Reklama

Reklama

Keenen Ivory Wayans

nar. 08.06.1958 (63 let)
New York City, New York, USA

Biografie (1)

Je druhým nejstarším z početné umělecky zaměřené rodiny Wayansových z New Yorku. Má neuvěřitelných devět sourozenců, z nichž čtyři (Damon, Shawn, Marlon a Kim) se objevili na filmovém plátně. Herectví se v různé míře věnuje i jeho bratranec Craig, neteř Cara a tři synovci (Damon, Michael a Damien). Jeho rodiče byli členy sekty svědků Jehovových. Keenen Ivory nejprve studoval na univerzitě v Alabamě, ale školu opustil, aby se mohl stát komikem na plný úvazek. Jako… (více)

Zajímavosti (3)

Mizera (1994)

  • Ve chvíli, kdy dostane Shame (Keenen Ivory Wayans) Sven-Ole Thorsena do kolen, mu řekne: „Say hi to Arnold.“ Doslovně česky to je „Řekni Arnoldovi ahoj.“, ale v úvahu připadá i varianta „Pozdravuj Arnolda.“ Myšlen je opravdu Arnold Schwarzenegger, protože Sven-Ole Thorsen a Arnold jsou dobří přátelé od natáčení filmu Barbar Conan (1982). Na Arnoldově svatbě s Marií Shriver, konané 26. dubna 1986, byl jako družba. Sven si zahrál v mnoha Arnoldových filmech zločince. (Rominator)

Mizera (1994)

  • Hlavní postava, kterou hraje Keenen Ivory Wayans, se jmenuje Shame a celé jméno ve filmu nezazní a v závěrečných titulcích napsáno není. Nicméně v jedné scéně obrdží Shame od pojišťovny šek k zaplacení a tam je uvedeno jméno Andre Shame. (Rominator)

Galerie (25)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(67)

Reklama

Reklama