Sinecod

Zuzana Dolívková

Norsko
maso na špejli

• 20.12.2011  02:32

To co sem zhlédla bylo. No. Otřesné není zdaleka to slovo které hledám. Mám ráda humor, nejsem žádný suchar, ráda se zasměju. Tady, ano, usmála jsem se párkrát. Jenže tenhle trapný humor (pinďouři, hovínka, poblejvání cizích lidí, prstění starší dámy přímo na parketu!!!) nesnáším. Styděla jsem se za herce, za tvůrce i za lidi, které tenhle hnus pobavil. Hlavní postavy nesympatické, v reálu by snad takovýhle kreténi nemohli sbalit vůbec nikoho. Seriál neznám a nehodlám na tom nic měnit. Myslete si, že neoceněním komedii, ale pro mě to bylo spíš utrpení, ze kterého mě vysvobodilo až vybrakování prázdného sálu. Jediný náznak toho, že tohle je z dílny Británie byla jejich anglická mluva. Jednu hvězdu dávám za asi tři úsměvy, které se dostavily, hlavně za závěrečnou scénu s topením, kdy to zas jeden blb zabil hláškou o kadění a za toho chytrýho týpka, který byl z hlavních postav nejméně otravný. Už nikdy více tenhle či podobný film nebo zemřu!

• 16.12.2011  19:01
    Rozvod mrtvých (studentský film) (2011)

Monča a Karel jako manželé jsou báječní. Smála jsem se nahlas, inspirace Švankmajerem je očividná a Kája se minul povoláním, jako herec je k sežrání:) Film je ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=chP-Y8lp1n4

• 15.12.2011  01:35
    Šumná Plzeň (TV film) (2004)

No asi takhle. Bydlím v PLzni. Celý svůj skoro jednadvacetiletý život. A Plzeň miluju. Jo fakt jo. Ona Plzeň mi sama nahrává. Jednou sem se tak vracela ze zrušený přednášky v osm ráno a na jedné zastávce byl chlápek v županu a bačkorách a na další pak týpek venčil malé růžové prasátko ve svetru. A pak si to město nemilujte, že jo? A to jsme se dostali k tomu, proč tento dokument hodnotím tak vysoce. Protože je úplně jedno, kdyby byl pitomý a nesmyslný (a že není), ale figuruje tam Plzeň a je tam hudba Demophobie. Já nedokážu pořádně vysvětlit, proč mám tu Plzeň tak ráda. Je mi tu prostě moc hezky. A je skvostná z jakékoliv stránky...

• 8.12.2011  02:50

Film o několikadenní jízdě státy na jih, který je spíš jízdou, která má za cíl zjistit jací jsme a co vlastně od života chceme. Mám moc ráda tyhle malé filmy, které nechtějí šokovat, které plynou líně a hebce, jsou pomalé a velmi nejistě se kradou do mysli, za to na konci víte, že jsou usazené v hlavě právem. William Hurt je velmi šarmantní, sdílíte s ním jeho pocity. Za něj mluví už jen jeho oči! Kristen Stewart je výborná a potvrdila jen to co už si myslím dávno (je velká škoda, že je spojovaná pouze s Twilightem, kterej za nic nestojí), Eddie Redmayne je velmi atypický o to víc se do tohohle ne zrovna typického snímku hodí, budu se muset podívat na nějaký další film s ním a Maria Bello je taková dodatečná ozdůbka tohohle nenápadného, ale velmi příjemného filmu.

• 4.12.2011  18:53

Krtek je miloučký a já se dycky nachytam s připitomělým úsměvem na tváři:)

• 24.11.2011  23:39
    Jeden den (2011)

Nevím. Nevím jak to popsat. Jedno slovo na to neexistuje. Mám pocit, ale je mlhavý, neuchopitelný, ale nádherný a hřejivý. Film, který přišel v pravý a zvláštní čas. Kdy na začátku filmu sdílím Emmy zoufalství, pocit beznaděje ze života, který nikam nesměřuje i Dexterovo utápění se v sebelítosti po životním zklamání a spadnutím na dno. Chci prožít takovou romanci jako oni. Chci milovat tak moc jako Emma a Dexter. Jak bych to jen řekla, abych se neutápěla v patosu? To raději filmově vystřízlivým. A je jedno, zda-li má tento film nějaké nedostatky. Stačí se podívat do očí Anne a odpustily byste mu všechno. Krásná hudba, krásný příběh, krásní herci. Knihu si přečtu. A chci plakát. Protože si nedokážu vzpomenout, jestli znám krásnější filmový plakát než je na One day. Už sem filmově vystřízlivěla. Bohužel, pět je moc. Náleží mu čtyři hvězdy.

• 8.11.2011  01:57

Na začátku filmu jsem byla na čtyřech hvězdách. Na konci jsem se rozhodovala mezi dvěma a třema. Zvítězilo vyšší číslo, protože vizuální forma filmu byla krásná, strhnující, vkradla se mi pod kůži a krásně rozehřála mou mysl. Jenže pak se nad tu nádhernou formu beroucí dech vkradla jiná věc. Příběh. A tu! nastoupila jiná moje emoce. Vztek! Sakra! Jak můžu soucítit s lidmi, kteří sou tak hrozně blbý? Proč vzdychaj nad tím, že musí opustit svou lásku a umřít, když si můžou zabalit báglík a jít na letadlo? Taková nelogičnost! A chci informace! Jak můžou třikrát darovat svý orgány? Čí jsou to děti? Jaká předloha? Jsou vyrobený nebo kde je vzali? Hm hm, hudba Rachel Portman je jako vždy skvostná a Carey Mulligan mě svou jemností, rozvážností a krásnou tváří hodně zaujala. Tatam je ta praštěná Kitty z Pride and Prejudice, ale na víc to prostě nestačí.

• 14.10.2011  18:59

Když dovolíte musim se nejdřív vyléčit. Bolí mě prst, chápete? Hrozně! Miluju Tě Bobe!!:D

• 11.10.2011  02:55
    Ženy sobě (2011)

Podle traileru jsem se moc těšila. Kristen Wiig jsem si poprvé všimla až ve Whip it! a od té doby jí vyhledávám. Je sympatická, přirozená a vtipná. Byla velkým pozitivem tohoto filmu. Humor "poblijeme celej záchod a vykakáme se do umyvadla" je příšerný, hnusí se mi a je velmi nevtipný! Vadí mi, že se film držel pouze hlavní linie a vedlejší postavy jsou vlastně naprosto zanedbatelné, přičemž je to velká škoda, protože příběh Beccy a Rity (Ellie Kemper a Wendi McLendon-Covey) je úplně zabitý, useknutý na začátku a pak to vyzní naprosto zbytečně (nehledě na to, že by byl možná zajímavější než hlavní příběh). Hlavní důvod proč sem filmu dala jednu hvězdy je ale Megan (Melissa McCarthy) kterou bych pasovala na nejodpornější filmovou postavu ever. EVER!!! Nikdy Melisse McCarthy neodpustím, že vzala takovou roli, protože mi naprosto a dokonale zničila příjemnou, půvabnou a milou postavu Sookie, kterou ztvárnila v Gilmorových děvčatech. Velké zklamání. Judd Apatow se pro mě stal nejhorším tvůrcem 21.století.

• 24.9.2011  14:19
    Sahara (2005)

Dokáže jedna věta zachránit nevalný film? Ano! ,,Nebojte příteli. Jste v Africe a Afrika stejně nikoho nezajímá." Plus Steve Zahn, kterého mám ráda už hodně moc dlouho:)

• 17.9.2011  04:09
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Donutil je úžasný. Bez něj bylo podium prázdné a nudné. Pří scéně s chlebem mu několik lidí ten chleba hodilo. Chci vidět rozhodně znovu! P.S.: Národní divadlo je impozantní...

• 11.9.2011  19:09
    Drsný Harry (1971)

Jde o to, že Drsný Harry vůbec neni drsný...

• 1.9.2011  13:22
    Sucker Punch (2011)

Má to celkem ucházející hudbu, ale to je asi všechno a to byla ta nejlepší písnička odehraná stejně už při traileru(Led Zeppelin_When the Levee Breaks). Škoda, těšila jsem se na dobrý film lehce přitažený za vlasy, ale tohle fakt nikdo nemůže brát vážně.

• 22.8.2011  19:37
    Keith (2008)

Nemůžu tenhle film dostat z hlavy. Dala jsem si ho masochisticky dvakrát za sebou. Mám ho pod kůží. Je tam, kempuje a nechce jít pryč. Keith je úžasný. Nechápu srovnání s Dlouhou cestou u níž se mi chtělo zvracet, křičet nebo pomalu zadupávat autory do země. Keith je dokonalý. Až to trochu zpracuju, možná komentář rozšířím. Zatím jsem jen nadšená s velmi hřejivým pocitem u srdce.

• 25.7.2011  13:55

Tohle neni film s wtf momenty. To je wtf film! Přemýšlím, kdy jsem naposled viděla takovou vlasyrvoucí zhovadilost. Vchod do podsvětí je v nápisu Hollywood, na Olymp se leze přes Empire state building a Hermesovi pěkné okřídlené botky jsou conversky. Polobohové neznají řecké báje a pověsti, těžko by se jinak převozníkovi na řece Styx snažili zaplatit 170 dolary nebo se snažili Hydru zabít tím, že jí useknou hlavu. Persefona je nadržená blbka, Zeus na stará kolena změkl, to samé Poseidon, čekala jsem kdy se nad svým synáčkem rozbrečí. A to v tom casinu? Lady Gaga? Tvůrce poslat za Hádem bez perly! Kdyby to aspoň nebylo myšleno vážně!

• 11.7.2011  20:45
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

Dokonalost:) skoro stejně dobré jako můj další oblíbený teleshopping:) Pobavil mě oficiální text distributora.

• 10.7.2011  23:15
    Na doraz (2010)

Po prvním zhlédnutí jsem dala dvě hvězdy, zapomenout a nikdy více. Nedobrovolně jsem se stala účastnicí druhého promítání a od odpadu! tenhle film zachránila akorát perfektně vybraná hudba a scéna kdy Downey flákne to příšerné dítě. Nevím jestli nesnáším víc herce Zacha Galifianakise nebo postavu kterou hrál, jestli jsem se měla smát psí masturbaci nebo být smutná z toho, že tatík umřel. Postavy mi byli protivné, příhody trapné. Styděla jsem se snad za všechny. Fuj!

• 2.7.2011  02:09

No, tak tedy. Dvě hvězdy a je to dost na hranici. O tom jak děvenka z čínský čtvrti stala se princeznou v krásných šatech. Je to prostě dost blbý film. Amandu Bynes mám celkem ráda, nemyslím, že je příšerná jak si myslí spoustu lidí. Colin Firth, podezírám ho, že ho někdo vždycky před rejžovo slovem akce píchne do zadku vidličkou. Hrozný scénář. Naprostá nereálnost, celý je to přítažený za vlasy. Takže znova: je to blbý film.

• 15.6.2011  16:57
    Hanna (2011)

Hanna. Je chladná, blonďatá, umí se prát, vykuchat jelena a má modré oči. Marissa je pěkná mrcha a agentka s příšerným účesem. Hanna utíká občas za Marissou, občas před Marissou. Její úkol je každopádně agentku-zrzku zabít. Nedokázala jsem si Cate Blanchett představit v záporné roli. Doteď. Nejpůsobivější je začátek, kdy žije Hanna spolu s tatíkem Erikem 60 mil od polárního kruhu. Akci doplňuje úžasná hudba Chemikářů. Do téhle syrové a drsné atmosféry se mi nehodil někdy v polovině pubertální výjev hnědovlasé slečny Sofie, kterou bych být Hannou praštila aby konečně sklapla. Možná jsem čekala víc, ale dostalo se mi toho až až. Hlavně jsem chtěla nějaké logické vysvětlení. Proč se to všechno stalo, cože je to vlastně za organizaci. A taky proč ten blonďák (agent???) je tam kde ho agentka-zrzka našla. A je Erik tatík nebo teda neni? To tam chybí a to je škoda. Saoirse je impozantní. Chtěla jsem dát čtyři hvězdy, ale kvůli zdejšímu hodnocení, cítím se povinována dát hvězd pět.

• 7.5.2011  16:28

Tak tedy. Je docela možné, že to je opravdu velmi neobjektivní. Jenže to co tam ti politici řekli, to je nepopiratelný fakt. Nazvala bych to snad mezinárodní ostudou. Ani já nemohu být objektivní a zhodnotit pouze dokument, musím se pozastavit nad obsahem. Já jsem se styděla za ty postavičky co tam mluvily. Knihovna je třeba, už měla stát dávno nová. Knihy nejsou kam dávat a Klementinum, vzhledem k tomu, že je za prvé mrňavé a za druhé naprosto nevyhovující, protože to prostě není knihovna, nestačí. Nová NK je potřeba! A oni se tahají o to, že se jim to nelíbí! A co čekají? Je 21. století. V baroku taky neříkali: No helejďte, ty andělíci sou moc prdelatý, vraťme se radši k renesanci. On si asi ten Vašík myslí, že bysme měli postavit něco co by se JEMU do toho panorámatu hodilo. A Knížák??? WTF??? To je prosim pěkně člověk, co zapíchal košťata do kanálu a řekl, že to je umění. Člověk, co dělá pastelový trpaslíky se samopalama! Naprosto sem v něj ztratila důvěru, je mi fuk jak řediteluje Národní galerii. A ohánět se: Já mam informace, na letnou nepatří a bla bla. Ale prosím vás! A říct veřejně o dílu světově uznávaného architekta, že je to jakýsi "chrchel" to si pan Vodrážka mohl odpustit. To ať si říká o svým synkovi když uplácá na pískovišti ošklivou bábovičku. Jediné co bylo moc, byl poslední dopis malé Johance od Havla. To byl trapas, patos, pindy. Bylo hezké, že se to nemotalo jen okolo nové NK, ale že tam bylo i něco z života Kaplického. Jen tak příměřeně, ne moc, protože do všeho strkat nos přece nemusíme. Na konci sem brečela. Dojetím, smutkem...

• 20.4.2011  10:30

Žádný životopisný film nehledejte, je to 75 minut vět a otázek, které si jistě i sami pokládáme a nemusíme u toho mluvit se šutrem. Jsme lidé zvědavý, chceme prostě "vědět". Lehce povznášející snímek o člověku, který není naštvaný a co se nehádá, protože by ho to stálo čas a energii. Jo a asi jo, je lehce švihlej:). Viděno na Festivalu českých filmů Plzeň, škoda jen za předprojekci, protože té se Poltikovič a Dušek neúčastnili.

• 26.2.2011  12:37

Uh. Nevím. Jenom útržky. Natalie Portman je skvostná, ale tahle vyhublost jí ani trochu nesluší. Nechápu baletky. Dobrovolně si ničit tělo navíc kvůli něčemu tak ošklivému jako je balet. Nikdy ho nepochopím, nikdy ho chápat nechci. V tanci je toho hodně obsaženo a pohybem se dá vše vyjádřit i tu nejskrytější emoci, ale balet je divné cupitání na špičkách. Přišlo mi to utahané, nepříliš dějové nabité. Stejně jako se Nina ve filmu snaží být dokonalá, jako je balet dokonalý/m (mučícím nástrojem), stejně tak i film je dokonalý. Perfekcionismus mi ale nestačí.

