foto

Jackie Sandler

  • nar. 24.9.1974 (45 let)
    Coral Springs, Florida, USA

Biografie

Jacqueline Samantha Sandler, roz. Titone, se narodila ve floridském Coral Springs v USA. Narodila se jako křesťanka, poté co se provdala za známého komika Adama Sandlera, přešla k judaismu. V letech, kdy navštěvovala vysokou školu, si přivydělávala jako modelka pro velké oděvní společnosti.

Díky herci Robu Schneiderovi se v roce 1999 dostala také k filmu, kdy ztvárnila postavu Sally ve filmu Deuce Bigalow: Dobrej striptér. Pro zdárný úspěch ji Rob doporučil svému kamarádovi Adamu Sandlerovi, který ji obsadil ve filmu Velký táta do role servírky, kde se také podílela i na hudební stránce filmu. V roce 2000 si zahrála v dalším Sandlerově filmu Malý Nicky - Satan junior. O rok později s Adamem oznámili, že jsou spolu ve vztahu a 22. června 2003 se vzali.

V roce 2002 byla obsazena do hlavní role filmu Osm bláznivých večerů, kde propůjčila hlas postavě Jennifer. Rok na to ji obsadil Danny DeVito jako barmanku do filmu Baba na zabití.

Když se v roce 2004 natáčel film 50x a stále poprvé, kdy se spolu na obrazovce opět setkali Adam Sandler a Drew Barrymore, požadoval právě Sandler, aby režisér Peter Segal obsadil jeho ženu Jackie. Ten o Sandlera jako hlavního herce nechtěl přijít a tak nabídl Jackie roli zubařky. Téhož roku se objevila v pořadu VH1: All Access: Celebrity Weddings, kde ztvárnila sebe samu, den před jejím ročním výročím svatby.

Na role se díky svému manželovi mohla těšit i několik let poté, kdy se objevila po jeho boku např. ve filmech Když si Chuck bral Larryho (2007), Machři (2010) a Machři 2 (2013), Zkus mě rozesmát (2011), Můj otec je šílenec (2012), Dovolená za trest (2014) a další.

Michal "kill-tec" Staněk

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2014 The 40th Annual People's Choice Awards (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky