foto

Emma Thomas

 • nar. 1968
  Londýn, Velká Británie
 • Sdílet na Twitteru
 • Sdílet na Facebooku

Zajímavosti o tvůrci (5)

 • Dunkerk (2017)

  - Christopher Nolan spoločne so svojou manželkou Emmou Thomas preplávali na člne Anglický kanál z Dunkerque do Doveru. Pre túto plavbu si vybrali rovnaké ročné obdobie ako to, ktoré panovalo počas operácie Dynamo, čiže počas úspešnej evakuácie britskej armády a časti Spojencov z dunkerquského obkľúčenia. Počasie im neprialo a plavba trvala približne devätnásť hodín. Slovami režiséra šlo o zaujímavú skúsenosť aká ho ovplyvnila pri tvorbe filmu. (Darth Maul)

 • Muž z oceli (2013)

  - Díky úspěchům se vzkříšenou ságou o Batmanovi byl k projektu přizván Christopher Nolan, aby pomohl se stejnou věcí u Supermana. Společně s ním byl angažován i scenárista David S. Goyer. Oba však pouze jako kreativní konzultanti s tím, že nikdy nebylo v plánu, že by Nolan opravdu režíroval. Když definitivně připadla režie Zacku Snyderovi, rozhodl se Nolan předat mu veškerou kontrolu nad přípravou filmu a sám se soustředil na snímek Temný rytíř povstal (2012). Podle Nolanovy manželky, producentky Emmy Thomas, "oba navedli projekt k tomu správnému scénáři a nyní je to už jen a pouze Snyderův film." (Caszidy)

 • Počátek (2010)

  - Leonardo DiCaprio byl pro Christophera Nolana a Emmu Thomas (producentku filmu) jedinou volbou pro roli Cobba. Nolan sám řekl, že s DiCapriem chtěl pracovat už dříve, ale nikdy se mu nepovedlo ho přemluvit. (SydneyB)

 • Memento (2000)

  - Tetovací salón vo filme s názvom "Emma's Tattoo" je pomenovaný po Emme Thomas, manželke režiséra Christophera Nolana. (sWONDER)

 • Sledování (1998)

  - Tak, ako každý ďalší Nolanov film, aj tento produkovala jeho manželka, Emma Thomas. (JOZZZKO)

Producentská filmografie

Filmy

2017 Dunkerk
2014 Interstellar
2013 Muž z oceli
2012 Temný rytíř povstal
2010 Počátek
2008 Temný rytíř
2006 Dokonalý trik
2005 Batman začíná
1998 Sledování
1997 Doodlebug (studentský film)

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace