Pohádka, kde vás naladí už okouzlující titulkový průjezd osmdesátkovým maloměstem. Prosvícený obraz, Kate Winslet, station wagon na příjezdovce, mukl, který umí nejlepší broskvové koláče široko daleko a kouká s vaším synem na Blízká setkání třetího druhu (ostatně prokouknout, že celý je to ovlivněný Spielbergem opravdu není těžký) a spraví vám na baráku co jen potřebujete...no kdo by se nezamiloval. A víte co? Já bych to i sežral, kdyby to nebyl jen rámec těch tří dnů. To je tak nesmyslně krátké časové rámování, že jsem se do toho nedokázal pořádně položit a pořád jsem vnímal jak je to přehnaná limonáda. S tím si chtělo pohrát a nedržet se předlohy? I tak to byl příjemnej výlet do jinýho světa a zajímavě nepovedenej film. P.S. Další důkaz toho, že jakmile se Josh Brolin oholí, tak je jeho charizma poloviční.(6.2.2014)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $13,371,528Tržby Celosvetovo $19,296,451Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ V plnej sile sa vracia Jason Reitman, našiel si sladko trpký príbeh a za podpori výborných hercov ho dokáže predať divákovi zo všetkým čo treba, výborná práca. /100%/(2.6.2014)

Tak nádherně nereálný příběh jsem už dlouho neviděla. Je křehoučký jako ten koláč, dobrý a sladký, vytvořený rukama tří lidiček tolik toužících po citech, sounáležitosti a velké lásce. Na tenhle film by měl mít člověk otevřené srdce, empatii, být alespoň trošku romantik a nepřemýšlet nad logikou, protože v tomhle případě je to naprosto nedůležitý činitel. Prodloužený víkend je hlavně pocitová záležitost a každý si tam možná najde kousek sebe, svého snu, smutku, či kousek svého nebe a když nebude pitvat kameru, režii, scénář a hudbu, která byla jen tak mimochodem taky bezvadná, tak bude odcházet od Labor day s úsměvem na rtech a spokojený jako dnes já.(20.4.2014)

Ale jo hezký to bylo. Vlastně se tam toho ani moc nedělo, ale mělo to takovou tu příjemnou 80´s spielbergovskou atmosféru a k tomu skvělýho Brolina. Moc mi neseděl ten kluk, vypadal jak malej Harry Potter a ve druhý půlce se začal chovat nesmyslně vymaštěně, ale jinak mi na tom nic nevadilo. 7/10.(28.4.2014)

První polovina filmu je naprosto vynikající, Reitman perfektně vykresluje vnitřní pocity postav, zaměřuje se na jejich nejistotu. Josh Brolin je neskutečně charismatický (že by jeho cca druhá nejlepší životní role?) a Kate Winslet perfektně ztělesňuje roztřesenost, strach i jakýsi pro ni nepochopitelný nával vnitřního klidu a dávno zapomenutých pocitů. Chyba přichází, když je nejistota a rozpolcenost filmu nahrazována čistým melodramatem. Reitman se v poslední třetině rozhodl vykreslit charaktery jako pouhé "oběti okolností", čímž z nich dělá loutky bez vůle a sejímá odpovědnost z jejich činů. Při hodnocení nad tím ještě přimhouřím oči, jinak by to bylo o hvězdu dolů... 7/10(21.5.2014)

• - „Dúfam, že sa mi podarilo natočiť film, pri ktorom diváci nebudú dopredu vedieť, čo môžu očakávať. Chcem, aby na začiatku túto čudnú romancu spochybňovali a na konci obom držali palce," vyjadril sa Jason Reitman. (kacer4)

• - Jason Reitman, Josh Brolin i Kate Winslet souhlasili s účastí na filmu, avšak Reitman s Brolinem museli s natáčením čekat na Kate Winslet více než rok. (Hal_Moore)

• - Na dverách izby visí plagát k filmu E.T. - Mimozemšťan (1982). (fefee)