Kazišuci (2018)

Ano, občas koukám i na podobné hovadinky.. Hodně velké béčko.. S dětma, co maj relativně rozum, což zákonitě musí rozbít jejich poťapaní rodiče.. Pár scének pobavilo, ale jinak spíš trapárna.. Ale k žehlení ideální :-)

Jack staví dům (2018)

Jako filmový počin "Jack staví dům" je dobrá úleťárna.. Žánrově se to nedá brát jinak než snad nejčernější mainstreamovou komedii, kterou jste zatím viděli.. Je to hodně narušené, takže pokud se film diváku OPRAVDU líbí, tak bude asi stejně psychicky v pořádku jako hlavní hrdina Jack.. Hlavní slabinou filmu je především obrácená gradace děje.. Děj je vyprávěn lineárně formou několika příběhů.. Jedná se o náhodně vybrané jednotlivé vraždy.. Ta první povídka byla prostě TOPka a možná by mi jako povídka naprosto stačila.. S každou další částí úroveň o chlup klesá (nebo začínám být otupělá, jak si zvykám na syrové podání jednotlivých chodů) až hluboko klesne kakofonickou změtí obrazů, které mají suplovat podobenství satanistického očistce.. Jinak se mi tam pár sadisticky morbidních scének líbilo natolik, že mi v hlavě budou strašit asi až do smrti.. Za mě rozhodně povinná jednohubka, kterou asi nebudu opakovat.. Matt Dillon byl samozřejmě famózní úchyl a a zmínku stojí především Uma, která herecky všechny převálcovala.. |Světozor|

Smrt jí sluší (1992)

Sice jsem "Smrt jí sluší" viděla v minulosti už několikrát, ale vydala jsem se po stopách Meryl Steep, tak pro připomenutí nesmí chybět.. V hodnocení pravděpodobně nadržuji díky nostalgii, ale i tak si myslím, že v rámci žánru jde o velmi vydařenou komedii, která svou scénografií připomíná mé oblíbené Batmany.. Na tu doby byla komedie "Smrt jí sluší" rozhodně áčkově zpracovaná co do výpravy i hereckého obsazení.. Jasně, zápletka je prostě crazy, ale scénář je prostě vymazlený i do co se úleťáren týče.. Skvěle zpracovaná i vztahová psychologie hlavních postav.. I po více jak 25 letech má pro mě tenhle snímek potřebnou šťávu a málokterá soudobá komedie se mu může rovnat.. "Smrt jí sluší" je dneska prostě už klasika..

Osmá třída (2018)

Teen indie filmeček, který vsází na autentičnost dnešní omladiny.. Většinou se v podobných snímcích řeší přerod puberťáka na dospělého, ale tady jde o transformaci dětství právě v puberťáka.. Asi to bude mít daleko hlubší význam pro mladší ročníky a jejich rodiče, já jsem byla dost mimo místu a spíše nudilo..

Vadí nevadí (2018)

Tak přesně tento typ filmů dělá celému žánru osudu.. Vezme se pár sexy seriálových, céčkových herců, vymyslí se nějaké to prokletíčko a pak už jenom stupidně bez ladu a skladu umíraj.. Nuda (možná) pro náctileté..

BlacKkKlansman (2018)

Přiznám se, že jsem od "BlacKkKlansman" čekala úplně něco jiného.. Trailer sliboval spíše ujetý druh komediální zábavy, než relativně kvalitně zpracované vážné téma černošských lidských práv.. První velkou chybou Spika Lee je, že se v té problematice až příliš patlá místo, aby kladl důraz na rychlejší tempo filmu.. Druhou velkou chybou je, že nezůstal ve vážných vodách relativně přívětivě vystavěného krimi dramatu, ale sklouzává u některých postav v přílišném odlehčení až grotesce.. I když téma bylo vážně dost zajímavé, tak způsob provedení bohužel nenadchl, i když se jednalo o velmi pěkný filmařský kus práce..

Záhada Silver Lake (2018)

Jop, tak to je přesně ten případ, kdy naprosto a beze zbytku chápu modré hodnocení.. Film „Záhada Silver Lake“ je totiž vystavěna na klišé noirových detektivních filmů.. David Robert Mitchell vzal obrovský hrnec a nacpal do něj neoMarlowa bez chlastu, hollywoodské tupé čičinky, Los Angeles, vraždy, místní historky, sekty, drogy, popkulturu, konspirační teorie, paranoiu, lynchovský mindfuck, nasládlou lacinou muziku, šifry, Ježíše a pořádně to celé zamíchal.. Snad jen UFO tu chybí.. Pro všechny diváky, kteří mají v devadesátkách nakoukáno je snímek zábavný a oplývá příjemně sebeironií žánru.. Pro neznalce a omladinu, kteří budou zákonitě v příběhu hledat hlubší přesah, to celé bude k nepochopení.. Obsazení Andrewa Garfielda celou atmosféru jenom podtrhlo a já si užila 140 minut skvělé zábavy.. Ale jak říkám, pouze pro znalce..