• 19.2.2011  18:29
    Kameny v české krajině (TV film) (2008)

Protože nás to donutí přemýšlet, že by vlastně bylo nejlepší světovou populaci vymýtit. A bylo by dobře. Mně teda určitě jo..

• 14.2.2011  00:54

Přijde to jenom mně nebo tam bylo víc nahatých lidí než normálně bývá? Je to milé, ale přijde mi, že to moc tlačí na pilu. První půlka více než dobrá, druhá už spíš dojíždí. A ano, ty dva, Jake a Anne se k sobě až neuvěřitelně hodí. Jsou to hezcí lidé...

• 31.1.2011  01:12

V jednom filmu se sešli hned tři moji oblíbení herci, Josepha Gordon-Levitta nepočítám, ten tam byl asi na dvě vteřiny (nechápu). Do Adrienových očí bych se mohla vpíjet snad celé hodiny, Mark Ruffalo je svérázný manipulátor a Rachel Weisz, té to její nadšení prostě žerete. Rinko Kikuchi znám z Babelu kde byla skvostná, tady též. Ta to má všechno na háku. Film baví, nenudí, rychle plyne a celá ta stylizace je velmi příjemná na oko. Pohoda. Pěkné scény: Když Bang Bang jen tak mimochodem uřízne Stephanovi větev co mu překáží ve výhledku a on jen tak mimochodem poděkuje; vážná debata dvou bratrů a za nimi se projde velbloud; na začátku kdy jsou v tom baru, hraje hudba, chlápek na klavír a kamera jede doleva a je záběr kde čísi ruka krátce hraje na skleničku.

• 25.1.2011  22:08

Tento dokument je vlastně nic neříkající. Nic nového jsem se nedozvěděla. Ale Karel Kryl je osobnost a jsou tam záznamy z koncertů a tak je všechno ostatní vlastně pro mě úplně nepodstatné. Kdybych tomu dala méně, musela bych se stydět..

• 17.1.2011  18:46

To byla ale opravdu fucking kravina. Když jsem se zrovna nenudila, tak jsem se chytala za hlavu nad pitomostí dialogů. Úžasný byl ale Justin Bartha. Toho kdybych potkala, zeptala bych se ho po vzoru Garden State [2004]: ,,Are you really retarded?" protože byl výborný a kdybych to nevěděla, myslela bych si, že je opravdu postižený, tak za něj je ta jedna hvězdička. Co jako měla znamenat šílená bejvalka Jennifer Lopez? Ta tam nakráčela, zaječela si svých pár fucking a podřízla se a pak už tam zase nebyla, naprosto zbytečná scéna. A proč vůbec někdo něco takovýho natočil? ,,Jasně nebo ano?" - ,,To je to samé." - ,,Ne to není. Kdybych tě požádala, abys mi pomohl posunout gauč, řekl bys: ,,Jasně. " Ale kdyby ses mi měl dlouze zadívat do očí, a po pravdě říct, jestli by se ti líbilo, kdybych ti 12 hodin kouřila ptáka, asi bys řekl: ,,Ano." Brrrrr!

• 6.1.2011  14:42

Příliš se neliší od romantických komedií o amerických středoškolácích. Ta hra co nacvičovali byla otřesná, slečna která měla být nejkrásnější na škole vůbec nebyla krásná a celé to bylo nevýrazné, nic-neříkající něco o ničem. Ben Foster je ale velmi okouzlující.

• 26.12.2010  19:13

Pitomost s děsnými momenty jako Konvalinková na lanovce, běžící Bára Štěpánová, blbosti dělající Vojtek a Nekonečný nebo ty věčně uřvaný děti, který jsou ve filmech vždy jen učiněné zlo! Brrrrr. Jediné pozitivum je Ingrid Timková, která je mi moc sympatická. Je to taková dáma narozdíl od ostatních...

• 25.12.2010  13:39

Fuj tyhle TV pohádky!