• Krátkometrážní

Pach krve 3 (2009)

Nesmrtelný Three Finger je zpět. Co už ten chlapík jeden zmutovaný musel už přežít, aby si mohl pochutnat na šťavňatém lidském masíčku. Pomalu se rodí další ''hvězda'' slasherového žánru které se asi jen tak nezbavíme. Trojka je zákonitě nejslabším dílem celé série a je zde k vidění spousta otřesných digitálních efektů, ale občas se tu objeví i nějaká ta lepší scénka. Vězni jsou docela povedá partička nejrůznějších individuí a místo, aby toho vetchého staříka sejmuli tak si radši rozbijí držky sami. Co se týká režiséra, tak většího blbečka si opravdu nemohli vybrat. Film Kyklop stál za vyliž... a tohle k tomu nemá zas až tak daleko.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

V Americe se to jen hemží nejrůznějšími reality show a tak není divu, že tenhle nešvár moderní doby někoho napadlo strčit i do hororového filmu. Nevím ovšem jestli to byl ten nejšťastnější nápad. Kouzlo jedničky pomalu vyprchalo a ani humorné pojetí to moc nezachránilo. Začátek se nese v dost nudném duchu a seznamování s pěticí soutěžících a štábem. Partička nejrůznějších individuí se rozhodla vydělat menší balík peněz a pro vítězství jsou ochotni udělat téměř cokoliv. Popravdě řečeno mě nezaujal ani jeden z nich svým osobním příběhem, ale za to Crystal Lowe svými vnadami. To že je spousta lidí schopná udělat pro slávu téměř cokoliv není nic nového a tak její strip nikoho nepřekvapí, ale potěší. Co se týká mentální rodinky kanibalů, tak ti nesahají bratrům z jedničky ani po kotníky. Jediné co mi vrtá hlavou je to, že jejich takzvaný otec si zahrál v jedničce toho pumpaře a teď tohle....Jednotlivá úmrtí měla určité klady, jako například roztomilou kreativitu a představivost tvůrců, kteří to vzali opět humorným způsobem ( např. dvojitá hetka do hlavy. V parodii se to začalo měnit až ve chvíli, kdy ten voják vzal spravedlnost do svých rukou a začal je zabíjet jednoho po druhém. Přesto všechno budu hodnotit film jako čistý průměr, protože jsem se tu a tam doopravdy zabavil. Slabší 3*

Andaluský pes (1929)

Výborný surrealistický krátkometrážní snímek ozdobený Wagnerovou hudbou k nezaplacení. Co se týká jednotlivých časových prolínacích sekcí, tak některé z nich opravdu nahání člověku husí kůži. Hlavně ta s klavíry. Bohužel nesouhlasím s tím, že scéna s břitvou a okem je nějak fenomenální, právě tato scénka se mi vůbec nelibila, působila lacině a dost uměle ale co bych taky chtěl od filmu z té doby. Bunuel byl mistrem ve svém oboru a jsem rád, že vlastním několik jeho kousků.

V moci ďábla (2005)

Ve filmu se dá nalézt opravdu několik velice zdařilých pasáží, které na mě docela zapůsobily. Zprvu mi to přišlo jako bych sledoval nějakou mysteriozní detektivku, ale postupem času začali převažovat hororové prvky a atmosféra hlavně ve vzpomínkových pasážích začala nabírat solidní otáčky. Vydržel jsem se dívat až do konce bez jediné pauzy na cigárko což se mi moc často nestává a i tohle připočítávám k dobru. Navíc bych chtěl především pochválit výkon Jennifer Carpenter, která zcela vévodila celému filmu. Jako nej scénu bych označil tu ve stáji, která se tvůrcům skutečně povedla.

Vamp (1986)

Ještě štěstí že je tenhle kousek vedený jako hororová komedie, protože kdyby se mělo jednat o čistokrevný horor tak by mé hodnocení bylo velmi nízké. Začátek vypadal velice zajímavě, ale potom se zábava zvrtla v menší nudu. Tedy až do té doby, než zavítali do upířího strip baru. Ženské tu sice nepředvádí bůhvíjaké čísla, ale v zákulisí to opravdu ''žije''. Závěrečná fáze snímku se mi docela líbila. Samotná podoba upírů byla sice nic moc, ale humorné pojetí jejich likvidace byla pomyslnou třešničkou na dortu.

S.S.D. - Spojení nenavázáno (2008)

Netradiční ruská reality show s krvavým překvapením uvnitř. Něco takového by potřebovali i naši slavní Velcí bratři či Vyvolení. Je dobře že se k nám začínají dostávat filmy i z této části světa a já jen doufám, že se v tom bude pokračovat. Rusové mají určitě velký potenciál, ale musí ještě vychytat spousty chyb aby se dali jejich díla označit za nezapomenutelný zážitek. Nejvíc mi vadil nevyužitý potenciál příběhu, který se zastavil někde zhruba uprostřed. K dobru jim ovšem počítám, že neprozradili vrahovu totožnost moc brzy. Určitě se na tenhle polokrvavý slasher podívám někdy v budoucnu znova.

Poslední premiéra (2008)

Budu držet selského rozumu a dám čistý průměr, protože přestože měl film několik velice slušných momentů najde se zde i spousta špatných vlastností či prvků. Mezi ně patří neoriginalita, nudné pasáže, snadná předvídatelnost, nevýrazné herecké výkony a hlavně zbytečné natahování děje. Ti kteří moc asijských filmů neviděli mi budou nejspíš oponovat, ale věřte že Poslední premiéra je ve své podstatě jen levnou a ještě k tomu průměrnou kopií svých známějších bratříčků. Slabší 3*

Smrtící spojení (2007)

Film Alone je takovým neškodným thajským hororem, který příliš nevyděsí za to ovšem docela zaujme svým dějem. Ten je místy velice barvitý a v některých scénách opravdu atmosféra graduje ve velkém stylu, jenže bohužel těchto pasáží je velmi málo. Ve své podstatě jde jen o další tuctovou duchařinu, ve které figuruje dívka s černými vlasy a tenhle asijský fenomén mě už přestává pomalu bavit. Ve skrytu duše doufám, že už zase vymyslí něco nového, ale musí to být velmi rychle. Na tohle by se neměli dívat žádné siamské dvojčata, protože by z toho mohli mít i menší psychické trauma. Pro mě je tenhle film trošku lepším průměrem

Hřbitov domácích zvířátek 2 (1992)

Dvojka je pro mě stejně dobrá jako jednička, protože ani první díl nepatří mezi moje zrovna dvakrát oblíbené filmy. Jejich úroveň i kvalita je zhruba na stejné úrovni, takže jelikož jsem dal prvnímu filmu 70%, tak tady půjdu jen o desetinku dolů. Myslím si, že tento film svému předchůdci rozhodně ostudu neudělal a podívat se na něj dá i víc než jednou. Nejvýraznější postavou z obou dílů není Gage Creed, ale šerif Gus, který ho docela převálcoval. Navíc dvojka vyhrála i ve ztvárnění samotného hřbitova či větším počtu úmrtí.

Ústav hrůzy (1973)

Hlavní ženskou roli dostala dívka z přední strany playboye z roku 1972 Rosie Holotik, která mě ovšem kromě své hezké tvářičky ničím nezaujala. Podle mě se moc do hororového žánru nehodí. Její předvedený výkon jsem jí moc nevěřil, ale alespoň bylo po celou dobu na co koukat.