Otec rodiny (2000)

100% pozitívna, mierne sentimentálna americká limonáda pre celú rodinu. Bez najmenšej závady, i najmenšieho dôvodu pre opakované zhliadnutie.

Adaptace (2002)

Inteligentná filmová hračka, v ktorej šlape každý na plný plyn, no jej výnimočný námet sa zdá byť vo výsledku i tak nie úplne dotiahnutý. Niekde to škrípe. A ťažko povedať kde.

Twister (1996)

Inteligentné, plné života a svižné dobrodružstvo s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou postáv (a hercov). Akurát je otázne, koho zaň pochváliť. Asi všetkých do rovnakej miery. Produkčná ruka Stevena Spielberga z filmu sála každým pórom. Režisér Jan de Bont zúžitkováva kameramanské schopnosti a team od vizuálnych efektov tvorí krásne tornáda. Práve ony sú predsa hlavnými hrdinami filmu!

Nebezpečná rychlost (1994)

Výborný námet, prepísaný do nie moc nápaditého scenára a zrežírovaný vtedy ešte dynamickým a technicky zdatným Janom de Bontom. Herci sú fajn, akcia super. Rozpracovať viacej postavy a bolo by to za 5*.

Mission: Impossible (1996)

Chaoticky zostrihaná a dejovo neprehľadná spleť intríg a elektrickej, nadživotnej a technicky brilantnej akcie. Spústa originálnych scénok, často citovaných v neskorších filmoch. Štýlové špionážne orgie. Potešenie pre oči a uši, zbytočne prekombinovaný twister pre hlavu.

Přeber si to znovu (2002)

Prvých 20 minút je super, veľmi sľubných. Ale po rozdaní kariet už scenárista nevie, čo je eso a čo dolník. A rejža Harold Ramis sa tak trochu nudí. Herci sú výborní, Robert De Niro opäť exceluje. Zopár vtipov stojí za videnie, ale celkovo je film o pol hviezdy slabší ako pôvodný Analyze This.

Zesil to! (1990)

Hodiny pre mladšie publikum. Trefné, osobité a skvelo zahrané. Moyle režíruje, akoby mal ešte stále čerstvé rany z mladosti. Medzi Christianom Slaterom a Samanthou Mathis funguje príjemná chémia. Poteší, že si rozumeli aj za kamerou - čoho dôkazom je repete ich flirtu v Broken Arrow.

Svatý muž (1998)

Film, na ktorý sa nemôžete hnevať, pretože to myslí dobre. Ale film, pri ktorom sa vôbec nepobavíte.

Jason X (2001)

Spočiatku Jason X vypadá ako zábavné béčko, ktoré sa na nič nehrá a udržuje si odstup od kŕčovitosti a trápnosti. Stupidity ale postupne pribúda a finále už potápa celý film do najhlbšieho hnoja.

Hodiny (2002)

Existenciálne bádanie ženskej mysle v neistote, pochybnostiach a nespokojnosti. Námet, naháňajúci strach, natočený mužom lepšie, než by ho kedy natočila žena. Nie všetky momenty som sa dokázal s trpiacimi postavami stotožniť, no v deväťdesiatich percentách stopáže som si našiel dokonca seba samého. Stephenovi Daldrymu sa podaril zázrak. A ďalšími zhliadnutiami to u mňa pravdepodobne vytiahne na 5*. Na prvý krát sa to všetko vstrebať ani nedalo.