Čistokrevní (2017)

Manipulátorské orgie. Obe dievčatá sú fantastické.

Vivárium (2019)

Prozreteľnosť nedovolila, aby som si prečítala obsah, totiž keby som vedela, že sa chystám na "artovú alegóriu kolobehu konzumnej spoločnosti", zvolila by som si inú náplň voľného večera. Teraz k dielu. Predstavte si, že ste mladý pár a snažíte sa vytvoriť si bezpečný, láskyplný domov ako základ pre ideálny rodinný život. Predstavte si, že vám niekto ten domov vyberie, nanúti a navzdory protestom a nesúhlasu nemáte absolútne žiadnu možnosť voľby. A na záver si predstavte, že vám do toho nového, vnúteného hniezda niekto hodí extrémne hnusnú kukučku, z ktorej sa vám zdvíha žalúdok. Samozrejme, Vivarium je načisto celý artovo alegorický snímok a vďakabohu, ja som strašne hĺbavý intelektuál.

Keizerky (2019) (seriál)

Jesusmária, ak takto v Amsterdame vyzerajú luxusné eskortky, tak si neviem predstaviť tie nízkorozpočtové pouličné šlapky. Už chápem, prečo sú tam ľahké drogy legálne.

Sebeobrana: Příběh Cyntoie Brown (2020)

Zrejme aj v nápravných zariadeniach majú herecké kurzy, aj keď Cyntoia bola vychádzajúca hviezda už v šestnástich. Nedá sa povedať, že by si neodsedela svoje, doživotie pre zneužívaného mládežníka je dosť drsný trest. Dokument nie je bohvieako strhujúci a Cyntoia si svojim odťažitým správaním vôbec nezískala moje sympatie.

Krutá rasa (2006)

Navzdory periodicky sa objavujúcej donebavolajúcej idiocii si u mňa svorka vychytralých "oni nás tu nechcú" psíčkov tie tri granule predsa len vyslúžila.

Dětská hra (1988)

Ak vám bábika povie "Ty sprostá krava! Ty špinavá kurva! Ja ťa naučím so mnou vyjebávať!", čaká vás mnoho a mnoho zábavy až do konca vášho života. Môžu to byť minúty, ale aj dlhé hodiny. A ešte k tomu ušetríte za batérie.

Stáhni a zemřeš (2019)

Len toť prednedávnom som Polaroid videla. Ako by ich jedna mater mala... taká poslabšia, nie tak úplne kompetentná.

Ticho ve slatinách (2019)

Ja si dovolím citovať studnicu veškerého vedenia všehomíra - wikipédiu, ktorá nás informuje, že thrillery „sú charakterizované rýchlym sledom udalostí, častou akciou a nápaditými hrdinami...." Takže v tomto prípade je to nie, nie a nie... „Často sa používajú nástroje ako napätie, falošné stopy a cliffhanger" A v tomto prípade je to nie, zriedka a neviem, možno mi niečo uniklo. Ešte sa tam píše niečo o silnom napätí a emóciách, ale to už len mávnem rukou. Príjemnú zábavu.

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

O tom, ako holé päťkilové strašidielko obkročmo sedí na demolačnej guli, hojdá sa a dramaticky z neho tryská žiaľ z nešťastnej lásky. To ju maminka neučila, že si tak môže odpáliť vaječníky alebo vypestovať kvet na pyskoch? To by sme inak robili všetky, nie? Celý čas som rozmýšľala, či sa jej, nezbednici jednej, nešmýkalo. Len tak na okraj, pesnička celkom v po-ho-ho-de.

Sky (2015)

Odporúčam hlavne ortodoxným fanúšikom Diane, až na pár nevyhnutných výnimiek prakticky nezlezie z obrazu. Okrem svojho hereckého talentu decentne predvádza aj svoje iné kvality a ako bonus chvíľu poskakuje v kostýme zajačika, čo by teoreticky mohlo niekomu stačiť. Povrchné, naivné a pritom z témy by sa dalo vydojiť omnoho viac emócií. Možno dva - tri silnejšie momenty, čomu by zodpovedalo moje hodnotenie, keby som mohla dať dve - tri (2,5) hviezdy. V dobrej viere pre nás vybral Real Tom Hardy.