foto

Christopher Doyle

  • nar. 2.5.1952 (66 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Australan léta usazený v Hong Kongu, Christopher Doyle, patří mezi nejuznávanější a nejvlivnější kameramany současného světového filmu. Mezinárodní věhlas mu vynesla spolupráce s hongkongským režisérem Kar-Wai Wongem, jež dala mezi léty 1990–2004 vzniknout sedmi mimořádným filmům s originálním, extrémně vizuálním stylem vyprávění. Snímky jako Chungking Express, Na východě ďábel, na západě jed, Stvořeni pro lásku nebo 2046 získaly kromě pozornosti kritiky také řadu prestižních ocenění a ovlivnily filmaře po celém světě.

Během své dosavadní kariéry se Chris Doyle podílel na desítkách filmů v Asii, Evropě i obou Amerikách. Nechyběly mezi nimi ani projekty dalších výrazných režisérských osobností jakými jsou Gus van Sant, Jim Jarmush, Niel Jordan nebo M. Night Shyamalan. Sám pak režíroval dva celovečerní hrané filmy a segment z povídkového filmu Paříži, miluji tě. V letošním roce dokončil celovečerní dokument Hong Kong Trilogy, který je rozpracovanou verzí jeho předchozího krátkého filmu HK2014 – vzdělání pro všechny.

Festival krátkých filmů Praha

Kameramanská filmografie

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2016 Wind

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(73)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace