foto

Sondra Currie

  • nar. 11.1.1947 (73 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Sondra se narodila v kalifornském Los Angeles jako dcera herečky Marie Harmon, která byla známá především ve 40. letech. Jejími mladšími sestrami byla dvojčata Cherie a Marie. Cherie se stala jednou z vůdčích zpěvaček dívčí rockové kapely The Runaways, která se proslavila hlavně v 70. letech, Marie se stejně jako ona stala herečkou. Sondra chtěla být v dětství automobilovou závodnicí. Svoji první malou filmovou roličku dostala v roce 1970, kdy si zahrála v posledním westernu Howarda Hawka s názvem RIO LOBO. O rok později ztvárnila přitažlivou a současně vychytralou Terry ve filmu TEENAGE SEDUCTRESS.

K jejím výraznějším a známějším rolím patří role energické a horlivé policistky ve filmu POLICEWOMEN z roku 1974. V tomtéž roce si zahrála také jednu ze svůdných dcer Glorie Grahame ve filmu MAMA´S DIRTY GIRLS. Nešťastnou ženu v domácnosti, která se dá na útěk s čističem bazénů, si zahrála ve filmu FUGITIVE LOVERS (1975). Jako odvážné děvče, které se rozhodne krutě pomstít mladíkům, kteří ji znásilnili, jsme ji mohli vidět ve westernu JESSI´S GIRLS (1975). Vězenkyni Katherine ztvárnila v dramatu z prostředí ženské věznice s názvem THE CONCRETE JUNGLE (1982). K jejím hereckým počinům z poslední doby patří role Lindy Garner v komedii PAŘBA VE VEGAS a PAŘBA V BANGKOKU.

Jejím prvním manželem se v březnu roku 1946 stal herec Tony Young, manželství ale nevydrželo a skončilo rozvodem. V roce 1989 se provdala podruhé, a to za producenta a režiséra Alana J. Leviho, se kterým založila produkční společnost nazvanou Lumina Pictures and Entertainment LTD. Sondra je členkou organizací jako Women in Film, Women in Theatre, EMA nebo The Theatre Group. Je také členkou dobročinné organiazce SHARE, která pomáhá zneužívaným a zanedbaným dětem a dětem s AIDS. Ve volném čase je Sondra nadšenou fotografkou.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky