• Krátkometrážní

Tma (2005)

Průměrný snímek, který mě nakonec docela překvapil. Po nezáživném začátku a zmizení dcery se film konečně posunul vpřed a objevila si toužebně očekávaná hororová atmosféra. S Kruhem bych to vůbec nespojoval, protože oba filmy jsou naprosto odlišné a ani jsem si moc nevšiml nějaké té podoby. Filmu ovšem hodně uškodily nudné pasáže, kterých tady bylo na můj vkus docela dost. Naštěstí se zde našlo i dost takových, které se mi líbily. Herecké výkony jsou rovněž na průměrné úrovni a přestože jsem Marii Bello viděl hrát už mnohem lépe její výkon docela ušel.

Předtucha (2004)

Japonci opět nezklamali a natočili skvělý film, který má všechny klady jaké má správný mysteriozní film mít. Tajemná atmosféra graduje už pěkně od začátku a divák si může v klidu vychutnat celých 95.minut. Zápletka je jednoduchá, sice ne moc originální, ale bez větších hluchých míst či nelogických scén. Herecké výkony jsou rovněž uspokojující a navíc hlavní herečka je celkem atraktivní. Jen škoda toho divného konce.

Satan (2006)

Průměrný thriller, který na mě moc velký dojem neudělal. Najde se tady sice několik slušných momentů, ale jinak to byla přehlídka pouze sprostých slov a nesmyslných keců jenž mě dost nudili. Nejvíc mě asi zaujal výkon Vince Cassela a pěkné herečky. Osobně mi stačí vidět tenhle film jen jednou a nikdy více.

Mrtví k snídani (2004)

Slušná zombie komedie plná humorných pasáží i několika trefných hlášek. Najde se tady sice spousta nesmyslů, ale ty se dají tvůrcům docela odpustit, protože jejich cílem bylo diváky především pobavit což se jim u mě povedlo. Nejvíc se mi líbil výběr pěkných hereček, které předvedly solidní výkony. Jediný kdo mi vadil docela dost byl ten zpěvák. Kdy jindy se najde šance podívat na tančící zombie vlnící se v rytmu country.

Zahradník (2006)

Musím souhlasit, že tohle je opravdu ''hororová'' katastrofa. Kromě několika pěkných hereček, které se bohužel až na jednu ani neodhalily, což by diváky alespoň trošku probralo z polospánku a několika trefných hlášek jsem se tady nedočkal ničeho co by mě přinutilo si tenhle paskvil pustit ještě jednou znova. Herecké výkony mizerné, gore směšné, atmosféra uspávající a kamera přímo otřesná. Dám jednu * jen kvůli šikovným holkám.

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejslabší díl, ale pořád slušný průměr. Ježíšmarja mámo ty naděláš, vždyť jde prece o hovno, podívej se....Když už se tu člověk tolik nenasměje, tak se alespoň podívá na trochu té erotiky, která nikdy neuškodí

Slunce, seno a pár facek (1989)

Ještě o kousíček lepší než jednička, pořád stejná sranda a spousta skvělých hlášek. Prostě klasika všech klasik. Vítáme vás na tradiční buranské svatbě, jakou svět ještě neviděl ( Ale takhle obráceně?)...

Slunce, seno, jahody (1983)

Na tuhle trilogii nedám dopustit. Troška natočil skvělou komedii nejen pro dospělé, u které se bavím pokaždé když si jí pustím. Slunce seno jahody jsou jen první třešničkou na dortu a výkon Heleny Růžičkové excelentní. V žádném jiném filmu jsem jí neměl raději.

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998)

Čím víc dílů tato série má, tím víc začínají být zarytí fanoušci zmatení. Tvůrci se neustále snaží přijít z něčím novým, ale ve výsledné fázi se jim to jen velmi zřídka kdy povede. A ani tentokrát z jejich úsilí nevzešlo nic světoborného. Navíc už ani Kukuřičným dětem se nevyhnul takzvaný marketingový tah prodejců, kteří na obaly dvd napíší jména známých herců, přestože ti si ve filmu střihnou jen vedlejší role. Tohle pokračování se mi moc nelíbilo. V kvalitě bych ho zařadil mezi dvojku a trojku. Najde se zde sice několik velice zajímavých scén i atmosférických momentů, ale tak nějak mě tohle pojetí kukuřičných dětí nenadchlo, jako první a čtvrtý díl. Zarytí fandové Children of the Corn se musí smířit s faktem, že lepší už to rozhodně nebude. Úplně nejlepší by bylo, kdyby to skončilo hned jedničkou.

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

Tenhle díl určitě není žádné veledílo, ale já mám z něho lepší pocit než z jeho dvou předchůdců. Zřejmě hlavně díky Naomi a jejímu poctivému výkonu. Najde se tady spousta nesmyslů a nelogičností, ale po dlouhé době jsem si zase užil slušnou atmosféru a zajímavé vraždící scény, které určitě stojí za povšimnutí. Pro mě je to trošku lepší průměr.