Napínavý a emocionálně působivý snímek Prodloužený víkend je adaptací stejnojmenného knižního bestselleru uznávané spisovatelky Joyce Maynardové. Scénář napsal Jason Reitman, který film zároveň režíroval a produkoval. Melodramatický žánr pro něj představoval velkou výzvu, protože předtím sklízel úspěchy především se svými cynickými komediemi (Děkujeme, že kouříte, Juno). Děj příběhu se odehrává během jednoho prodlouženého víkendu v roce 1987 v prostředí idylického amerického maloměsta. Hlavní hrdinkou je Adele (Kate Winsletová), kterou před časem opustil manžel kvůli jiné ženě, a ona zůstala v domácnosti sama se svým třináctiletým synem Henrym. Ten se sice usilovně snaží vynahradit své matce prázdné místo v osobním životě, ale rozpad manželství prohloubil její uzavřenost a Adele se úzkostlivě vyhýbá milostným vztahům. Jednoho dne její všední život zcela nabourá náhodné setkání s cizím mužem v blízkém supermarketu. Jedná se o vězně na útěku Franka Chamberse (Josh Brolin), který ji nesmlouvavě požádá o poskytnutí úkrytu v jejím domě. Vyděšená Adele na jeho požadavek přistoupí, aby před hrozícím nebezpečím ochránila svého syna. Během ubíhajících víkendových dní ale Frank postupně odhalí svou pravou tvář a zaplní v rodinném životě prázdné místo po otci a manželovi. V Adele se probouzí dávno zapovězené pocity štěstí, lásky a naděje. Jejich vyhlídky na nový společný začátek ovšem komplikuje fakt, že po Frankovi pátrá celé městečko… (Česká televize)

Trailer 1

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $13,371,528Tržby Celosvetovo $19,296,451Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ V plnej sile sa vracia Jason Reitman, našiel si sladko trpký príbeh a za podpori výborných hercov ho dokáže predať divákovi zo všetkým čo treba, výborná práca. /100%/ ()

Lima

Tak precizní, soustředěnou režií se moc filmů dneška chlubit nemůže. Každý pohled herců, každý záběr, tu má své místo. Do „červené knihovny“, jak tady někteří píši, má tohle hodně daleko. Samozřejmě, někteří škarohlídi jí tam třeba najít můžou, hlavně v závěrečném vyvrcholení příběhu, ale s tím se holt nedá nic dělat. Kate Winslet fantastická a charisma Joshe Brolina je nezměrné. ()

Cervenak

Rosamunde Pilcherová uvádza - váš gýč na nedeľné popoludnie! V tomto prípade absolútne nechápem tvorcov zámer. Z akéhokoľvek pohľadu ide o prvoplánovú, plytkú a už asi po polhodine nechcene smiešnu harlekýnku o osamelej paničke, ktorej spadne z neba drsný väzenský štramák, ktorý vie variť, piecť, zmývať a žehliť a ešte k tomu naučí syna baseball a postará sa o postihnutého chlapca zo susedstva. V druhej polovici sa to pokúša o temnejšie tóny, ale aj depresívne ozveny minulosti sú len srandovné klišé. Aspoň keby Brolina na konci zastrelili, ale bohužiaľ. ()

Malarkey

U tohoto filmu jsem si nečetl obsah. Jen jsem si všiml, že moje topka nedala pod čtyři hvězdičky a říkal si, že určitě musí mít něco do sebe a tak naladil HBO a čekal, co z Prodlouženého víkendu vypadne. No a ze začátku to vypadalo dost depresivně a klasicky, když si představíte uprchlého vězně. Nečekal jsem ale, že se rozjede tak láskyplné drama s překrásným průběhem, výbornými herci a závěrem, který snad ani nemohl být nádhernější. Škoda jen, že mi místy unikalo pár věcí, jako třeba otazník, zdali ten syn Adel byl její a nebo byl adoptovaný. Když už si Reitman dal tu práci, aby odvyprávěl její smutný život, mohl to i uzavřít. A takových momentek tam bylo víc. Celkově vzato ale krásný film o jedné osudové lásce, která na sebe čekala až se našla. ()

Enšpígl

Já jsem tenhle film děsně podcenil, myslel jsem si že se jedná o nějakej milostnej román o tom jak se nejdřív dva milujou, pak nemilujou a pak zase jaký to div, opět milujoua film bude čekat že si z toho sednu na prdel. Naštěstí se tady ukazuje jak je důležitý mít kvalitně sestavenou uživatelskou topku, protože moji lidi se v ní většinou u žádnýho filmu neshodnou, ale tady drtivá většina mých oblíbenců dala shodně 4* a tahle šokujcí shoda mě natolik zaujala, že jsem film prubnul a dobře jsem udělal. Ano, byla to romantika, ale upřimná, měla v sobě lidský city a byla moc hezky napsaná i zahraná, hlavně Kate je naprosto úžasná, málo kdy chápu ženskou a její myšlení, ale tady jsem s ní byl na jedný lodi od první minuty. Pokud jde o Joshe, tak ze začátku se mně moc sympaticky nejevil, ale postupně jsem si ho i já zamiloval. Film je takovej něžnej mazlíček, který romanticky založený jedinec nemůže nemít rád. ()

• Film byl natočen na základě stejnojmenné knihy od Joyce Maynard, která vyšla v roce 2009. (SONY_)