Sinecod

Zuzana Dolívková

Norsko
maso na špejli

• 23.6.2009  16:27
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Jak já tenhle seriál zbožňuju! Je tak úžasnej, že se z tý úžasnosti asi rozplynu:) Skvělý postavy, humor, lékařské prostředí naprosto vyhovující. Jediné koho nesnášim je Meredithina matka. Brrr, děsná, nesympatická ženská. Po příšerným Dr.Housovi je tohle jako pohlazení po duši, protože tady se s pacienty nejedná jako s onucemi. Tenhle seriál mě několikrát rozbrečel, neustále mě rozesmává a Cristina? Myslim, že už po první sérce se zařadila do Top mých best postav. Welcome Cristina Young and třikrát Aleluja!-)

• 20.6.2009  20:24

Ony jsou úžasné. A baví mě se na ně dívat. Je to jako seriál, akorát nějaký čtyři díly dohromady. Mám ráda Carrie. Jen škoda, že se Samantha rozešla se Smithem. Fandila jsem jim hned od začátku šesté serie kdy se Jerry objevil... Je to přehlídka módy, dokonalého make-upu a účesů. Je to jednoduché o lásce a rozchodech, o partnerském životě a sexu a mně k tomu prostě nic nechybí...Sex and the city forever!

• 15.6.2009  00:03

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/

• 17.5.2009  18:05
    Pingu (TV seriál) (1986)

To je úžasný jak chodí a pleskají těma nohama o zem :-)

• 12.5.2009  19:10
    Smrt panen (1999)

Mít takovou matku, zabiju ji dřív, než ona mě... tenhle film patřil do té skupiny filmů u kterého se bojím další scény. Zapůsobil na mě, to ano, ale nevím jestli tím dobrým způsobem. Taky mě dost zaujal Joshův účes. Dobrý hudební doprovod...

• 10.5.2009  19:37

Tohle byl ten nejpříšernější dokument co jsem kdy viděla. Srovnávat opravdového J. Dawsona s vymyšlenou postavou Jamese Camerona je naprosto neadekvátní a hloupé. Záběry, které se pro tento dokument natočily byly spíše k smíchu. Tento dokument mi nepřinesl žádné nové informace a říkalo se tam neustále to samé.

• 10.5.2009  01:21

Ach! Nevím čím začít. Tento film se mi líbí, svým poetickým názvem počínaje a tím nejkrásnějším filmových polibkem konče. Sledovat Elizabeth při její malé cestě životem a po státech, se mi tolik líbilo, že slovy to říci prostě neumím. V každém kousku tohoto filmu na mě dýchala jakási hřejivost a laskavost. Doplňovala to neskutečně nádherná hudba Norah Jones a Cat power. Na scénu, kdy mává Natalie ze svého auta Norah a hraje k tomu píseň Gustava Santaolalla se mi vtiskla, pokud ne na celý život, tak na hodně dlouho rozhodně ano. Dear Jeremy, in the last few days, I´ve been learning to not trust people and I´m glad I failed. Sometimes we depend on other people as mirror to define us and tell us who we are. And each reflection makes me like myself a little more. Elizabeth

• 16.4.2009  21:03
    Mluv (2004)

All that crap you hear on TV about communication and expressing feelings is lie! No one really cares what you have to say...Právě jsem ten film dokoukala, takže jsem plna dojmů... Když sem četla o čem to je, udělala jsem si v hlavě celkem jasnou představu a nebyla příliš příznivá. Ale to co jsem viděla bylo moc dobře natočené, moc hezky sestřihané a hlavně skvěle zahrané. Kristen Stewart opravdu úžasně zahrála znásilněnou, silně deprimovanou dívku. Každý její pocit či emoci jsem jí snadno uvěřila a ani trošku sem se k tomu nemusela nutit. Váhala jsem mezi 4 nebo 5 * ale raději volím nižší variantu...třeba si to ještě rozmyslím. Po třetím zhlédnutí dávám plný počet. Ten film je totiž vážně výbornej!

• 13.4.2009  12:13

Tohle bylo příliš děsivé na to, aby to byla pohádka. Nebo aby se mi to alespoň trochu líbilo. Brrr!

• 9.4.2009  22:56
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Skvělej odreagovávací seriál. Je vtipnej, krátkej, nevleče se. A díl s Backstreet boys, kteří umějí zpívat jen proto, že vypili Sabrinin tekutý talent mě vážně dorazil :-) Možná sem si zavařila mozek, že už nebude fungovat. Bude jen sedět na krku a měknout a měknout až mi neudrží vlasy a budu muset nosit klobouk./Víte proč vás sem čarodějnická rada přivolala dámy? Je vám tu smutno?/ Mám sebou zásobu jídla na čtyři měsíce. Bezva, takže když nás zasáhne asteroid, zemřeme s jídlem, které vedle nás vydrží až do dubna./Levitoval někdo z naší rodiny abnormálně? Jo, v šedesátých letech, ale tenkrát byli všichni zkouřeni./ Jau, kousl mě popcorn!/Je to moc velký pán z druhé říše. Kdo je to? Bob. Rodiče asi netušili, že bude důležitý, když hledali jméno.Přivoláme ho jeho písničkou. Bob bob bob booob. Jak si pamatujete slova?/ Přikláněla bych se k Horečce sobotní noci nebo k Pomádě. Nikdy sem o těch filmech neslyšel. Vážně? A víte, že je Hitler mrtvý?/ o čem to mluví? O šedesátých letech. Ooo už chápu, mír, láska a špína./ Ne, nemyslím, že je to dobrý nápad. Myslím, že to je geniální nápad. A kdyby měl Einstain takové úsporné nápady, vydělal by si na holiče.

• 1.4.2009  15:43
    Daria (TV seriál) (1997)

Úžasné! Já miluju Dariu a Jane! Umíš první pomoc? Jednou sem na Quinn zkoušela Heimlichův manévr. Pomohl? Ona se nedusila. / Jak víte, že to nebylo pro její děti? Žádný nemá, snědla je. / / ‎,,Řekla, že pomáhat podvodníkům a vydělávat na nich neni správný." - ,,Takže už nebude dělat advokátku?" - ,,Taky sem se ptala a myslim, že se mnou zase někdy začne mluvit."

• 19.3.2009  11:56
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Do 5 serie fajn a vtipne. Pak to šlo z kopce, ale ještě se na to dalo koukat. Devátá serie je otřesná a naprosto a totálně zabiji cely seriál.

• 10.3.2009  18:10

No, trošku mi to přišlo, jako kdyby to bylo natočeno jen pro Oskara a pro nic jiného. Ikdyby, no a co? Myslím, že jsem tak od poloviny filmu brečela a to mě jen tak nějaký film nepřinutí zmáčet kamarádovo rameno. Bylo to krásně odvyprávěno, moc hezky natočeno. Nevím proč tu pár lidí argumentuje s jakousi nudou, skoro tři hodiny mi vůbec nevadily naopak mi to přišlo jako optimální čas. Dlouho mě nějaký film nechytl za srdce tak jako Benjamin. A nechápu srovnání s Forrestem. Vždyť to bylo úplně jiné!

• 6.3.2009  18:09
    Objektiv (TV pořad) (1987)

Každé ráno s Kamerou a Objektivem. Mam to tak naučený nějakej ten pátek. A vůbec mi to nevadí. Myslim, že to takhle bude ještě hodně dlouho. Velmi dobří jsou moderátoři, kteří to stručně uvedou, nad ničim se nerozplývají a neřikají žádný blbosti. To už je dneska myslim i vzácnost...

• 6.3.2009  18:02
    Toulavá kamera (TV pořad) (2003)

Zdá se, že Toulavá kamera s časem ztrácí dech. Už to neni ono. Zajímavých míst po české republice si myslím, že je pořád dost, ale příliš často se opakujou muzea s auty, který sou takhle starý a takhle starý nebo se starými koly, nebo traktory nebo zemědělskýma strojema nebo loutkama a to pro mě neni zrovna moc zajímavý. Mam ráda reportáže z přírody a nebo z mojí Plzně:-)

• 5.3.2009  14:54
    Van Helsing (2004)

To bylo sranda. Strašně mě zarazilo, že se Hugh s Kate políbili až tak na konci, čekala jsem, že hupnou do pelechu aspoň v půlce. Nestalo se, ale mohlo to být dobrý. Chvílema mi to připadalo jako reklama na lak na vlasy, víte jak... oheň, sníh, bitka, účes stále drží! A to i po dešti, asi používá něco lepšího. Né, bylo to fakt trapný a ujetý. Akorát ten pomocník jak řekl Frankensteinovi, že moc nesplývá s davem, to se mi líbilo. Ale jak ze sebe Hugh strhal košili když se měnil ve vlkodlaka, hůů, vzrůšo:-D

• 2.3.2009  20:49
    Časožrouti (TV film) (1995)

Já to řikala! Nechte Stephena na pokoji!

• 2.3.2009  20:35
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Je to dobré, ale ne natolik abych to nějak baštila, sjížděla sérii za sérií a recitovala Listerovi či Rimmerovi věty. A knížka je o moc lepší...

• 2.3.2009  19:28
    Pomoc! (1965)

Chvílemi jsem si řikala jestli jako, že vážně. No, ale je tam muzika Beatles a to ostatní, no ne, že by mi to bylo jedno, ale přecejen to jde trochu stranou:-)

• 2.3.2009  19:04

Spousta umělý krve a nic z toho. Ptákovina!

• 2.3.2009  18:58
    Brak (2002)

Neni to tak dlouho co jsem ten film viděla a nepamatuju si z něj nic. Vlastně jo, pamatuju si větu kterou řekl Vladimír Škultéty: ,,Ze všech postelí co sou na světě, ona musí chcípnout zrovna v tý maminčiný!" Blbý co?

