Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (387)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Labor Day je príbehom o vášni a to životom sklamanej Adele a väzenského utečenca Franka. Režisér atakuje divákove emócie, aby participoval na príbehu a súcitil s postavami. Podstatná časť deja sa odohráva v pomerne uzavretom priestore a krátkom čase. Prevažujú priestory domu, kde si postavy za jeden predĺžený víkend vytvoria silné väzby a odrazu ich životy naberajú nový smer. Komplikované charaktery a ich traumatické zážitky z minulosti presahujúce do súčasnosti, mohli byť silnou základňou na vytvorenie dusnej drámy, čo sa v skutku darí. Predĺžený víkend obsiahol kvality, na ktoré nie sme u tohto mladého autora zvyknutí a tak sme tu svedkami predovšetkým výborných dialógov a sympaticky bizarných hlavných hrdinov. Predĺžený víkend naozaj obsahuje atmosférické a malebné obrazy, ktorým sa divák obľubujúci romantické príbehy ochotne odovzdá. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Možno to je "červená knižnica", ale PERFEKTNÁ!!! Keď si zoberiem, že Up In the Air je film, ktorý sa podarí raz za kariéru, tak Labor Day predstavuje Reitmana v najlepšej možnej forme. Predloha jemne zaváňa gýčom a prvoplánovosťou, ale zúčastnení sa postarali o to, že o patetickom blábole nemôže byť reč. Asi starnem, ale bol som dojatý, napätý, potešený, zaujatý a nevadili mi ani také "detaily", že Josh Brolin sa promenádoval po okolí, ako keby bol na výlete a nie na úteku..Ale koho zaujímajú detaily, keď ich celok "pohltí"...?! ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Nezvyknem si potrpieť na dramatických konverzačných drámach s citovým terorom a vykonštruovaným dejom, ktorý na druhý pohľad stavbou príbehu pripomína utorkový TVfilm s Rosamunde Pilcher na STV1. Táto dospelácka dráma ma však zaujala od prvej minúty a podvedome si udržala moju pozornosť až do samotného záveru. Nejde teraz o to, že som to mal prekuknuté od samého začiatku, scenár naozaj neohúri a v mnohom dávam za pravdu tým, čo v ňom videli prvoplánový kalkul, ktorého priorita bude útok na city. Ale v podstate je to len neobyčajne obyčajný príbeh zo života, ktorý keď sa natočí s citom a vášňou, a zahrá s empatiou a emóciou, tak vie vyznieť celkom prijateľne a uveriteľne. Na moju filmovú dušu to malo doslova balzamický efekt. 85%. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Věřím tomu, že cílová skupina, čili romanticky laděné osoby milující červenou knihovnu, kvitují s povděkem, že tenhle film neuráží ani nás neromantiky. Představa toho, kterak si ženská ve středních letech s pubertu atakujícím klukem bez řečí doveze domů kriminálníka, je mírně komická. Že se do něj během tří dnů bezhlavě zamiluje, je už roztomilé sci-fi. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu je naprosto vynikající, Reitman perfektně vykresluje vnitřní pocity postav, zaměřuje se na jejich nejistotu. Josh Brolin je neskutečně charismatický (že by jeho cca druhá nejlepší životní role?) a Kate Winslet perfektně ztělesňuje roztřesenost, strach i jakýsi pro ni nepochopitelný nával vnitřního klidu a dávno zapomenutých pocitů. Chyba přichází, když je nejistota a rozpolcenost filmu nahrazována čistým melodramatem. Reitman se v poslední třetině rozhodl vykreslit charaktery jako pouhé "oběti okolností", čímž z nich dělá loutky bez vůle a sejímá odpovědnost z jejich činů. Při hodnocení nad tím ještě přimhouřím oči, jinak by to bylo o hvězdu dolů... 7/10 ()

Galerie (134)

Zajímavosti (11)

Související novinky

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (více)

Reklama

Reklama