Baba na zabití (2003)

Depresivní tmavý dům a v něm neskutečně otravná stará babka. Škoda nevyvedeného konce. Ale jinak to už dopadnout nemohlo.

Pád do ticha (2003)

Rekonstrukce boje o přežití podle vzpomínek horolezců.

Avatar (2009)

3D obraz v kině není jako ve skutečnosti, na vzdálenější věci nezaostříte, nezbývá než se nechat vodit. Je to únava pro oči. Nemyslím, že takto bude točeno mnoho filmů. Avatar je dlouhý a místy nudný. Scénář slabý, nedotažený, herci nehrají, kolikrát jsem se ušklíbal nad chováním postavy, nebo když na poslední chvíli přišla záchrana. Mohl být Jake po 3 měsících bez odpočinutí mysli ještě duševně zdráv? A další věci. Hudba - nevím, že nějaká byla. Pestrobarevná pohádka, někdy hloupá, klišovitá, komická. Ale! Komerční úspěch Avataru podnítil nové zpracování Duny. Takže díky za něj a doufám, že tentokrát se podaří potenciál mojí oblíbené sci-fi lépe ztvárnit.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Harry Potter mě přestal bavit s druhým dílem knižní předlohy a stejně tomu je i u filmů. Řemeslně vypiplaná záležitost ale kouzlo se vytratilo. Velmi dlouhé.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Docela slabé. Depp dobrý, ale celkově mě film nezaujal. Předlohu neznám. Nevypadá to na film, který bych ještě někdy musel vidět.

Happy Feet (2006)

Parádní výchovný animák pro děti i dospělé se stepujícím tučňákem a aktuálním tématem narušování potravinového řetězce. Nějaké kritiky se mi ani nechce číst. Asi nejlepší animovaný film, co jsem v posledních několika letech viděl. Možná vůbec nejlepší.

Poslední dům nalevo (2009)

K horrorům bych nezařazoval. Jde jen o násilí, velmi působivé znásilnění a divácky vděčnou odplatu. Jinak o ničem. Doporučuji, pokud máte příliš veselou povahu. Tohle vás zaručeně zklidní.

Jason X (2001)

Horrorová žumpa.

Notting Hill (1999)

Příjemně sledovatelná romantika. 24.12. jsem viděl za sebou Love Actualy, My Best Friend's Wedding, Notting Hill a Noel. Notting Hill byl nejlepší.