foto

Werner Dähn

  • nar. 14.10.1965 (52 let)
    Worms am Rhein, Západní Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Werner Daehn vyrostl ve Worms a chodil na gymnázium "Rudi Stephan". Po ukončení školy se přestěhoval do Berlína, kde absolvoval čtyřletý kurz na herecké škole Langhanke. Po několika divadelních rolích natočil v roce 1996 svůj první film NUR AUS LIEBE po boku Heinze Hoeniga a Katji Riemann.

Po dalších německých filmech mu přinesla mezinárodní úspěch v roce 2002 role v americkém filmu xXx, kde si zahrál protivníka Vina Diesla. V roce 2006 hrál v oskarovém filmu DIE FÄLSCHER (Ďáblova dílna, režie: Stefan Ruzowitzky). Potom si zahrál v mnoha dalších mezinárodních filmech, a to například se Stevenem Seagalem ve filmu SHADOW MAN, Jasonem Pristley v COLDITZ nebo Billem Pullmanem ve snímku RELEVATIONS.

V roce 2008 se ukázal jako major Ernst John von Freyend ve filmu VALKÝRA společně s Tomem Cruisem. Mohli jsme ho také vidět jako důstojníka v oskarovém filmu ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH a v remaku filmu Alfreda Hitchcocka THE 39 STEPS v roli antagonisty Ackermana.

Podílel se také na britské produkci pro BBC, když v roce 2011 hrál roli Dr. Georga Maurera, německého lékaře, který ošetřoval hráče Manchester United, kteří přežili mnichovskou leteckou katastrofu v roce 1958.

Marie "Maya1234" Janáčová

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace