Reklama

Reklama

Petr Oukropec

Petr Oukropec

nar. 1972
Praha, Československo

Biografie (3)

Významný český producent a režisér. V roce 1994 debutoval jako producent celovečerním snímkem Indiánské léto. V roce 1995 založil společně s Pavlem Strnadem produkční společnost Negativ, která až dosud vyrobila více přes čtyřicet hraných, dokumentárních a animovaných filmů. Filmy společnosti získaly mnoho významných mezinárodních ocenění.V roce 1999 získal ocenění Českého lva za nejlepší film roku (Návrat idiota). Je členem Evropské filmové akademie. Od roku 2003… (více)

Videa (1)

Ani ve snu! (2016)

Reportáž z premiéry

Zajímavosti (2)

Mazel a tajemství lesa (2021)

  • Natáčení filmu probíhalo v areálu Bolfánek, v údolí Úterského potoka a na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ uvedl režisér Petr Oukropec. (SONY_)

Mazel a tajemství lesa (2021)

  • „Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ uvedl režisér filmu Petr Oukropec. (SONY_)

Galerie (10)

Reklama

Producent

Režisér

Scenárista

Filmy
2012

Modrý tygr

Herec

Dokumentární
1999

Film o filmu - Návrat idiota (TV film)

Host

Pořady
2020

27. Český lev

2018

25. Český lev

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama