Labor Day je príbehom o vášni a to životom sklamanej Adele a väzenského utečenca Franka. Režisér atakuje divákove emócie, aby participoval na príbehu a súcitil s postavami. Podstatná časť deja sa odohráva v pomerne uzavretom priestore a krátkom čase. Prevažujú priestory domu, kde si postavy za jeden predĺžený víkend vytvoria silné väzby a odrazu ich životy naberajú nový smer. Komplikované charaktery a ich traumatické zážitky z minulosti presahujúce do súčasnosti, mohli byť silnou základňou na vytvorenie dusnej drámy, čo sa v skutku darí. Predĺžený víkend obsiahol kvality, na ktoré nie sme u tohto mladého autora zvyknutí a tak sme tu svedkami predovšetkým výborných dialógov a sympaticky bizarných hlavných hrdinov. Predĺžený víkend naozaj obsahuje atmosférické a malebné obrazy, ktorým sa divák obľubujúci romantické príbehy ochotne odovzdá.(26.5.2019)

Josh Brolin hraje tak sympatického kriminálnika, že aj keď mu neveríte, že vie piecť broskyňový koláč, celému filmu dava neskutočnú šťavu a na konci mu budete ešte aj fandiť. Inak Jason Reitman tlačí na pílu ako to len ide a stiesnenú atmosféru a neistotu vyždímal na maximum. Síce sa jedná o jednoduchý príbeh, ale tento film je ďalší dôkaz, že pokial ma režisér jasnú predstavu, dá sa aj s jednoduchým filmom zaujať. 80% - 4*(23.4.2014)

Naivní, ale ne roztomile. Víkend je tak nějak podivně nereitmanovský, neubíhá, moc nedojímá a vlastně ani zvlášť nebaví. Technicky funguje a na pohled ladí, po bližším ohledání ale nevydá nic víc než jednoduše vystavěnou romantiku s pár dalšími nakousnutými motivy, ovšem takřka beze smyslu. Škoda, protože Winslet a Brolin jsou vážně sympatickej pár.(6.2.2014)

Prodloužený víkend, a já plna očekávání....které se vymstilo, jak mně, tak Kate. Ač je Brolin vážně sexy našťouchávač, nějak jsem to jiskření vnímala méně, než bylo záhodno. Já vím, že někdy je to, co nevidíme, víc vzrušující, jenže tady to moc nefungovalo. Dlouhé roztoužené/nechápavé/vnímavé a blabla pohledy....to je asi vše, co si odnesete. Možná jsem zvolila nevhodnou dobu ve svém cyklu, možná bych film koncem měsíce docenila víc...kdo ví? Já ne.(5.12.2014)

Netreba páliť Madisonské mosty v Dokonalom svete. Je to predsa taký pekný príbeh, až to musím myslieť ako eufemizmus. Netušil som, že budem mať potrebu porovnávať a teda aj povedať, že Jason Reitman nie je Eastwood. Ale je to tak a preto som sklamaný. Skôr síce pre veľké očakávania, ale je to moja chyba? Režisér svojou predošlou tvorbou jednoducho už nasadil latku vysoko a teraz sa môže nechať prikryť do deky políciou z amerického predmestia, keď mu dajú čítať kritiky na túto limonádu. Prípadne sa z nej dá ešte urobiť merchandising a zarobiť dostatočne veľa, aby sa pokryli náklady za predané svedomie. No nič, nebudem viac negatívny a začnem dúfať, že sa vo svojich ďalších filmoch opäť vráti k žánru dramédia, ktorý mu išiel podstatne lepšie.(19.4.2014)

• - Film byl natočen na základě stejnojmenné knihy od Joyce Maynard, která vyšla v roce 2009. (SONY_)

• - Kombík, ve kterém ve filmu jezdí Adele (Kate Winslet) se synem Henrym (Gattlin Griffith), je Ford LTD Country Squire z roku 1971. (J.F.B.)

• - Film se odehrává v září 1987. (SONY_)