foto

Moira Kelly

  • nar. 6.3.1968 (50 let)
    Queens, New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Moira Kelly se narodila 6. března 1968 v Queens irským imigrantům jako třetí ze šesti sourozenců. Tato drobounká, 163 cm vysoká herečka, vyrůstala v Ronkonkoma a navštěvovala Connetquot Senior High School.

Poprvé se na filmovém plátně objevila v psychothrilleru LÁSKA, LŽI A VRAŽDA, kde ztvárnila postavu lehce zmanipulovatelné dívky Cinnamon. U nás je známá hlavně díky roli hubaté krasobruslařky Kate Moseleyové z romantické komedie ze sportovního prostředí LEDOVÉ OSTŘÍ. Spolu se svým filmovým partnerem D. B. Sweeneym kvůli roli prodělala dvouměsíční výcvik v krasobruslení. Tvrdý trénink je zřejmě dost stmelil, protože oba zůstali velmi dobrými přáteli.

V roce 1992 získala hned dvě role ve filmu CHAPLIN. Ztvárnila dvě ženy, které významně zasáhly do života známého komika – tanečnici Hetty Kellyovou a Chaplinovu čtvrtou manželku Oonu. Za zmínku jistě stojí i její role Donny Haywardové v TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME. V roce 1998 se objevila po boku Rufuse Sewella v dramatu NEBEZPEČNÁ KRÁSA, které se odehrává v Benátkách 16. století. Svůj hlas propůjčila postavě Naly v disneyovkách LVÍ KRÁL, LVÍ KRÁL 2: SIMBŮV PŘÍBĚH a v nejnovější „trojce“ LVÍ KRÁL 3: HAKUNA MATATA. Z novějších snímků zmiňme ŽIVOTNÍ JISTOTY (2002) či komedii TWO TICKETS TO PARADISE (2006), kde se opět setkala s D. B. Sweeneym.

V roce 2000 se vdala za texaského businessmana Steva Hewitta a mají spolu dvě děti – dceru Ellu (*2001) a syna Eamona (*2003).

Gwilwen

Herecká filmografie

Režijní filmografie

TV seriály

2003 One Tree Hill (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace