warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zaujimavy scenar. KGB major na scena a povestny rusky "respekt" k ich clenom je hmatatelny. Takisto zavan tajomna o grupe mladych turistov, co v tedy zomreli ma super atmosferu. Uz menej som pobral tanecky mladej patologicky a dumaveho agenta. Rozporuplne. ()

lineker

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Z doby tuhé Chruščovovi diktatury se nám soudruzi ze Sovětského svazu rozhodli předložit tajemné sci-fi o jedné ne zela zvládnuté výpravě mladých komsomolců. Když jsem se dostatečně vychechtal nad exteriéry, které by spíše zapadli do SSSR sedmdesátých let než do doby, kdy v zemi zaslíbené neznali pořádně ani toaletní papír a nad těmi ušlechtilými vztahy soudruhů z doby, kdy jedna špatně naformulovaná věta znamenala cestu na Sibiř, zkusil jsem vnímat samotný děj. Technicky se to dá vcelku zkousnout a je možné, že dějově se to ještě slušně rozjede, ale prozatím pociťuji jen silný copyright západní produkce obohacený o patos a určitou naivitu. Šanci tomu vzhledem k vysokému hodnocení ještě dám. ()

iN

Začátek zatím dobrý, ale asi ne zase tak, jak jsem očekával. Ano, taky mě ruší časté cukrbliky s kamerou (kdy přemýšlím, co to vůbec sleduju) a flashbacky do druhé světové + romantika s Káťou. Ale uvidím, dám tomu šanci. ()

• Hrad Wewelsburg, který tvůrci z neznámého důvodu umístili do Braniborska (ve skutečnosti je skoro na opačné straně Německa ve Westfálsku), nikdy z pochopitelných důvodů neobsadila Rudá armáda. Zde je navíc po odchodu nacistů zobrazen neporušený. Je přitom prokazatelné, že na jaře 1945, kdy se k hradu blížili spojenci, byl tento na přímý rozkaz Himmlera částečně (díky nedostatku výbušnin) vyhozen do povětří a zbytek byl významněně poničen následným požárem. Destrukci prováděl osobně Himmlerův asistent major Heinz Macher. (Hombre8)