Reklama

Reklama

Emma Thomas

nar. 1968
Londýn, Velká Británie

Zajímavosti (7)

Tenet (2020)

  • „Startujeme z perspektivy špionážního filmu, ale dostaneme se do mnoha rozličných míst. Křížíme několik různých žánrů v, doufejme, vzrušujícím a svěžím stylu. Emma (producentka Emma Thomas) a já jsme už dali dohromady mnoho rozsáhlých produkcí, ale tahle je rozhodně největší v měřítkách mezinárodního rozsahu. Točili jsme v sedmi zemích, všude možně a s masivním obsazením a obrovskými kulisami. Není pochyb o tom, že jde o náš dosud nejambicióznější film,“ uvedl Christopher Nolan. (SONY_)

Dunkerk (2017)

  • Jeden čas Nolan zvažoval, že by film natočil zcela bez scénáře. Jen by rozvrhl jednotlivé scény a v nich nechal jednotlivé situace plynout. Jeho manželka a producentka filmu Emma Thomas mu ale obratem řekla, že se asi zbláznil a scénář normálně vznikl. (fanda124)

Dunkerk (2017)

  • Christopher Nolan spoločne so svojou manželkou Emmou Thomas preplávali na člne Anglický kanál z Dunkerque do Doveru. Pre túto plavbu si vybrali rovnaké ročné obdobie ako to, ktoré panovalo počas operácie Dynamo, čiže počas úspešnej evakuácie britskej armády a časti Spojencov z dunkerquského obkľúčenia. Počasie im neprialo a plavba trvala približne devätnásť hodín. Slovami režiséra šlo o zaujímavú skúsenosť aká ho ovplyvnila pri tvorbe filmu. (Darth Maul)

Muž z oceli (2013)

  • Díky úspěchům se vzkříšenou ságou o Batmanovi byl k projektu přizván Christopher Nolan, aby pomohl se stejnou věcí u Supermana. Společně s ním byl angažován i scenárista David S. Goyer. Oba však pouze jako kreativní konzultanti s tím, že nikdy nebylo v plánu, že by Nolan opravdu režíroval. Když definitivně připadla režie Zacku Snyderovi, rozhodl se Nolan předat mu veškerou kontrolu nad přípravou filmu a sám se soustředil na snímek Temný rytíř povstal (2012). Podle Nolanovy manželky, producentky Emmy Thomas, "oba navedli projekt k tomu správnému scénáři a nyní je to už jen a pouze Snyderův film." (Caszidy)

Producent

Filmy
2020

Tenet

2017

Dunkerk

2014

Interstellar

2013

Muž z oceli

2012

Temný rytíř povstal

2010

Počátek

2008

Temný rytíř

2006

Dokonalý trik

2005

Batman začíná

Reklama

Reklama

1998

Sledování

Krátkometrážní
1997

Doodlebug (studentský film)

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama