Epizody(7)

Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

stret

Spočiatku sa mi príbeh zasadený do talianska zdal krokom späť. Ale o to vôbec nešlo a sem som prišiel súhlasiť s tými, ktorí hovoria že je to lepšie ako prvá séria. Obvykle hudbu vo filme či seriáli neriešim. Tu však v oboch sériách aj hudba bola lahôdkou. ()

Tempter

Taková Ulice v načančaném hávu. Na rozdíl od té české šmudly se na tu americkou fintilku dá koukat. Úvodní skladbu jsem si přidal do oblíbených... ()

eworm

Druhá série povýšila už tak dobrý seriál na mistrovský kousek. Fantastická práce všech filmových složek, v čele se scénářem, hudbou a kamerou. ()

Vaelor

Naprostá pecka. 2. série je kvalitnější než ta 1., nicméně ta měla nevýhodu v tom, že byla neznámá. Nevěděl jsem, co od toho mám čekat a dlouho mi trvalo, než jsem přistoupil na hru tvůrců a tak jsem si ji začal pořádně užívat, až když už se blížil konec. Toto 2. série zcela logicky eliminuje a mohl jsem si ji vychutnávat od začátku až do konce. A že to za to stálo! ()

Anosompozer

Veľmi predvidatelné vôbec nie tak vtipné pomalé a uslintané a už vonkoncom nie tak roztomilo sarkastické ako jednotka. Ale!!! Je to kurňa Sisília Itália a strašne dobre sa na to pozerá a preto som veľmi ale naozaj veľmi veľmi zhovievavý. ()

frantamm

Skvělý seriál. Podle mě je druhá řada o něco lepší než první zejména co se kamery týče. Co se mi asi nejvíc líbí, tak je scénář. Tady si dal autor opravdu velkou práci se stavbou jednotlivých charakterů, takže dialogy a chování jednotlivých postav je naprosto logické a člověk si řekne, že takto by to v reálu klidně mohlo být. Nejsou tam žádná uměle vytvořená nedorozumění a zbytečně trapné situace. Prostě scénář na jedničku. Příběh a jednotlivé zápletky mě opravdu bavilo sledovat. Za mě tedy super.  Líbí se mi, že i přesto, že seriál obsahuje prvky cynismu a utahuje si z nároků rozmazlené společnosti, tak přehnaně nemoralizuje a nevnucuje divákovi co je dobře a co ne. ()

petisebesta

Noo tak po tomhle si kazdy bude prat dojet na Sicilii.. To je uplna reklama na bazen, drinky, valeni se mezi snidani a veceri, rozptyleni a kratochvile po cely den a den za dnem, pamatky, more, nakupy a vecirky. V tomto dilu uz se nam tridni boj dostal na uplne jiny level. Tady je kazdy na dovolene uz jen zdroj, pro hotelove zamestnance zdroj prijmu, pro mlade pary - hosty mezi sebou se bijou o penize toho druheho. Mezi generacemi trech panu puvodne ze sicilie syn uspesne vydira otce, dedecek se ubezpecuje ze neudelal nikdy nic spatne a mezi mistnimi obyvateli a turisty jede hra kdo vybere vic za cokoli vcetne lasky... a duhove to je! coming out, tepli mladi, tepli stari ... je to tam, skoro nikdo neni nudne normalni a ta scena opsana z stareho italskeho filmu vystrizena jako totalni kopie kdy se na ni divaji kluci ale k dnesni jine dobe kdy se pracujici emancipovana zena uplne otrasa hnusem - Wow. Ocenuji take casting. Sami pekni lide na plazi, prdelky, vysekani junaci, nikdo nemluvi nemecky a nepije pivo (jeden kriminalne naladeny whitetrash nakonec ukaze ze ma dobre jadro a ke sve tride pracujicich reprezentovane asistentkou se zachova mile) - uplne se ztratili turiste z NDR :-) a CCCP .. jina realita.. tak nejak kdyz stoji pokoj na den nad 2000eur zacina jak rikaji turiste multimilionari "dobrodruzstvi zacina tehdy kdyz u snidane neni 7 druhu syra a med v plasviich" no a vecer koukame na more a delame jako ze nic a Etna krasne chrlii to magma proti obloze. No a nehraje tam Cernoch (Milan, Ing., jen kompars 6.level mihunuti v restauraci a mihnuti na plazi) ..asi, ze to toci Mike White. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD