Reklama

Reklama

Richard Linklater

Richard Linklater

nar. 30.07.1960 (61 let)
Houston, Texas, USA

Biografie (2)

Americký režisér, scénárista a herec Richard Linklater se narodil v Houstonu. Tady taky studoval na státní univerzitě, ale odešel během stáže, aby pracoval na ropné plošině v Mexickém zálivu. Čas na plošině si krátil literaturou, ale po návratu na „pevnou zem“ se u něj vyvinula jiná láska – k filmu. Začal hodně navštěvovat divadla a právě tehdy si uvědomil, že chce být režisér. Za vydělané peníze si koupil kameru a další potřebné vybavení a přesunul se do Austinu,… (více)

Videa (0)

Rozhovor 3 - Richard Linklater

Zajímavosti (18)

Everybody Wants Some!! (2016)

  • Timeline: Richard Linklater napsal náčrt scénáře v polovině roku 2005 a pokoušel se sehnat financování v roce 2009. Kola se mohla roztočit až s příchodem Annapurna Pictures. V srpnu 2014 režisér ukončil spolupráci na remaku The Incredible Mr. Limpet a začal pracovat na filmu s pracovním názvem That's What I'm Talking About. Mělo jít o jakési duchovní pokračování filmu Omámení a zmatení. Linklater projekt popisuje také jako duchovní pokračování filmu Chlapectví. V září 2014 byl film obsazen a studio Annapurna Pictures se zavázalo film financovat. Rozpočet byl stanoven na deset milionů dolarů. Paramount Pictures poté přispěchal jako distributor. Natáčet se začalo 13. října 2014 ve městě Austin v Texasu. O dva dny později se štáb přesunul do Weimaru v Texasu. Natáčení bylo ukončeno 2. prosince 2014. Do tohoto dne štáb navštívil další texaská města - San Marcos, Bastrop Elgin a San Antonio. Film si odbyl premiéru 11. března 2016 na SXSW festivalu. V kinech se film objevil 30. března v limitovaném počtu kin. (Hal_Moore)

Everybody Wants Some!! (2016)

  • Režisér Richard Linklater hrál na škole baseball. Pamatoval si, jak vždy všichni jeho spoluhráči ve všem možném i nemožném soutěžili. Všichni chtěli být ve všem nejlepší, stejně jako hrdinové ve filmu. Podstatná část Everybody Wants Some!! je tak autobiografií, stejně jako mnoho Linklaterových jiných filmů. (Hal_Moore)

Galerie (47)

Reklama

Režisér

Scenárista

Producent

Herec

Host

Kameraman

Ovládací panel

Fanklub

(500)

Reklama

Reklama