foto

Olaf Lubaszenko

  • nar. 6.12.1968 (49 let)
    Wroclaw, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko se narodil 6. 12 1968 ve Vratislavi. Je synem herečky a spisovatelky Asji Łamtiuginy a známého polského herce Edwarda Linde-Lubaszenka. Olaf sice patří ke špičkovým polským hercům, ale herectví nikdy nestudoval. Velmi dobře hovoří šesti jazyky. Kromě polštiny ovládá také ruštinu, angličtinu, češtinu, němčinu a francouzštinu. Už od dětství žil ve Varšavě, kde studoval zprvu sociologii na varšavské univerzitě a poté teologii v Křesťanské Teologické Akademii. Jako divadelního herce jej můžeme spatřit v divadle Buffo ve Varšavě.

Jeho televizním debutem je role v seriálu „ŻYCIE KAMILA KURANTA“ kde ztvárnil jako třináctiletý titulní roli. Později na sebe upozornil ve filmu Władysława Pasikowskiego „KROLL“ a v té době už koketoval také s produkcí. Pomáhal Krzysztofowi Kieślowskiemu s realizací čtyř částí „DEKALOGU“ a také Andzeji Wajdovi s filmem „PIERŚCIONEK Z ORŁEM W KORONIE".

V roce 1988 získal ocenění „Zlatá kachna“ pro nejlepšího polského herce. V roce 1998 získal Českého Lva a o rok později také cenu polské filmové akademie „Orzeł“za ztvárnění hlavní role ve filmu „JE TŘEBA ZABÍT SEKALA“. V roce 2001 se stal členem evropské filmové akademie.

Lubaszenko je úspěšný také jako režisér. Jeho debut na režisérské stoličce „SZTOS“ se setkal s pochvalnou kritikou a měl velký komerční úspěch.

Bogdan "Tygrys" Bogdanović

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2012 Sztos 2

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace