• Krátkometrážní

Krotitelé duchů II (1989)

Solidní pokračování, ale už v té době to byl jen průměrný film. Pořád zde lze však slyšet skvělé hlášky stejně tak jako v jedičce. Jen mi přišlo, že narozdíl od prvního dílu je zde mnohem víc nudných pasáží.

Krotitelé duchů (1984)

Parádní duchařská komedie nejen pro děti....Pamatuju si, že od té doby co jsem to viděl kdysi v dětství poprvé jsem neustále otravoval naše, že mi to musí nahrát a díval jsem se na to pořád znovu a znovu. Teď už mě to tak nebere, ale pořád si myslím, že jde o nadprůměrnou záležitost.

Na lince je vrah (2006)

Hodinu a půl trvající nuda, která vás uspává od začátku až do konce. Za zmíňku stojí leda tak maximálně závěrečných patnáct minut a to ještě s přivřením oka. Ve filmu se totiž za celou dobu vůbec nic neděje. Holka si chodí po baráku, sem tam jí někdo zavolá, ona panikaří-- ona panikaří ale pořád nic!!!!Potom se tam objeví magor nastane menší honička a už je konec. Tohle by klidně mohli pouštět i v osm ráno, protože děcka se u toho rozhodně bát nebudou. Jediné co se mi líbilo byla představitelka hlavní hrdinky, jinak film balancující na hraně odpadu.

Identita (2003)

Průměrný psychologický thriller/horor, který sice nestojí na žádném originálním scénáři, ale za to je v něm možnost vidět celou škálu známých tváří. Místy se Mangoldovi podařilo navodit perfektní atmosféru, kterou ovšem záhy znevážil jen dalším zbytečným natahováním děje. Pokud se totiž ve filmu neodehrávaly vraždy, ale jenom se kecalo, tak jsem se docela dost nudil. Závěrečný konec mě moc nepřekvapil, protože něco podobného už bylo k vidění jinde.

Omen (2003)

Thajci mě tentokrát moc nepotěšili a ani já je zrovna dvakrát nepotěším. Vše podstatné se odehrálo až v posledních sedmnácti minutách což je ovšem zoufalo málo a pokažený dojem z předešlé doby to už moc nezachránilo. Bohužel když už se začal film slibně rozjíždět a konečně se objevilo něco nadpřirozeného byl konec. Navíc mě tvůrci docela nemile rozladili závěrečným rozuzlením a jejich fantasmagorickými řečmi o reinkarnaci. Jako lusknutím prstu mé nadšení opadlo a já znechuceně vytáhl dvd z přehrávače.

Zavražděné děti (2006)

Kdyby se toho ujal jiný režisér a vyměnil se celý štáb, tak by z toho možná mohla být průměrná duchařina. Takhle jde jen o další položku v mé filmové sbírce na kterou se už nikdy více nepodívám. Úplný odpad to však zase není. Přece jenom je zde k vidění i několik průměrných scén a čas od času se tady vyskytla i příjemná atmosféra. Bohužel nuda vyhrála na plné čáře a nelogičnost poloviny děje mě po celou dobu dost ubíjela, tudíž nemůžu dát víc jak...

Bunkr smrti (2008)

No tak nevím. S Deathwatch to moc společného nemá. Snad ten konec filmu, když se tam objeví další jednotka. Jinak je děj zcela odlišný a horší než v Mrtvé hlídce. Připadalo mi, že producenti posbírali bandu bezdomovců a opilců a jeli natočit laciný horor do lesa. Herci byli otřesní a naprosto hnusní. Co se týká děje musím uznat, že mě docela zaujal- teda jen pointa co se odehrávalo za Hitlera v bunkru. Docela bych i věřil, že se to mohlo někdy odehrávat (myslím ty testy, protože skopčáci byli magoři a jejich zvěrstva, byly mnohdy horší než to co jsme mohli vidět ve filmu). Já osobně bych to viděl na 40%.

Noční můra (2006)

Hodně divný film, který má sice slibný scénář a docela zajímavé herecké obsazení, ale to je tak všechno. Začátek má solidní rozjezd, který se ovšem po patnácti minutách zasekne a už se nerozjede. Kromě několika lekacích scén jsem se dost nudil. Nezachránila to ani Sarah Michelle Gellar, kterou mám jinak rád, ale tady to nebyla prostě její parketa.

Maturitní ples (2008)

Jediné klady tohoto filmu jsou: pěkné herečky, hluboké výstřihy a pěkný maturitní večírek (prostředí). Jinak jde ovšem o směsici laciné kopie podprůměrných slasherů a přehlídku nelogických scén i chování jednotlivých postav. Docela mě překvapuje, že se k natočení takové paskvilu snížili i takové herečky jako Jessica Stroup a Brittany Snow.

Faunův labyrint (2006)

Je to taková del Torova pohádka nejen pro děti, ale i dospělé. S hororem to nemá společného vůbec nic, maximálně jednu či dvě scény ve kterých dívka plní Faunovy úkoly. Jinak jde spíše o mysteriózní fantasy protnuté válečným dramatem, kdy španělští vojáci terorizují chudé obyvatelé a v lesích bojují s povstalci. Mnohokrát vychvalované vizuální efekty mě zrovna dvakrát nenadchli,hlavně díky své vyumělkovanosti. Jednou se na to podívat dá, ale víckrát ne.