• Krátkometrážní

Netvor z pouště (2005) (TV film)

Tripp Reed se pokusil natočit válečný-hororový film, ale v konečné fázi z toho vyšel jen jakýsi paskvil s lacinými digitálními efekty a mysteriózním nádechem. Hodně dlouho bych musel přemýšlet nad tím, jestli se mi za celý film líbilo něco natolik, že bych si Manticore musel pustit znovu a myslím, že bych nic nenašel. Trochu jsem se u filmu nasmál to je pravda, ale jinak to byla jedna velká nuda a bída. Znám ovšem ještě mnohem horší filmy, takže nulu mu nedám.

Znamení ve zdi (2002)

Solidní francouzská podívaná, která patří k nadprůměru jejich tvorby. Přestože se zde najde i několik zbytečných natahování děje bavil jsem se od začátku až do konce. Škoda jen trochu chaotického konce. Kvalita filmu je postavená především na černé magii a mysteriozní atmosféře, která nenechá diváka ani chvíli v klidu. Stejně tak je tomu i u charakteristik jednotlivých postav jenž se zde objeví. Čtyřčlenná partička zavřená v jedné cele bohatě vystačila k natočení filmu, na který jen tak nezapomenu.

Fantom Paříže (2001)

Průměrná mysteriozni detektivka odehrávající se ve staré Paříži. Většina digitálních efektů byla docela slušná, ale na první pohled moc přeumělkovaná. Ani herecké výkony mě zrovna dvakrát neoslnili. Možná byla škoda, že Depardieu nehrál v celém filmu, ale jen na začátku a na konci, tím by určitě pozvedl úroveň celého filmu, protože ti vyšetřující policajti byli otřesní. Dodíval jsem se na celý film jen ze zvědavosti jak to dopadne a pěkné herečce. Škoda, že ty zfetované panny nerozpoutaly pořádné orgie :) - slabé 3*

Kruté oči hor 2 (1984)

Přes všechny klady i zápory jsou Kruté oči hor typickým průměrným béčkem osmdesátých let, které se někomu budou líbit víc a někomu míň. Kvalit prvního dílu však rozhodně nedosahují. Najde se zde několik pěkných momentů, ale i spousta nelogických scén. Pokud však nebude čekat krvavý masakr, ale spíše kupu černého humoru budete nakonec docela spokojení. Z úcty k původní myšlence a nízkému rozpočtu dám 3*, protože Cravena a jeho tvorbu mám docela rád. Rozhodně si však tenhle snímek nezařadím mezi svoje nejoblíbenější filmy.

Hory mají oči (1977)

Wes Craven dokázal už i v ranné tvorbě, že je schopný natočit pořádné filmy, které zůstanou navždy klenoty hororové scény. Přesto si myslím, že tohle je zdárný příklad toho, že původní film má stejnou úroveň jako remake přestože je od sebe dělí zhruba třicet let. Oba filmy mají podobnou kostru příběhu a přesto se v mnohém liší jako den a noc. Není potřeba mít desetimilionové rozpočty ani hollywoodské superstar a přesto dokážete divákovi nabídnout přesně to co očekává, a to pořádný útok na jeho mozkové buňky a příjemný pocit mrazení v zátylku.

Children of the Corn: Revelation (2001)

Ještě štěstí, že tahle sága už skončila. Ani si raději nechci přestavit co by se odehrávalo v osmém díle. Samozřejmě nepočítám remake, který mě docela překvapil. Spousta nelogických prvků, špatná kamera a otřesné digitální efekty k srazili tenhle snímek až na samé dno. Pro mě osobně jde o nejslabší díl celé série a už nikdy více. Najde se zde sice několik světlejších chvilek i zajímavých postav, ale pořád je to podprůměrný film a zbytečné pokračování Kukuřičných dětí. Ty ať už konečně odpočívají v pokoji.

Kukuřičné děti 6: Návrat Izáka (1999)

Když jsem film poprvé shlédl byl jsem rozhodnutý dát co nejmenší hodnocení, protože až na pár scén a momentů se mi šestka zase až tak moc nelíbila. Jenže to jsem ještě netušil co přijde v sedmičce a tak jsem rázem přehodnotil svůj původní úmysl a pustil si snímek znovu. Během toho jsem si uvědomil kam až tahle série dokázala spadnout a po slabé dvojce, směšné trojce a nepochopitelné pětce jsem byl vlastně rád, že jsem mohl znovu vidět Isaaca a i když už to nebylo ono dám přece jenom 50%, protože tohle byl pánové i dámy poslední záchvěv Kukuřičných dětí a to co následovalo potom byla přímo katastrofa.

Tma (2005)

Průměrný snímek, který mě nakonec docela překvapil. Po nezáživném začátku a zmizení dcery se film konečně posunul vpřed a objevila si toužebně očekávaná hororová atmosféra. S Kruhem bych to vůbec nespojoval, protože oba filmy jsou naprosto odlišné a ani jsem si moc nevšiml nějaké té podoby. Filmu ovšem hodně uškodily nudné pasáže, kterých tady bylo na můj vkus docela dost. Naštěstí se zde našlo i dost takových, které se mi líbily. Herecké výkony jsou rovněž na průměrné úrovni a přestože jsem Marii Bello viděl hrát už mnohem lépe její výkon docela ušel.

Předtucha (2004)

Japonci opět nezklamali a natočili skvělý film, který má všechny klady jaké má správný mysteriozní film mít. Tajemná atmosféra graduje už pěkně od začátku a divák si může v klidu vychutnat celých 95.minut. Zápletka je jednoduchá, sice ne moc originální, ale bez větších hluchých míst či nelogických scén. Herecké výkony jsou rovněž uspokojující a navíc hlavní herečka je celkem atraktivní. Jen škoda toho divného konce.

Satan (2006)

Průměrný thriller, který na mě moc velký dojem neudělal. Najde se tady sice několik slušných momentů, ale jinak to byla přehlídka pouze sprostých slov a nesmyslných keců jenž mě dost nudili. Nejvíc mě asi zaujal výkon Vince Cassela a pěkné herečky. Osobně mi stačí vidět tenhle film jen jednou a nikdy více.