Staří a neklidní (2009)

Morgan Freeman, Christopher Walken, Marcia Gay Harden, William H. Macy a já to neznala? Komedie s kriminální zápletkou "Staří a neklidní" je celkem dějově nezáživný záchvěv devadesátek.. Ale to obsazení to prostě utáhne, i kdyby to bylo sebeblbější, mám ty herce akt ráda.. Příjemná zábava, když u ničeho nechcete moc přemejšlet, i když děj měl pár svých světlých momentů..

Tully (2018)

Jason Reitman natočil dva skvělé filmy: "Prodloužený víkend" a "Juno".. A od té doby se tak nějak plácá ve svých oblíbených vyhrocených melodramatech na téma rodina.. Charlize Theron opět musela pro svou roli potlačit status krásky udělat ze sebe otahanou, zanedbanou a vyčerpanou matku tří dětí, aby dokázala, že zvládá i náročnější role.. Myslím, že to ani nebylo zapotřebí, protože by tuhle roli hravě uhrála i s 50 kg a celý sál by jí to baštil.. "Tully" především ukazuje, kam žena, o kterou nikdo s láskou nepečuje, může klesnout.. A naopak se správným zacházením může jednoduše rozkvést.. Kdyby se Reitman této pointy držel a zbytečně celou záležitost ke konci nepřekombinovával, vyzněl by příběh podstatně lépe.. I když bez toho závěru by tam bylo víc WTF scének, než bych chtěla v mainstream snímku vidět.. Jednohubka, která nestojí za zmínku, i když téma bylo zajímavé..

Aquaman (2018)

SOILER: Tak jako vždy u komiksových filmů předesílám, že jich mám už plné zub, jsem přesycena a koukám na ně víceméně ze zvrhlého zájmu a setrvačnosti.. Každopádně.. Mám ráda „zrození hrdinů“, což „Aquaman“ skvěle splňuje.. Jako bonus je zde celkem stravitelně a polopaticky vysvětlena (několikrát) legendami ověnčená historie podvodního národa.. Jako velký fanda bájné Atlantidy jsem si přišla celkem na své, i když to mé konspirační teorie naprosto zneuctilo.. Když se budeme bavit o „Aquamanovi“ jako o celku, tak rozhodně příběh drží plynule pohromadě, sympaticky začíná příběhem o nehynoucí lásce rodičů hlavního hrdiny (celkem pak jedno, že se jedná o postavy spíše okrajové), hudba byla ok, vizuální efekty vyšší level, celkově architektura bájných prostor super a padouch měl celkem pádný důvod dělat vylomeniny.. Prostě DCčko bravurně dohnal tým Marvelu.. Vtípky sem tam padaly, ale hodně tlačily na pilu, byly prvoplánové a dost místy skřípaly.. Jason Momoa.. Jo, na roli hlavního hrdiny asi nemohli tvůrci vybrat lépe.. Je to trošku neandrtálec, kterej nemá pro ránu daleko a vlastně neudělal za celou dobu nic extra sympatického (chlastá, rve se a k trůnu i babě přijde jako slepej k houslím).. Ale jako chápu, že spoustě diváků (teda spíš divačkám) přijde tenhle potetovanej, vlasatej, vymakanej neurvalec celkem sexy, ale žel bohu já tuhle cílovku nesplňuju.. Tím bych asi u sympatických hrdinů skončila.. Mera mi sympatická nebyla, brácha Aquamana (i když má ekocítění) mě taky nebral, vyžehlená Kidmanka taky ne.. Potěšil William Defoe, ale jeho role zas nic moc.. A Dolphík Ludgrenů silně překvapil a potvrdil jen to, že se točí více komiksáků, než kolik má celej Hollywood použitelnejch herců.. A úplně nejvíc mě asi štvalo malé zapojení SKUTEČNÝCH mořských tvorů a místo nich používali Atlaňťané jakési zmutované cosi.. Ale velkej bonus mají tvůrci za zápletku vystavěnou na znečištění moří.. To teda jo.. Ve zkratce (jak už jsem někde zmiňovala) „Aquaman“ je jako "Thor".. Od DC.. Pod vodou.. |Cinema City Chodov|