foto

Paul Verhoeven

 • nar. 18.7.1938 (81 let)
  Amsterdam, Noord-Holland, Nizozemsko

Zajímavosti o tvůrci (19)

 • Elle (2016)

  - S postavou Michèle Leblanc boli  postupne oslovované či len spájané známe hollywoodske herečky Nicole Kidman, Sharon Stone, Julianne Moore, Diane Lane, Marion Cotillard, Carice van Houten až nakoniec skončila v rukách Isabelle Huppert. Tá sa sama ponúkla o jej stvárnenie a o spoluprácu s režisérom Paulom Verhoevenom. Sám režisér sa po početných odmietnutiach rozhodol film natočiť vo Francúzsku, miesto zvažovaných Spojených štátov amerických. (lemonova)

 • Elle (2016)

  - Druhý film Paula Verhoevena, který soutěžil na filmovém festivalu Cannes. Tím prvním byl Základní instinkt. (Hal_Moore)

 • Elle (2016)

  - Režisér Paul Verhoeven se před natáčením učil Francouzštinu. Podle něj by francouzský film měl být zaplněn Francouzi. Jelikož se ji učil už jako malý, jazyk se naučil rychle. (Hal_Moore)

 • Robocop (2014)

  - Režisér José Padilha i herec Joel Kinnaman dělali všechno proto, aby film mohl být uveden pod ratingem R, což by bylo věrnější Verhoevenově předloze. Vzhledem ke stoupajícímu rozpočtu, který byl původně plánován na 60 milionů amerických dolarů a který se nakonec vyšplhal až na 120, bylo studio nuceno rating snížit na PG-13 v naději, že tak vyhradí vysoké náklady. Padilha byl pak během natáčení pod přísným dohledem, aby rating dodržel. (Mr. Filuta)

 • Základní instinkt 2 (2006)

  - Producent filmu Andy Vajna v rozhovoru uvedl: "Mysleli jsme, že Základní instinkt je vhodný k pokračování, nicméně Sharon Stone uvedla, že s Verhoevenem film točit prostě nebude a nebylo možné se s ní dohodnout. Verhoeven tak musel být propuštěn. Žádný jiný režisér se na filmu nepodílel. Já bych jí radši zažaloval, ale producent Mario Kassar si přál snímek zrealizovat, a proto navrhl, abychom uzavřeli mír." (Courtemanche)

 • Základní instinkt 2 (2006)

  - Film měl nejprve režírovat David Cronenberg, po něm John McTiernan, Paul Verhoeven či Jan de Bont. (imro)

 • Černá kniha (2006)

  - Exkrementy, které byly vylity na Rachel Stein (Carice van Houten), byly tvořeny hlavně z rozmačkaných brambor, zázvorové buchty, arašídového másla a barviv. Scéna však i přesto byla pro herečku úmorná, hlavně když se musela kvůli chycení správného záběru natáčet víckrát. A tak Carice vyzvala režiséra Verhoevena na souboj, aby si těch "exkrementů" také užil. Po natáčecím dni pak její výzvu opravdu vyslyšel. (JayZak)

 • Černá kniha (2006)

  - Paul Verhoeven pracoval na scénáři celých patnáct let, ale pořád s ním nebyl spokojený. Problémy zmizely až ve chvíli, kdy hlavního hrdinu změnil v krásnou dívku. (Siriuss)

 • Černá kniha (2006)

  - Když chtěl producent seškrtat rozpočet ve výši 17 milionů eur, Verhoeven to odmítl s tím, že tedy raději od projektu upustí. Dosáhl tak svého, a Černá kniha se stala historicky nejdražším nizozemským filmem. (Siriuss)

 • Černá kniha (2006)

  - Přestože se v příběhu o holocaustu objevují i otevřeně sexuální scény, Verhoeven vyrazil točit část filmu do Izraele a odmítl náhradní lokace. (Siriuss)

 • Černá kniha (2006)

  - Ve velkolepě pojatém finále musel režisér v městských ulicích ukočírovat na 1200 komparzistů. (Siriuss)

 • Základní instinkt (1992)

  - Paul Verhoeven krátce zvažoval obsazení Petera Wellera do role Nicka Currana. (Cheeker)

 • Základní instinkt (1992)

  - Podle režiséra Paula Verhoevena je v úvodní scéně skutečně Sharon Stone a nikoli její dubl. (hippyman)

 • Základní instinkt (1992)

  - Režisér Paul Verhoeven chtěl ze Základního instinktu udělat první studiový film, ve kterém by se objevil ztopořený penis. Ve střetu s Eszterhasem však neuspěl a od svého úmyslu ustoupil. (Divočák)

 • Základní instinkt (1992)

  - Roli Catherine nakonec vzala Sharon Stone, která s Paulem Verhoevenem pracovala už na filmu Total Recall. (don corleone)

 • Základní instinkt (1992)

  - Známá scéna překřížených nohou údajně vznikla tak, že režisér Verhoeven požádal Stone, aby si odložila spodní prádlo, protože se jim odráží v kameře. O tom, že bude záběr tak intimní se dozvěděla Sharon Stone až při prvním preview filmu. Nechala se přesvědčit, aby scéna ve filmu zůstala, protože zapadá do charakteru její postavy. (don corleone)

 • Černý déšť (1989)

  - Pro režii filmu byl původně vybrán Paul Verhoeven. (Holina)

 • Maso a krev (1985)

  - Tento film je odpoveďou Paula Verhoevena na romantizujúci pohľad tvorcov na obdobie stredoveku. Chcel divákom ukázať, že toto obdobie bolo presiaknuté brutalitou, rozličnými chorobami, chudobou a biedou a že odchod z tohoto sveta prirodzeným spôsobom bol vzácnosťou. (beso74)

 • Supermarket (1974)

  - Klick dle vlastních slov Supermarket koncipoval jako jeden dlouhý útěk, potřeboval tedy kameramana, který s hrdinou dokáže udržet krok. Toho našel ve fototechnickém expertovi Jostu Vacanovi, který pro natáčení vytvořil vlastní gyroskopický systém pro plynulé záběry kamery v pohybu. Vacano své mistrovství dále potvrdil při práci na Ponorce (1981) Wolfganga Petersena i během letité spolupráce s Paulem Verhoevenem na jeho klíčových nizozemských i hollywoodských projektech. (Zdroj: Letní filmová škola)

Režijní filmografie

Filmy

2020 Benedetta
2016 Elle
2012 Steekspel
2006 Černá kniha
2000 Muž bez stínu
1997 Hvězdná pěchota
1995 Showgirls
1992 Základní instinkt
1990 Total Recall
1987 RoboCop
1985 Maso a krev
1983 Čtvrtý muž
1980 Sprej na vlasy
1979 Voorbij, voorbij (TV film)
1977 Oranžský voják
1975 Keetje Tippel
1973 Turks fruit
1971 Wat zien ik?
1970 De worstelaar
1963 Feest
1962 Lifters, De
1961 Niets bijzonders
1960 Hagedis teveel, Een

TV seriály

1983 The Hitchhiker (TV seriál)
1969 Floris (TV seriál)

Dokumentární

1968 Portret van Anton Adriaan Mussert (TV film)
1965 Korps Mariniers, Het

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2009 Michael Douglas: Pocta za celoživotní dílo (TV pořad)
2000 L'invité (TV pořad)
1995 Videofilmen (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 21-40 >>
všichni fanoušci
(604)