Ne, že by to nebylo hezké, ale celou dobu mi v hlavě ťukala pochybnost, tj. v prodlouženém víkendu, se nikdo nezamiluje do člověka, ještě k tomu takového, kterej nám krvácí na dlaždičky a tráví své dny ve vězeňské cele a ikdyž umí vařit a péct broskvové koláče, je to velice nereálné. Celý film se mírně vleče a jede si ve své rovině a nikdy z ní neodbočí. A co mě iritovalo snad nejvíce bylo, že měli všichni mastný vlasy. To bylo v roce 1987 populární?(11.10.2014)

Naivní, ale ne roztomile. Víkend je tak nějak podivně nereitmanovský, neubíhá, moc nedojímá a vlastně ani zvlášť nebaví. Technicky funguje a na pohled ladí, po bližším ohledání ale nevydá nic víc než jednoduše vystavěnou romantiku s pár dalšími nakousnutými motivy, ovšem takřka beze smyslu. Škoda, protože Winslet a Brolin jsou vážně sympatickej pár.(6.2.2014)

Soustředěně intimní film, který diváka vtáhne do děje natolik, až se cítí součástí rychle a náhodně vzniklé rodiny. Tahle rychlost a nahodilost se dá odpustit už kvůli sevřeným hereckým výkonům a lehce podaným nápovědím, co se stalo v minulosti a přivedlo aktéry tam, kde teď jsou._____ Je to film připouštějící různé výklady zejména o tom KOUSEK DĚJE kdo a proč nakonec zradí, protože hlavním podezřelým je syn, který si přes všechny sympatie ke - konečně! - mužskému vzoru v rodině, zároveň nechce nechat vzít své výlučné postavení ve vztahu k matce. Potud dobré, protože reálné a to odpouštím i téměř svatou povahu uprchlého vězně, který v domě vyspraví co může a jehož temná stránka se projeví jen zálibou v bondáži, protože jiný než skrytě sexuální důvod ke svazování Kate Winslet neexistuje. Ale ten konec? No, fuj! Tenhle přeslazený závěr by se dobře vyjímal leda tak v jihoamerické telenovele. Toho cukrkandlu je tolik, že ho divák plive ještě cestou z kina. Hnus! Proto dávám jen tři hvězdy.(8.2.2014)

Film spíš pro dámské publikum, ale i já musím uznat, že Reitman je velmi nápaditý režisér. Dokázal napříč filmem vytvořit velmi zvláštní těžko popsatelnou atmosféra strachu, obav, ale i lásky a vzrušení. Samozřejmě tempo je místy docela pomalé, ale každý moment má svůj smysl a dokresluje jednotlivé postavy. Nadšení budou určitě hloubavější a citlivější diváci, ale zasáhnout či zaujmout to může kohokoli, kdo se dokáže přizpůsobit tempu a způsobu Reitmanova vyprávění. 75%(13.1.2015)

Pohlcujúca atmosféra ma chytila pod krk už od úvodných titulkov a zásluhu na tom má hudba pre mňa neznámeho Rolfa Kenta, ktorá film jemne podfarbuje takmer non-stop. Tento druh romantických filmov by zniesol aj ich zarytý odporca. Ja ním síce nie som, ale o to viac ma film zaujal. Komorný príbeh o trestancovi na úteku ma v prvom rade výborné dialógy a z filmu samotného žiari ľudskosť a dobro a to napriek tomu, že v spojitosti s trestancom to na prvý pohľad nejde dokopy. Krátky štek T. Maguirea ma zaskočil, nečakal som ho tu, ale o to viac potešil. Josh Brolin od oscarového snímku Táto zem nie je pre starých snáď nemal rolu, ktorá by mu tak dokonale sadla. Spolu s K. Winslet vytvorili výborný pár a romantiku ktorej som veril a hlavne zahreje pri srdci a to sa podarí tak jednému romantickému filmu zo 100. Celkovo krásny film s nádhernou hudbou a dojímavým príbehom. Poteší i fakt, že to má na svedomí syn slovenského emigranta I. Reitmana. Netradičná romantika, ale účinná ako atómová bomba. 100%.(17.8.2014)

• - „Dúfam, že sa mi podarilo natočiť film, pri ktorom diváci nebudú dopredu vedieť, čo môžu očakávať. Chcem, aby na začiatku túto čudnú romancu spochybňovali a na konci obom držali palce," vyjadril sa Jason Reitman. (kacer4)

• - Kniha, ktorú číta Adele (Kate Winslet) vo filme, je "Living the Good Life" od Helen K. Nearingovej a Scotta Nearinga. (Laslo)

• - Natáčelo se od 13.6.2012 do 17.8.2012 ve státě Massachusetts. (Hal_Moore)