokud možno obojího pohlaví, rozdejte jim nože, nůžky, sekery, kladiva, pily, vrtačky atd., zapněte kameru a jděte na kafe, oni se mezitím už nějak zabaví. Vyjde to levněji, bez scénáře, režie, ani ten kameraman není zapotřebí, nebo jen když možná občas zabere detail, taková hoďka čistého masakru pro potěchu oka. Někdo se možná zeptá, proč se vlastně na tenhle typ filmu vůbec dívám - no, občas některé dovedou překvapit, např. filmy jako Lidská stonožka nebo Thanatomorphose jsou taky pěkně nechutné, ale zároveň něčím originální a svým zvláštním způsobem zábavné. Minimálně jsem neměl potřebu přeskakovat nudné pasáže, jako tomu bylo zde. Dávám dva body - za pěknou hlavní představitelku a přednášku o limbickém systému, která byla na celém tom spektáklu nejzajímavější. ()

Ace.A.T.L.

Já na krváky nijak zvlášť nejsem a tak mě tohle moc nenadchlo. Ani ta myšlenka neni nijak dotažená. Tady si někdo chtěl prostě jen zakravnout. Má to pár zajímavých scén, který jinde neuvidíte(sex do oční jamky), ale to je asi to jediný, co tomu dává alespoň něco. Jinak je to kravina. Za mě, jen za odvahu pustit se v něčem i dál, než je obvyklý 2* ale NEDOPORUČUJU ()

Seffi

Kdyby tohle vyšlo v devadesátých letech, tak bych se tomu aspoň zasmál, ale na dnešní dobu je to totální zívačka. Spousta scén není ani vidět, protože je otočená kamera, takže vidíte cákající krev a můžete si tak maximálně domyslet, co se tam děje. Tohle že má být nějaký extrém, gore? Tohle může šokovat jedině někoho, kdo se v životě maximálně tak říznul do prstu v kuchyni při krájení mrkve a to byla jediná krev, kterou za svůj život viděl. zzZ Filmoví scénáristé a rejžové by se mohli někdy podívat na kompilace vražd a zúčtování drogových kartelů, aby měli motivaci na věrohodné "gore" do filmu. 25% ()

Accuphose

Směsice parodie a nějaké společenské vize, která se ovšem moc nepovedla. Jednak proto, že obsahuje spoustu klišé, dementně chovající se postavy, nereálné situace... a zadruhak technicky, v podobě třesoucí se kamery a lacině působících efektů (občas). Jednu hvězdičku dávám naopak za to, že film působí barevně moc zajímavě a rovněž masky zkrvavených postav a některé efekty, byly oku lahodné :-))) Celkově ovšem, po zajímavém začátku, jde film rychle dolů... A nechybí bohužel aktuálně všudypřítomný patos, známý z jihokorejských filmů. Malý plus za to, že si film dělá regulérně prdel z Číny :-D ()