Adamova jablka (2005)

Tragikomický bizárik, ktorý vás kompletne prevráti hore nohami (alebo dolu hlavou, záleží od preferencií), čo má za následok, že sa smejete aj v krajne nevhodných momentoch. Nikto nevie lepší nemý úžas než Ulrich Thomsen. O Madsových kvalitách hádam ani nemusím.

Lynč (2011)

Ako sa to hovorí, že zabi sviňu a zavrú ťa za človeka? Ľudské práva pre slušných ľudí neplatia, obete nemajú nárok na ochranu. Vidíme to všade naokolo a netýka sa to len dedinských tyranov. Neviem, aké iné východisko z takej situácie existuje a či vôbec, ale jedno viem určite, minimálne raz by som si prišla aspoň kopnúť. Pri scéne s lekárom mi navrela žila na čele a najhoršie na tom je, že takýchto kreténov je v zdravotníctve plná prdel. Miesto pomáhania škodia a svojim ignorantským prístupom navyše znemožňujú prácu ostatným. Žiaľ, na všetkých frontoch ťahá obeť za kratší koniec.

Pomsta (2019)

Zábavná britská mastenica.

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019) odpad!

Takže asi takto... Radšej by som účinkovala v reklame na čípky proti vaginálnej plesni, ako v tejto monumentálnej sračke. 148 minút, na to treba občiansku statočnosť alebo partiu kamarátov pod vplyvom.

John Wick 3 (2019)

Ako profesionálka (knihovníčka, aby nedošlo k omylu), som na základe mnohých komentárov, v ktorých sa spomína scéna v knižnici, pocítila morálnu povinnosť, konajúc nad rámec povinného školenia BOZP, navštíviť kino (vrátane nás dvoch bolo v sále 12 ľudí, čo ma hneď v úvode príjemne naladilo). No, pani knihovníčka hrubo nezvládla výkon svojho povolania, to ja by som si už, za pomoci sedemkilového Oxford English Dictionary, ktorý svedomito oprašujem, obhájila rajón. Porušenie knižničného poriadku je vážna vec. Opustime realitu a späť k filmu. Tento John je pre mňa najlepším z Johnov. Posúva sa viac do surreálneho sveta s takmer rozprávkovými lokáciami a pozadím. Musím povedať, že som sa smiala často a dosť. Morbídne, krvavé a zároveň vtipné, to my nežné víly máme rady. Keď nastúpila na scénu Halle, potvrdili sa moje obavy, že bude ostokrky naháňať ďalšieho Oscara na nesprávnych miestach, ale keď zavrela tú roztrasenú pusinku a rozpútala inferno, otvorila som ja tú svoju, jala sa nemo obdivovať jej pohybovú kultúru a spoluprácu s nekonečne šklbajúcotrhajúcimi psíčkami. A vôbec, zvieratká sú tu za veľké hviezdy a tak trochu vyrovnávajú skóre za vraždu signifikantného šteniatka z prvého Johna. Toľko rozkopaných a rozhryzených pánskych genitálií som ešte nikde nevidela, zábavné a osviežujúce. Ďalšie plus, romantiku reprezentoval iba jeden bozk na fotku zosnulej, žiadne dojemné záblesky minulosti, len nejaká tá zmienka, aby sme nezabudli. Ku koncu už som bola prejedená toľkých šarvátok, napríklad hotelové strkanice sa mohli zostrihať. Možno by nebolo márne aj niečo vynechať, Keanu predsa len niektorým majstrom nestačí, aj keď je frajer. Žiaľ, miestami je to vidieť. Jednu vec nie som ochotná odpustiť, nikdy, nikdy a to prezývku Baba Jaga. Je to ježibaba, ergo žena, stará a hnusná a žerie ľudí a býva v chalupe na stračej alebo kuracej nôžke. Vždy mám pred očami tú z Mrázika. Uvidíme, čo bude ďalej, zatiaľ sa mešce plnia, treba to využiť.

The Free World (2016)

Ako keď sa dieťa rýpe v jedle. Do všetkého strčí vidličku, ochutná, no celé to nezje. Ale aspoň som sa naučila, že Islam lieči agresivitu.

Dead in a Week (Or Your Money Back) (2018)

Na čiernu komédiu málo čierne a nedostatočne vtipné. Pritom príbeh o neúspešnom samovrahovi - recidivistovi, ktorý si najme geriatrického asasína, aby ho oslobodil od mizérie žitia, poskytuje široký priestor pre autorský rozlet. Pohodový priemer.

Než se setmí (2000)

Kým sa zotmie je primárne o homosexuálovi Reinaldovi a nie o kubánskom spisovateľovi Reinaldovi. Upoprednila by som viac informácií o jeho živote a menej o jeho sexuálnych eskapádach v šokujúco rozsiahlej komunite kubánskych gayov. Bardem ho dal na výbornú, aj keď niekedy až zbytočne pridával teplotu.

The Return of Brent (2013)

Stačí Rickyho upírsky úsmev v spolupráci s jeho trapnohumorom a je po mne. Vie to so mnou aj lepšie, ale v porovnaní s inými, je ešte stále masívny frajer. Equality Street - Biddly biddly biddly biddly biddly biddly Bong, Yo!

Všechno nejhorší 2 (2019)

Nie som zaťažená na existenciálne dilemy americkej mládeže, uslzené vyznania lásky a ani na infantilný humor, ale tie samosmrte boli celkom zábavné.