Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

warrenur

Velmi atraktivne a farebne pozlatko, o tom niet pochyb. Pobavilo, hoci vidiet drobnu goth Ortegu po tom erotickom horore X, je silna kava. :) Ale Nevermore je kazdopadne pekne prostredie, hoci ma uz to skupinkovanie deticiek na exoticke skupinky irituje az unavuje. Taktiez tie mnozstva klise o kacatku, ktore hned padne do oka miestnemu play-boyovy a miestnej alfa-samici. Az na toho usmevneho gluma v zavere. Uvidime, co sa z toho vykluje, ale najzaujimavejsi a najzabavnejsi "charakter" je zatial "VEC". ()

ŠpetaMarek

Ty kokso, tak sem nedal ani cely prvni dil. Tohle ma byt nejsledovanejsi serial roku na Netflixu? Tak to sem opet rad, ze uz si ho pul roku neplatim. Vypada to dobre ale zbytek k hovnu. Otvirani vsech dejovych linek jak z prvni hodiny seminare Bad robotu: "jak se stat scenaristou serialu snadno a rychle." ()

BROKEN_

Tim Burton is back! Nebudu lhát, odjakživa se mi líbila Burtona tvorba. Jeho styl, estetika, vizuální stránka, jeho... podivnost mě vždycky přitahovala a Wednesday díky tomu vypadá úžasně. Jenna Ortega je vynikající a stává se jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti. Elfmanova hudba je typická k jeho spolupráci s Burtonem. Humor mě strašně baví a těším se na zbytek epizod. Vypadá to po úvodním dílu velmi nadějně. :-) ()

peetrejr

Prvá časť seriálu Wednesday je tu. Prvá epizóda nám hneď začína zhurta a mňa očarilo príjemné burtonovské intro, ktoré vo mne vyčarilo spomienky na jeho filmy. Je pravda, že sme už dlho nevideli počin Tima Burtona, trak on sa vrátil a hneď takto! Pretože Wednesday je síce seriál pre teengaerov, ale bez dotyku Burton, by to nebolo ono. Milujem, ale že fakt milujem tú všadeprítomnú satiru a čierny humor. Uznávam, že šiel som do seriálu s menšími obavami, ale tie sa vytratili. Trošku mám problém s dĺžkou časti, pretože hodina je na teenagerský seriál celkom moc, a uvítal by som radšej kratšie časti (20 až 30 minút). Ale nevadí to nejak špeciálne len keď máte ťažký deň, je dosť pravdepodobné že sa vám budú zatvárať oči. Som fanúšik diel Tima Burtona a preto som bol nadšený, z toho, že natočil seriál. Je to veľmi skúsený a dobrý režisér, ktorý si ma získal za jeho veľmi krásne a umelecké filmy, s nádychom hororu. To presne môžeme vidieť aj tu. Téma Addamsovcov je pre Burtona ako šitá a čudujem sa, že už skôr nenatočil niečo práve z tejto série. Nuž, teším sa na ďalšie diely a hlavne dúfam, že sa bude seriál minimálne držať v duchu prvej epizódy. ()

Barkku

Mno..ta jedna hvězda je zatím za to, že občas zaslechnu klasický Addamsovský humor. Ale nevím, jestli budu seriál dokoukávat. Buď je český dabing tak špatný, nebo se mi něco nepozdává na nepřirozenosti dialogů. Pro mě jsou Addamsovi z devadesátek svatí a nedotknutelní... Děvče hraje celkem slibně, ale je málo mrazivá, na Christinu Ricci v mladém věku nemá. (Což jí ostatně mohla říct sama, když tam taky hraje...)  Catherine Zeta J. nemá ani zdaleka tolik grácie co Anjelica Huston, Gomez je trochu nechutný a vypadá i jaksi hloupě... kde je ten dokonalý španělský matador a gentleman(?) Já vím nová doba si žádá nové reálie... Skoro si říkám, že měli udělat klasický remake a neroubovat a nesmrskávat celou poetiku Addamsových do ... přeplácaného přemakeupovaného seriálu, který chce zas všechny teens strhnout jedním směrem... ()

• Telefónne číslo, na ktoré má Tyler zavolať, je (413)555-1938, pričom posledné štyri číslice z roku 1938 sú rokom, keď časopis The New Yorker prvýkrát uverejnil komiks Charlesa Addamsa "Rodina Addamsovcov". (molcan2)
  • Keď riaditeľka Weemsová vysadí Wednesday na terapii, na budove terapeuta je nápis Millar & Gough Realty. Alfred Millar a Miles Gough sú tvorcovia seriálu. Spodný údaj na tabuli je "N. Testa", čo je odkaz na spolupracujúcu producentku Natalie Testa. (molcan2)