foto

Paz de la Huerta

  • nar. 4.9.1984 (34 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Tmavovlasá smyslná herečka Paz de la Huerta se narodila 3. září 1984 v New Yorku (některé zdroje uvádí datum narození 4.září 1984). Má o dva roky mladší sestru Rafaelu (které se v rodině říká jednoduše Rafa). Její matka pracuje pro United Nations a specializuje se na pomoc s početím v zemích třetího světa. Otec žije na ranči ve Španělsku a Paz u něj během svého dětství trávila většinu létních prázdnin.

Když byla Paz de la Huerta ještě dítě, vyslovovalo se její křestní jméno tradičním španělským způsobem („path“) což znamená „mír“ nebo „klid“, v dospělosti však trvala na anglické výslovnosti jména – tedy se „z“ na konci. Její jméno ve španělštině doslova znamená „mír (klid) ovocného sadu“. Paz de la Huerta se narodila s cystickým hygromem, který stále roste musí se vždy po určité době operovat. Herečka tak od na rození do roku 2010 absolovala již sedm operací.

Její umělecké nadání se začalo projevovat již v raném věku. Herectví se začala věnovat již ve čtyřech letech. V té době začala pravidelně navštěvovat lekce herectví v SoHo Children's Acting Studio. Díky tomu získala i svou první roli a jako čtyřletá debutovala před kamerou a to ve snímku OBJEKT MÉ TOUHY, kde si zahrála Sally.

Po maturitě na prestižní brooklynské St. Ann School studovala herectví u Marcie Haufrechtové v Actors’ Studiu. Během dospívání se tato nadaná herečka etablovala také jako jedna ze světově vyhledávaýnch modelek. I přes úspěšně nastartovanou kariéru modelky se však Paz de la Huerta stále chtěla orientovat více na herectví. Začaly přicházet větší i menší nabídky filmových rolí (např. Mary Agnes v PRAVIDLECH MOŠTÁRNY) a hostování v televizních seriálech LAW & ORDER (Právo a pořádek), THE PRACTICE (Advokáti) a LAW & ORDER: SPECIAL VICTIMS UNIT (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti).

Filmové producenty zaujala několika rolemi svůdných dívek v nezávislých snímcích, např. jako služebná Jilly v adaptaci románu Dirka Wittenborna NELÍTOSTNÁ RASA, dodavatelka pizzy v dramatu smrtelně nemocné dívky KYTARA, nymfomanka Nico v komedii podle románu Chucka Palahniuka ZALKNUTÍ nebo Nahá v Jarmuschově HRANICI OVLÁDÁNÍ. Její zatím největší úlohou je tanečnice ve strip baru Linda v psychedelickém kriminálním dramatu VEJDI DO PRÁZDNA. Účinkovala také v ambiciózním seriálu z produkce Martina Scorseseho o počátcích organizovaného zločinu v době prohibice BOARDWALK EMPIRE ve kterém vystupuje po boku Steva Buscemiho.

V říjnu roce 2003 se objevila na titulní straně nedělního vydání New York Times, časopis Nylon Magazine's Young Hollywood Issue ji zařadil do svého výběru pětapadesáti mladých nadějných umělců současnosti. Paz de la Huerta však není jen herečka, věnuje se také výtvarnému umění, designu a psaní. Za svou hlavní hereckou inspiraci považuje asi nejznámější vamp lady - Gretu Garbo. Díky neustálému cestování hovoří plynule francouzsky, španělsky a anglicky. Momentálně je přítelkyní amerického zpěváka, skladatele a vítěze Grammy Scotta Weilanda. Jako svůj nejoblíběnější hudební žánr uvádí punkrock, proto u ní nepřekvapí její obliba originálních kombinací oblečení. V soukromí nejraději nosí vysoké vojenské boty a sukně s leopardím vzorem. V současné době žije se svou matkou a sestrou v New Yorku (Tribeca).

klára "kapibara" xxx

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace