foto

Josef Trojan

  • nar. 8.1.2001 (19 let)
    Praha, Česko

Biografie

Josef Trojan působí jako melancholický, přemýšlivý, uzavřený, introvertní, vážný typ, který se jeden čas zhlédl v Kafkovi, který je mu blízký a jeho fyzická podoba s ním je zarážející. Po svém tatínkovi Ivanovi má touhu odvádět perfektní práci, pracovat na sobě, a to i po lidské stránce, po mamince je emočně spíše přecitlivělý. Sám o sobě říká, že mu chybí vůle.

Dědeček Ladislav je herec, tatínek Ivan je herec, maminka Klára je herečka, strýc Ondřej je herec a režisér. Jeho bratr František je student žurnalistiky a dále má o desítku let dva mladší bratry – Antonína a Vaška. Jeho strýc je olympijský vítěz a lékař Lukáš Pollert.

Jeho traumatickým bodem je strach z toho, že vnímán jako protekční dítě, že je „ten od toho Trojana“, podle rolí je ale zřejmé, že tatínek mu cestu k herectví nezametal. Prvně si  zahrál v Andělovi Páně ve čtyřech letech a další film přišel až za šest let, a to Smíchov pláče, Brooklyn spí. Objevuje se v malých rolích v seriálech Svět pod hlavou či  Dáma a Král. V seriálu Skvrna už má velkou roli. V Ceně za štěstí má jeho postava prvně jméno. Přichází hlavní role alkoholika Adama v Abstinentovi a velká role v Šarlatánovi, kde hraje se svým otcem stejnou postavu, ale v rozmezí let.

Studium gymnázia v ročníku před maturitou vzdal, měl pocit, že ve vztahu k tomu, čemu se věnuje a kam směřuje, je jen ztrátou času. Je na volné noze, živí se prací na recepci a ve sklárně.

O své generaci říká: „Chybí nám větší trpělivost a píle. Ne vždy si uvědomujeme, že všechno nemůžeme mít hned a že nejdřív musíme poctivě pracovat, než budeme moct sklízet nějaké ovoce.“

Josef "sator" Čtvrtníček

Herecká filmografie

Filmy

2020 Šarlatán
2019 Abstinent
Cena za štěstí
2017 Rozverné léto (studentský film)
2016 Domov (studentský film)
2013 Revival
2011 Smíchov pláče, Brooklyn spí
2005 Anděl Páně

TV seriály

2019 Skvrna (TV seriál)
Skvrna (E08)
Julie (E07)
Řád (E06)
další epizody (8)
2018 Dáma a Král (TV seriál)
Tóny smrti (S02E02)
2017 Svět pod hlavou (TV seriál)
Mrtvý muž (E09)

Dokumentární

2019 Ze života Ivana Trojana (TV film)

Host

TV pořady

2014 DVTV (TV pořad)
2012 7 pádů Honzy Dědka (TV pořad)
2010 Show Jana Krause (TV pořad)

Fanoušci tvůrce