Zeměpisec, který propil globus (2013)

Victorov príbeh sa odohráva v dvoch rovinách, osobnej a pracovnej. V obidvoch má hlavný hrdina pomer alkoholu a krvi v žilách 1:1, ja som sa cítila byť opitá už len pri pohľade na neho. Doma má extrémne vyhorenú manželku, ktorá ho neznáša a on to s úsmevom na tvári akceptuje. Všetky škatule v jeho okolí, vrátane jeho zákonitej, s ním a jeho "neodolateľným" kamarátom hrajú hru ženy, ženy hýbte sa. Vzal prácu, na ktorú nie je kvalifikovaný (biológia je prakticky to isté ako geografia), nenávidí svojich študentov a oni, s výnimkou jednej študentky, nenávidia jeho. Ja by som takého učiteľa brala, rozhodne by bolo na čo spomínať. Herecké výkony sú skvelé, Konstantin Chabenskij si získava moje sympatie s každým filmom viac a viac.

Kanibal (2013)

Ono je dosť ťažké udržať si vážnu známosť, keď je treba naplniť chladničku.

Ice Queen (2005) odpad!

Jedni tomu hovoria horor, iní životopisná dráma.

Hardcore Henry (2015)

Som jedna z obdarovaných, ktorým FPS spôsobuje kinetózu. Z Henryho sa mi tiež zatočila hlava a žiaľ inak, než by mi vďaka chlapovi bolo príjemné. Celkom by ma zaujímalo, koľko ľudí v kinách vrhlo, alebo dostalo epileptický záchvat.

Intimní místa (2013)

Nie som si istá, či sa dá zhynúť potupnejším spôsobom.

Pečeť vraha (2003)

Tak primitívny film som už dávno nevidela. Všetci sa správajú ako malé deti, bliakajú po sebe, vyhrážajú sa, všade okolo seba kopú a bez zjavnej príčiny mlátia náhodných okolovyskytujúcich sa. Čo dialóg, to drahokam, ani by som nedokázala vybrať na ilustráciu ten najhodnotnejší. Na takto vysoko sofistikovanú zábavu asi nemám kapacity. Ako si tak čítam komenty, vybavuje sa mi Studio Kroměříž.

Poslední bohatýr (2017)

Čistokrvná ruská rozprávka a podľa toho aj hodnotím. Nič jej nechýba - dobro vs zlo, láska, kliatba, morálny vývoj hrdinu, rozprávkové postavy, roztomilý humor a nevyhnutný hepáč.

Rodinný přítel (2006)

Rodinného priateľa som videla včera, ale z toho ohavného tvora sa mi ešte stále dvíha žalúdok. Radšej by som mu dala obličku, než by som ho nechala sa ma dotknúť. Skvelé dialógy, množstvo materiálu na zamyslenie. Otrlá nevesta,takto si pokaziť chuť vo svadobný deň. Už to nikdy nechcem vidieť.

Hladová srdce (2014)

Už dávno som nepociťovala taký silný odpor k postave a túžbu jej fyzicky ublížiť. Len tá kamera cez akvárium ma moc neoslovila.

(M)učedník (2016)

Daj dementovi do ruky Bibliu, urobí z nej zbraň hromadného ničenia. Pusti dementa s Bibliou medzi obmedzených ľudí, urobí si z nich armádu. Postav mu do cesty racionálneho človeka, armáda ho rozmetá. Obávam sa, že aj v dnešnej dobe taký človek dokáže svoje okolie vrátiť do stredoveku. Vo svojej absurdnosti často komické a odpudivé zároveň. Ak vie niekto odporučiť niečo podobné, sem s tým.