Reklama

Reklama

Alf - Série 2 (1987) (série)


Alfovy výjimečné Vánoce: část 1. (S02E12)

(epizoda)
  • USA ALF's Special Christmas: Part 1
Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, 1987, 21 min

Obsahy(1)

Do Vánoc zbývá jen pár hodin a rodina Tannerových (otec Willie, matka Kate, děti Lynn a Brian) spolu s mimozemšťanem Alfem, který u nich už nějakou dobu žije, přijíždějí do lesní chaty oslavit a užít si Vánoce. Tato chata patří panu Foleyovi. Willie, který zde trávil v dětském věku Vánoce se svými rodiči, si přeje, aby jeho manželka a děti poznaly úchvatnou atmosféru zdejších Vánoc a měly stejně krásné vzpomínky jako má on. Ještě před začátkem štědrovečerní noci se zde zastaví majitel chaty pan Foley, aby popřál rodině Tannerových veselé Vánoce a dal jim svůj dárek, přičemž se zmíní o tom, že ještě jede do nemocnice, kam veze nemocným dětem hračky. To zaujme Alfa, který to zpovzdálí zaslechne a tajně vleze do auta s tím, že z hraček v autě vybere vánoční dárky pro svou lidskou rodinu, jenže než stihne vybrat dárky, vůz se rozjede a Alf tak nechtěně míří do nemocnice, kde o štědrovečerní noci udělá radost malé umírající holčičce, pomůže s porodem dítěte a po cestě z nemocnice také zachrání jeden lidský život. Díky téhle noci Alf pozná pravý smysl a význam Vánoc a uvědomí si, jak malicherné jsou problémy, které musí řešit on v porovnání s těmi opravdovými lidskými tragédiemi. (freddy)

(více)

Recenze (14)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mám tohoto mazaného mimozemšťana celkem rád, ale tento vánoční příběh považuji za značně nepovedený. Jednak jsem se při něm takřka nezasmál, ale hlavně mi příliš nevoní, když vánoční atmosféru rodinného krbu nahrazuje umírající holčička a čerstvě ovdovělý černý Santa. Tolik deprese bych čekal od dramat, kterým se svědomitě vyhýbám a nikoli od příběhu chlupatého pošuka, který mě má bavit svým nechápavým pohledem na lidský svět. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Byl jsem nucen požádat zdejší editory, aby z profilu odstranili žánr "komedie", protože absence tohoto žánru zcela znemožňuje porovnání se seriálovými epizodami. 10 minut z dvacetiminutového dílu má daleko větší kadenci humoru, než tato snůška sentimentálních výlevů a rádoby rodinných keců, které místo bránice potrápí spíše divákův žaludek. Celovečerní verze Alf vs. U. S. Army má mnohem příznivější vliv na duševní zdraví. ()

Reklama

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je to přesně tak, jak píše uživatel Freddy, nemám, co bych dodal. Snad jen kromě toho, že tenhle speciál sice u nás měl premiéru až v roce 2012, ale nebyl mi neznámý, neboť příběh jsem měl možnost číst v knižním vydání Alfových příběhů, u nás vydaných v první polovině 90. let v podobě 4 knih. I v k nihách se podařilo zachovat humor tak typický pro tento kultovní seriál.... ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Oblíbený chlupatý mimozemšťan Alf je už druhým rokem na nucené návštěvě naší planety a stále nepochopil, o co o Vánocích jde a v čem je vůbec krása a kouzlo Vánoc. V tomto vánočním speciálním dílu oblíbeného seriálu Alf zjistí, o co jde o Vánocích především a jak malicherné jsou jeho problémy v porovnání s lidmi, kteří jsou nevyléčitelně nemocní nebo kteří ztratili milovanou osobu a nechtějí již nadále žít. Tento 50minutový film je k mému velkému překvapení velmi málo komediální, ale o to více vážný a dojemný a nestydím se přiznat, že jsem měl slzy na krajíčku. Zkrátka tentokrát to tvůrci rozehráli zcela na vážnou notu a se seriálem to má společné tak maximálně ústřední herce (nechybí zde samozřejmě Alfova lidská rodina), ale to je tak všechno, dokonce se tento film ani neodehrává u Tannerů doma. A právě tím, jak se tento příběh odlišuje od seriálu a že mě šokoval svou vážností, si mě tenhle film získal. A co mě překvapilo ještě víc je fakt, že tenhle film se dočkal své české premiéry až v roce 2012, a to díky stanici Prima Family. A Prima příjemně překvapila především tím, že ač od dabingu první série Alfa uběhlo 18 let, tak přesto sehnala tři původní ústřední dabéry, a tak jsme mohli znovu slyšet pány Satoranského a Jiráka a paní Konvalinkovou, kterak se po dlouhých letech vrátili k dabingu kultovních postav ze seriálu Alf. A rozdíl 18 let, který mezi oběma dabingy uplynul, nebyl na poslech nijak příliš patrný, zkrátka staré dobré hlasy doplněné hlasy novými, i to je důvod spolu s důvody výše uvedenými, proč tenhle speciální díl hodnotím pěti hvězdami. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Možná, že je tu mnoho sentimentu a děj má blíž dramatu než komedii, ale přesto či právě proto si mě získal. Vidět často cynického a urýpaného Gordona Shumwaye v citlivé poloze bylo příjemnou změnou. A nemohu říct, že bych se nezasmál. Scéna s Tiffany, dokud si myslela, že jde o plyšáka, pobavila, podobně i Alf coby doktor ve výtahu. Netradiční epizoda s určitým poselstvím a emocemi si zaslouží 5*. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o speciální dvoudíl odpovídající 12. a 13. dílu druhé série původního seriálu Alf (od r. 1986). (Dreamiest)

Reklama

Reklama