Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Šestnáctiletá stydlivka, kterou štve toxická a sexistická atmosféra na střední, se nechá inspirovat bouřlivou minulostí svojí mámy a anonymně vydá školní plátek, který rozpoutá revoluci za rovnoprávnost. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

VanTom 

všechny recenze uživatele

V upozaděném režimu školní teenagerské romantické komedie předkládá scénář i půvabné momenty, zatímco jako aktivistická feministická rebélie jen návodně křičí jedno vzteklé plakátové heslo za druhým v karikovaně toxickém prostředí. Girl power! Jsem 110% černá a jsem na to hrdá (a lesba k tomu)! Až skutečně otravuje. 3/10 ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Občas na nete pozriem show Jimmyho Kimmela, hlavne ak má zaujímavého hosťa, no a raz tak náhodou vidím Patrick Schwarzenegger. Zvládol som celú asi 10 min. talk show aj so svojou priemernou angličtinou a v závere sa Patrick lúčil s tým, že ho môžeme vidieť v novom filme Moxie na Netflixe a tak som si ešte v ten večer Moxie pustil. Žiadna bomba, len priemerný film plný ženských práv a feminizmu. Každý kto bol v škole vie, aké reči sa v partii chlapcov vedú. Že nie je správne posielať rebríček top dievčat na mobil? Ktorá by stála za hriech? Podobné reči na školách vždy boli a budú a žiadna "Moxie" vzbura to nezmení. Nikto sa nezamyslel nad tým, že podobný rebríček chlapcov si môžu posielať dievčatá? Patrick Schwarzenegger je pre mňa jediný dôvod prečo film vidieť a cítim, že čoskoro by mohol byť skutočnou hviezdou. Chce to len ten správny film, ktorý to odštartuje a nakopne ho. Je to fešák a herecký talent má o dosť väčší než jeho slávny otec. 50%. ()

Reklama

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Film snažiaci sa spojiť prvky feminizmu, vzburu šestnásťročných dievčat a #metoo. Miestami to čiastočne funguje, miestami nie. Ďalší problém je „vývoj“ charakterov – nič také sa tu v pravom zmysle slova nekoná. Herecké performanci sú klasické a spíš ploché. P.S.: Patrick Schwarzenegger hrá namyslenú sviňu, ktorú by ste najradšej nakopli do zadku. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

rikitiki odpad!

všechny recenze uživatele

Těšila jsem se, jak strhám recenze, které film hodnotí jako feministickou agitku, protože vím, jak se na postavení žen naše společnost stále většinově dívá, leč musím se k zápornému hodnocení filmu připojit. Mně nevadí, že to je feministická agitka. Vadí mi, že je to blbá feministická agitka. ____ Hlavní hrdinka projde prozřením a začne bojovat za svá práva. Jestli má důvod být takhle vzteklá a někdy i zlá kvůli konkrétním podnětům, které ji rozčilují, je jedna věc. Je jí 16, je ve věku, kdy ji rozčílí i to, že je právě pod mrakem. Víc mi vadí celkový rámec, do kterého je příběh zasazený. ____ Příběh revolty na střední, což mimochodem je téma jak z teen komedií z 80tek, pracuje s karikaturami, nikoliv s lidmi. Hlavně učitelský sbor, zejména ředitelka, je tak hloupoučká karikatura, že by neprošla snad ani v těch 80tkách. Třídní krasavec alias záporňák nemá jedinou vlastnost, kromě toho, že je slizký a záporný. Jeho finální přečin se ve filmu zjeví zčista jasna, s předchozím dějem nijak nesouvisí, a tak je záměrem tohoto odhalení pouze potvrdit, že třídní krasavec je fakt padouch. Což se před tím projevuje jen tak, že má občas blbé kecy, machruje a jedné dívce šáhne na rameno. _____ Studentka se ohrazuje proti povinnosti číst Velkého Gatsbyho coby knihy o bohatém bělochovi, kterou napsal jiný bohatý běloch. Přitom film má stejnou zápletku – i tady na sebe nevinný vezme vinu za někoho, koho má rád. Proč to udělal Gatsby v knize, je jasné – proč to udělala tady jedna z vedlejších postav není nijak zdůvodněné a k jejímu postavení i zcela nesmyslné. Nemá cenu rozebírat další detaily. _____ Film však ještě hrůzně, kromě toho, že se trapně podbízí náctiletým, posvěcuje kruté stereotypní chování. Když kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu nesouhlasí s hrdinkami, je ostarkizován (pravda, tady ve finiši dojde k jisté sebereflexi). Když se někdo zapojí, je rázem přijímán – ale pouze na základě tohoto shodně sdíleného postoje. Viz dívka na vozíčku, které si nikdo nikdy nevšímal, do chvíle než se přidala. Pak ji přijmou, ale jen jako součást hnutí – o ni samotnou se dál nikdo nezajímá. Učitel je fajn, jen když se až téměř vykastrovaně přidá. Spolužák je akceptovatelný, jen když smýšlí a chová se stejně. A to nikoliv jen z pohledu hlavní hrdinky, kde by to bylo vcelku pochopitelné, ale z pohledu celého filmu, jako správný světonázor, který tento film předkládá divákům. _____ A finále? Feministické královny třídy tančí na plese namalované a v mini svíjivé sexy tanečky, aby přivábily samečky. Dost hloupé na údajně feministický film, ne? Za promarněný potenciál k tématu, že dívky mají právo se ozvat, když se s nimi nezachází férově - za to dávám odpad. SHRNUTÍ: Ale v jednom souhlasím. Taky bych se naštvala, kdyby mi někdo radil, že vajíčka musím dát až navrch tašky. Tedy pokud by to neradil opravdu hooodně starý člověk, anebo já nebyla úplně sťatá. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Snímek Ramařky je veskrze průměrnou podívanou s tuctovým scénářem, ucházející hudebním doprovodem a zoufale nevýrazným castingem, díky kterému je nablblé téma, ještě zoufalejší, než si zaslouží. Chápu potřebu tvůrců upozornit na hluboce zakořeněnou misogynii a sexismus na amerických školách, ale způsob, jakým to natočili, je poněkud nešťastný. Přitom se jedná o téma poměrně závažné a je dobře, když se na ně upozorňuje. Nicméně za mne většina filmů s touto tématikou je natolik stupidní, že dělá společnosti spíše medvědí službu. Já se nudila, což by se u takto závažného tématu stát nemělo.  PS: stejně mne fascinuje skutečnost, že děvčata, které zastávají heslo" Nedáš - nedám", si na sexismus povětšinou nestěžují a ještě na tom vydělají. Za mne velmi slabý průměr 40% max. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama