Paranormal Activity 3 (2011)

Já se přiznám. Fakt jsem se vylekal a ne jednou. A to i když jsem věděl, že něco přijde a říkal jsem si, ať se neleknu. V tomhle teda mají u mě tvůrci velké plus, protože to se jen tak nikomu nepovede.

Srbský film (2010)

Po dlouhé době film, který nějak nemůžu zhodnotit počtem hvězdiček. Docela si říkám, jestli je dobře, že si v dnešní době malé děti můžou něco takového stáhnout bez problémů z internetu.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Tak jo, máme tu válečný velkofilm s opravdu silným romantickým příběhem. Kdo by se bál, že bude znát nějaká nízkorozpočtovost, se bojí zbytečně. Záběry na zpustošenou krajinu válkou jsou opravdu skvělé, bitvy samotné taky. Zároveň je to i ten druh filmu, který prostě donutí člověka zamýšlet se nad absurditou první světové války, kde se zabíjeli lidi, kteří by za normálních okolností klidně šli spolu na pivo. Jo a Clémence Poésy je kouzelná, to bych se taky hned zamiloval.

The Divide (2011)

Čekal jsem hádky, intriky a boj o přežití, ale to, v co se tenhle film v druhé polovině proměnil, mi vyrazilo dech. Včetně závěrečné pětiminutovky, při které jsem úplně oněměl.

Ranař (2011)

Překvapivě vtipné, překvapivě zábavné. Mohl by taky někdo spočítat, kolikrát bylo vysloveno slovo "fuck", asi by šlo o zajímavé číslo. :-)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Smíchejte to nejlepší z romantických komedií, přidejte špetku Americké krásy, špetku Hitche a výsledkem je Bláznivá, zatracená láska - určitě jeden z nejlepších kousků ve svém žánru.

Colombiana (2011)

Zoe je fajn, už od Avataru mám pro ní slabost. Tímhle filmem si reputaci určitě nezkazí, i když jde o průměrnou záležitost.

Nedotknutelní (2011)

To mě zase jednou něco dostalo. Driss je podle mě jedna z nejvtipnějších postav v historii filmu vůbec a když k tomu přidám ten příběh ... skvělé.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Škoda, že Kevinovy problémy nebyly rozebrány více do hloubky, ale zřejmě to tajemno bylo tak schválně. Každopádně první hodina filmu mi přišla až téměř zbytečná nebo minimálně zbytečně nesystematicky rozstříhaná. Některé úseky mohl režisér klidně vynechat, zbytek zařadit chronologicky a nesnažit se o jakési umění. Ale pro ty, kteří to budou chtít po dvaceti minutách vypnout jako já, říkám nedělejte to.

Železná lady (2011)

Jen dodám, že někoho takového bychom tu taky potřebovali. Ne jen bandu populistických komediantů.