• 22.2.2009  20:06
    27 šatů (2008)

Já zbožňuju tyhle trapný filmy :-D

• 19.2.2009  23:15
    Pošta pro tebe (TV pořad) (2005)

What hell is this? Tohle je zatím asi ten nejhorší pořád, který se kdy v televizích vysílá. Pro tohle neexistuje množství negativních slov.

• 7.2.2009  16:38
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

Líbí se mi pouze první tři řady a to proto, že tam byla Shannen Doherty. Tři sestry Piper, Phoebe a Prue byly podlě mě celkem hezky sehrané, nijak křečovité a líbila se mi jejich sesterská láska. Některé díly jsou o dost slabší, ale i tak se mi to líbí. Tím, že zabili Prue to šlo naprosto do kytek. Rose McGowan je mi nesympatická a její postava protivná. Nehodí se tam, není to ta chybějící třetí sestra, je to někdo kdo tam nemá co dělat. Navíc, kdo jí sakra vybírá ty děsný hadry a červenou rtěnku?

• 7.2.2009  15:51

Líbí se mi. Jo, tenhle film se mi fakt líbí. No a co? Jsem si vědoma o čem je, jak povrchní, trapný a občas i dost hloupý je. A znova. No a co? To bych se měla dívat jenom na intelektuální filmy na zamyšlení aby se mi snímek líbil? Bylo mi tak 13-14 když jsem ho viděla poprvé, naprosto ten správný věk, viděla jsem ho asi dvacetkrát, každou větu sem znala nazpaměť, teď už jsem ho sice nějakej ten pátek neviděla, ale ještě něco bych přeříkala...ne, tohle mi nikdo nevezme, navíc, jsem tomuhle snímku neskonale vděčná, protože mi dal Remy Zero!

• 7.2.2009  12:37
    Síť (1995)

Můj oblíbený thriller, který mě jeden čas hodně chytnul, hlavně pak asi závěrečných dvacet minut. Líbí se mi příběh, líbí se mi Sandra a líbí se mi i to, že počítačům může rozumět i žena:)

• 7.2.2009  11:22

Burani z Buranova co se chovají naprosto buransky jako v příručce pro burany...Netřeba dodávat víc, tenhle film nesnášim.

• 2.2.2009  15:21

Tenhle film má pro mě jedno velké mínus. Nesnášim Bena Stillera! Tyhle "komedie" nejsou vtipný ani co by se za nehet vešlo...

• 1.2.2009  20:23

Můj oblíbený český film. Trojan se mi tu líbí jako nikde, úžasně lhostejný a odevzdaný Miroslav Krobot, perfektní hudba, scénář. Ty dialogy mezi Trojanem a jeho matkou jsou skvělé. Petr se s tebou přišel rozloučit Davide. Ty někam jedeš. Ne. No, řekla sem mu že umíráš. Ty umíráš? Neumíram. Ne? Ne. Ty mami proč takový věci říkáš? / Já sem Alice. Já Petr. Odvedle, my jsme se přestěhovali 16 víš? No hele, ty ale vůbec nevypadáš dobře. No, ale já takhle vypadám normálně.

• 1.2.2009  15:19
    Stmívání (2008)

Hey, come on, it´s just a game! Předlohu jsem nečetla, což vnímám jako plus, jinak by asi moje hodnocení vypadalo jinak. Nejlepší na tomhle filmu je muzika! Při baseballový scéně sem měla husí kůži a první písnička Full moon od Black ghosts je úžasná! Kristen je krásná, Robert Pattinson není klasický hezoun, ale právě tohle se mi na něm líbí(He´s totally gorgeous,obviously). Ale! Scénář je místy opravdu hrozný, při scéně u tý skály na tom kopečku sem měla tendenci zavírat oči. Kdyby mi někdo řekl, že zabíjel lidi, rozhodně bych mu na to neodpověděla, že mi to nevadí! No nic. Za muziku a baseballovou scénu dávam tohle hodnocení, jinak by to byly hvězdy tři. Úžasná, zeleno-šedá atmosféra... ________Po přečtení knihy nechávám stejné hodnocení, protože ta knížka je esence trapárny. Kolik stran to má? Asi 400? A z toho 300 stran je o rozplývání se Belly nad Edwardem. Divím se, že z takový příšernosti dokázali udělat vcelku slušný film. _________ 2018 Po takřka deseti letech jsem se na Stmívání podívala znovu a musim se smat svému takřka o 10 let mladšímu já. Jo, holt lidi se věkem mění a nevim, jestli je to moudrost či vyspělost, ale musím to říct. Holka, jak se ti tohle mohlo líbit? Některé scény jsem musela přeskočit, při jiných sem zavirala oči, jinak to nešlo. Hodnocení je holt poplatné oné době a tak ho nechám,ze sentimentality, můžu si tak alespoň gratulovat, že jsem opravdu z toho trdla vyrostla..