Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Trailer 2

genetique

Nezvyknem si potrpieť na dramatických konverzačných drámach s citovým terorom a vykonštruovaným dejom, ktorý na druhý pohľad stavbou príbehu pripomína utorkový TVfilm s Rosamunde Pilcher na STV1. Táto dospelácka dráma ma však zaujala od prvej minúty a podvedome si udržala moju pozornosť až do samotného záveru. Nejde teraz o to, že som to mal prekuknuté od samého začiatku, scenár naozaj neohúri a v mnohom dávam za pravdu tým, čo v ňom videli prvoplánový kalkul, ktorého priorita bude útok na city. Ale v podstate je to len neobyčajne obyčajný príbeh zo života, ktorý keď sa natočí s citom a vášňou, a zahrá s empatiou a emóciou, tak vie vyznieť celkom prijateľne a uveriteľne. Na moju filmovú dušu to malo doslova balzamický efekt. 85%. ()

Lyli

Prodloužený víkend, a já plna očekávání....které se vymstilo, jak mně, tak Kate. Ač je Brolin vážně sexy našťouchávač, nějak jsem to jiskření vnímala méně, než bylo záhodno. Já vím, že někdy je to, co nevidíme, víc vzrušující, jenže tady to moc nefungovalo. Dlouhé roztoužené/nechápavé/vnímavé a blabla pohledy....to je asi vše, co si odnesete. Možná jsem zvolila nevhodnou dobu ve svém cyklu, možná bych film koncem měsíce docenila víc...kdo ví? Já ne. ()

Marthos

Strhující drama pro tři herce je typ filmu, s kterým není tak úplně jednoduché zvítězit. Reitmanovi se to podařilo nejen zasazením příběhu do konce osmdesátých let, ale především výběrem titulních představitelů. Milostné vzplanutí mezi životem zkoušené a příchodem cizího člověka náhle polekané Kate Winslet a charismatickým uprchlíkem před spravedlností v podání Joshe Brolina je přirozeným vyústěním, stejně jako téma dospívání a uvědomování si sebe sama tak, jak jej divákům představil Gattlin Griffith. Snad jen ten závěr zůstává zbytečně sladším, než jím byl onen pověstný broskvový koláč. ()

Shakers

Josh Brolin hraje tak sympatického kriminálnika, že aj keď mu neveríte, že vie piecť broskyňový koláč, celému filmu dava neskutočnú šťavu a na konci mu budete ešte aj fandiť. Inak Jason Reitman tlačí na pílu ako to len ide a stiesnenú atmosféru a neistotu vyždímal na maximum. Síce sa jedná o jednoduchý príbeh, ale tento film je ďalší dôkaz, že pokial ma režisér jasnú predstavu, dá sa aj s jednoduchým filmom zaujať. 80% - 4* ()

lillien

Rozhodně bych nedoporučila tento film mužům. A dokonce i mnohé ženy snadno podlehnou dojmu, že jde o nudnou, utahanou harlekýnku, jejíž jediné plus je podrobný recept na broskvový koláč. Netroufnu si kritizovat taková hodnocení, protože chápu, že přesně tenhle pocit film může vyvolat. Pokud si v něm někdo najde trochu víc, pak určitě alespoň díky skvělé Kate, která se mi s přibývajícími léty v melodramatech strašně líbí. A když přistoupíte na pomalejší tempo, neodsoudíte tu ženu jako zapšklou, osamělou a zklamanou myš, která se snaží starat o syna, ale díky prázdnotě a díře po něčem, o co přišla, jí to stojí hodně sil, tak zjistíte, že je to především film o neskutečné a nepřekonané ženské bolesti. Nic patetického jsem v tom neviděla. Cítila jsem s ní. A muž, který se objeví díky útěku z vězení a najednou jí polije živou vodou... Ano to je přesně ta pasáž z harlekýnky, případně to lze taky zaškatulkovat do kategorie stockholmského syndromu. Ale to je přeci úplně jedno, dokonce i kdyby se jí ten chlap jen zdál, jeho role v tom příběhu fungovala jako katalyzátor, on dal možnost té ženě k rozhodnutí, zda ještě cítí schopnost vrátit se k životu. A protože silnou bolest lze zmrazit jedině silnou vášní a vyléčit snad jedině silnou láskou, tohle léčení se nabízí samo, ačkoli to samozřejmě zavání klišé. No a co, klišé se stalo klišé, protože funguje, znáte-li nějaký lepší recept, neváhejte ho zveřejnit, ale domnívám se, že film o vracení se do života skrze zenbudhismus a celodenní meditace nebude pro širokou veřejnost atraktivní. Závěr mě trochu zklamal, větší nálož by to asi byla bez pohádkového happyendu, ale i přesto film hodnotím velmi kladně. ()

• Kniha, ktorú číta Adele (Kate Winslet) vo filme, je "Living the Good Life" od Helen K. Nearingovej a Scotta Nearinga. (Laslo)
  • Film se odehrává v září 1987. (SONY_)

Související novinky

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (více)