Královny popu na Karlštejně (2023) (koncert)

“Lásko má já stůňu” ikonická písnička patřící ke Karlštejnu snad jak žádná jiná. A to už přesně 50 let co spatřila světlo světa v dnes už kultovním filmovém muzikálu “Noc na Karlštejně” kde zazněla v podání Helenky Vondráčkové. Krásný koncert.

Oppenheimer (2023)

Výtečný filmový opus, který je velmi dobře obsazený v hlavních i vedlejších rolích mě po celé tři hodiny nenechal vydechnout. Přestože je skoro celý Nolanův film založený na dialozích o kvantové fyzice mě díky tomu, že to tak skvěle do sebe zapadalo a bylo umocněno výbornou kamerou, zvukem, střihem a hudbou přineslo v kině Imax v 70 mm vynikající audiovizuální zážitek.

Píseň pro Rudolfa III. - Betlém (1968) (epizoda)

Neskutečné, co se tvůrcům povedlo a že se ještě stačilo v tom pro naši zemi nešťastném roce 1968 v televizi v čase vánočním odvysílat.  Původní písně - byť vánoční byly v podstatě protest songy - všechny potom zakázané, bílou barvou přetřené dopravní značky s ukazateli směru aby okupačním vojskům byla znesnadněná orientace a tři králové na audienci u národem milovaného generálního tajemníka ÚV KSČ Alexandra Dubčeka…V tomto díle hodně potěší pěkná směs koled zpívaná všemi tehdejšími hvězdami populární hudby na půlnoční mši v závěru epizody. Písnička ”Přejdi Jordán” Helenkou zpívaná cenzorům potom hodně vadila protože vlastně nabádala k emigraci…Opravdu krásná vánoční “Píseň pro Rudolfa III”, která byla pohlazením po duši v nelehké době. Jak já jsem to jako kluk u televize hltal…

Rekrut (2022) (seriál)

Humorem odlehčený seriál The Recruit se sympatickým hlavním hrdinou mě zaujal a pobavil. Nečekaný konec a pro diváka (Netflixem potvrzeno) příslib další řady…Kvality bohužel sráží mnohdy nelogické chování postav v takové organizaci jakou je CIA.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

“Protřepat, nemíchat!” říká v jedné slavné filmové sérii agent Jejího Veličenstvs. Ovšem tady tvůrci smíchání možné a nemožné agentské mise v jeden guláš po jehož konzumaci zůstane pachuť z přejezení v žaludku. Méně někdy znanená více.

Barbie (2023)

To bylo tak…růžové! Film, vypadající na povrchu jako totální kravina je ale v mnoha ohledech dokonalý jako panenka BARBIE. A kuš. Vždyť to bylo o BARBIE. Milí Warneři a firmo Mattel: Chci film o Kenovi…

West Side Story (2021)

Nádherný, ale přesto celkem zbytečný remake filmové muzikálové klasiky z roku 1961. I přes tuto moji výhradu nelze dát než plné hodnocení.

Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021)

Překrásné záběry na Rovinj a Kempinski Palace Portorož na Istrii, které  jakoby vypadly z reklamy cestovní kanceláře, poněkud ruší místy trapná rádobyvtipná hraná vložka. Když už nic tak aspoň herci a filmový štáb si užili luxusní dovolenou. Studiový dabing tomu všemu dodal korunu.

Časové pásmo bylo změněno