Na hraně temnoty (2010)

Solidní thriller s poněkud nedotaženým koncem. Jakoby William Monahan nevěděl co dál a tak se prostě spolehl na Melovi akční zkušenosti. Naštěstí Campbell není průměrný režisér a tak jakýkoliv náznak akční scény je lahůdkou. Jinak jde o zajímavou detektivku ze staré školy. Neurazí, ale na druhou stranu nejde o nic, co by jsme neviděli předtím. 70% (11.2. PC Slovanský dům)

Cesta do pekel (2009)

To nejlepší... ehm na začátek. Slušné béčko s výborným Janem, těžce otravným Matchstickem, lehce zmateným scénářem a stylovým koncem. 7+

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Moje teprve druhé setkání s Gilliamem (já vím, mám resty) a nutno říci, že jde rozhodně o výborný film. Poutavý, vtipný a elegantní od začátku do konce. I když je to spíše 4,5 hvězdy, zvýšení si zaslouží už jen proto, že ani chvíli nenudí a servíruje poctivou filmařskou práci. 1.1. Kino Lucerna.

Avatar (2009)

Překvapení se konalo, Avatar se dokázal postavit svému hypeu a naservíroval nám perfektní podívanou. O efektech snad nemusí padnout ani slovo, herecké výkony jsou nadprůměrné a celé to odsýpá daleko rychleji než byste chtěli. Finále je navíc tak skvělé, že opakovačka je neodvratná. Dost pravděpodobně film roku. 10/10

Smrt čeká všude (2008)

Velmi dobrý, ovšem ne excelentní přírůstek do polomrtvého žánru. Jeremy Rennera nemusím a asi nikdy nebudu, ale zde předvádí dosti solidní výkon. Režie je fajn, scénář tak průměrný, ale jinak jde o velmi zábavnou podívanou. Palec nahoru. 8/10

Harry Brown (2009)

Dobré, ale čekal jsem o mnoho víc. To, že se druhá polovina, dosavadně poměrně pomalého filmu, bude odehrát prakticky od výstřelu k výstřelu, mě sice napadlo, ale nedoufal jsem v to. Michael Caine byl naštěstí bravurní, takže Harry Brown nikdy nezačne nudit. Ale dojmu, že to mohlo být o dost lepší, toho se už asi nezbavím. Napoprvé ušmudlané 4 hvězdy z náběhem na snížení. 7/10

Zataženo, občas trakaře (2009)

Velmi slibný začátek, upadající prostředek, fenomenální konec. V polovině už jsem viděl další animované zklamání, ale finální destrukce mě v hodnocení dotáhla až tak vysoko. 9/10

Bratři Bloomovi (2008)

Nic moc. První polovina je správě ulítlá a herci hrají poměrně slušně, ale druhá půlka razantně ztratí ze svého šviháckého stylu a rádoby dramatický konec už jen potvrzují fakt, že si Bloomovi ty čtyři hvězdy prostě nezaslouží. 6.5/10 P.S. Pozorní si všimnou camea Josepha Gordona-Levitta.

Gamer (2009)

Velká škoda epileptického střihu. Akce je slušná, Butler je mega cool a je to zábavné, ale režisérská dvojice by se příště měla krotit a nechat střih na někom šikovnějším. 6/10

Antikrist (2009)

Téměř nehodnotitelný film. Nechutné, zvrácené, ale místy i geniální. Já osobně se přikláním k prvním dvoum pojmům. Podruhé to vidět nechci a Lars von Trier mě nezajímá...