foto

Peter Segal

  • nar. 20.4.1962 (58 let)
    USA

Biografie

Peter Segal se narodil roku 1962 v USA. V roce 1994 dokončil filmovou školu USC School of Cinema-Television v Los Angeles.

Jeho režijním debutem byla v tom samém roce BLÁZNIVÁ STŘELA 33 a 1/3: POSLEDNÍ TRAPAS s Leslie Nielsenem v hlavní roli. Třetí pokračování slavné komedie dopadlo velmi slušně. O rok později natočil průměrnou dobrodružnou komedii TOMMY BOY a příliš neoslnil ani se snímkem MÍ DRAZÍ AMERIČANÉ. V roce 2000 přišel s pokračováním šílené "komedie" ZAMILOVANÝ PROFESOR 2: KLUMPOVI s Eddie Murphym. Ačkoliv si film v kinech vedl celkem dobře, kritika ho naprosto rozcupovala.

Jeho dalším počinem - KURS SEBEOVLÁDÁNÍ si však spravil reputaci. Romantická komedie z roku 2003 s Jackem Nicholsonem a Adamem Sandlerem zaznamenala, hlavně v zámoří, obrovský úspěch. Poté přišly další, ještě větší hity. A to romantika 50x A STÁLE POPRVÉ (2004) a o rok poté trochu drsnější TRESTNÁ LAVICE.

Steve Carell, Anne Hathaway a další herecké hvězdy se předvedly v superúspěšném DOSTAŇTE AGENTA SMARTA (2008). Pokračování tohoto hitu se chystá na rok 2011. Dalším počinem tohoto režiséra, scénáristy, producenta a příležitostného herce bude v roce 2012 fantasy SHAZAM! s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli.

V roce 1995 založil produkční společnost Callahan Filmworks. Momentálně je ženatý se zubařkou Lindou, s níž zatím nemá žádné děti.

Petr "PVi" Viktorin

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Skladatelská filmografie

Filmy

2016 Harvey

Scenáristická filmografie

Filmy

2010 In Security (TV film)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(95)