• Krátkometrážní

Nezvratný osud 4 (2009)

Jako fanoušek všech Nezvratných osudů jsem se na čtyřku nevýslovně těšil, ale nakonec jsem byl dost zklamán. Způsob 3D mi moc nesedl stejně jako režisérovo pojetí čím víc brutality tím lépe. Lehkost a originalita předešlých dílů ustoupila na úkor slabým digitálním efektům, které byly na úrovni béčkové show jenž jsem zvyklý u velmi průměrných snímků. A Final Destination 4 si mezi ně bohužel zařadím taky. Pokud někdy vznikne další pokračování, tak doufám, že bude lepší než tohle. Průměrný film si zaslouží i průměrné hodnocení.

Armageddon (1998)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Parádní příběh, skvělé herecké výkony a vynikající hudba. Škoda jen, že dabing který byl v televizi je stoprocentně lepší než ten na DVD.

Upálen (2008)

Společnost Mido si udělala hned na začátku roku srandu ze všech hororových fandů, když tento film vydala pod hlavičkou ''hororu'' přestože se o žádný horor nejedná. Jde o směsici drama-krimi-thriller který pojednává o samovznícení člověka po použití prášků na oddálení stáří. Za celý film uvidíme asi čtyři mrtvoly + jednoho králíka kteří vzplanou směšným způsobem, kdy rozostřená kamera zabírá postavu a zaní hoří prskavky:)) Děj je dost nudný, pořád se jen něco vyšetřuje a pochvíli se z toho stane nudná detektivka. Jediné co se mi líbilo byly ty dvě asiatky. Jako horor tomu dám maximálně 20%, jako krimidramatu 40%.

Jakubův žebřík (1990)

Jde o velice povedený snímek, který hlavně staví na svojí mysteriózní atmosféře a skvělém výkonu Tima Robbinse. První polovina filmu je mnohem lepší a tajemnější, než ta druhá- ta se mi zdála dost zmatená a zbytečně natahovaná. Nejvíc mě asi zklamal úplný závěr, který byl pěkně odfláknutý.

Šepot (2007)

Film Whisper mě bezesporu zaujal a nebyl pro mne ztrátou času, ale ani nebude patřit na seznam mých oblíbených filmů, které bych si musel pouštět častěji. Největší doménou zde byli samotné flashbacky a noční můry, která navodili místy příjemnou děsivou atmosféru. Určitě bych pochválil i herecké výkony většiny protagonistů, ale trochu mě otrávili používané nudné dialogy a několik nedůvěryhodných scén, které bych vystříhal. Jde o lepší průměr, který určitě stojí za shlédnutí.

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

První polovina filmu se mi docela líbila, hlavně úvodní scéna s naštvaným fotříkem. Hlavně výkon herce, který představoval Eliho byl asi nejlepší z celého filmu. Jenže čím víc se blížil film ke konci, vznikala z toho úplná kokotina. Největším vrcholem bylo samotné kukuřičné monstrum a vytažená páteř toho černocha. Ničeho horšího jsem se už nemohl v Children of the Corn dočkat. Tedy prozatím.

Prokletí mlžného ostrova (1945)

Fog Island je jen průměrnou mysteriózní detektivkou, která občas překvapí, ale rozhodně nevyděsí. Do hororového žánru se počítá jen díky většímu počtu mrtvol a několika průměrným lekacím scénám. Očekával jsem parádní svíčkovou, ale dočkal jsem se jen připálené sekané. Slabé 3*

Ztracená duše (1977)

Docela slušné italské drama, které mě do jisté míry zaujalo svým dějem i hereckými výkony, ale na můj vkus se tu objevila spousta nudných míst, které mě pomalu uspávali. Nejzajímavější asi bylo konečné rozuzlení, kde jsem se dočkal i té tolik slibované psychologické hry. Ovšem označení psychologický horor je dost nemístné, protože o horor jsem tady za celou dobu nezavadil.

Čepel smrti (2009)

Při hodnocení filmu zůstanu neutrální. Určitě se zde najde řada záporných věcí, které bych mohl víc zkritizovat od kopírování známějších filmů, přes amatérské herecké výkony až po kvalitu kamerových záběrů, ale nemám k tomu důvod. Tenhle film je amatérský, natočili ho amatéři, hráli v něm amatéři, tvůrci měli jen minimální rozpočet a vybavení, které si museli vypůjčit a proto na všechny tyto aspekty beru ohled. Já sám bych nedokázal natočit nic lepšího a kdo ví jak bych se před kamerou choval já. Docela jsem se při sledování pobavil a rozhodně to pro mě nebyla ztráta času. Slabší 3* za Štěpána Turka a scénku s ředitelem.

Ledová smrt II (2008)

Dvojka je skoro stejně dobrá jako první díl, ale tentokrát jsem zde objevil několik prvků, které mi vadili. Nejvíc mě asi štvala absence skvělé hudby z předešlého dílu, dále pak přítomnost několika nelogických scén či prvků a časté kopírování ze slavnějších slasherů. To mi však nezabrání v tom, abych označil Fritt vilt 2 rovněž za nadprůměrný filmeček, který mě pobavil, zaujal a přinutil si jej napsat na seznam filmů, které si budu pouštět rozhodně častěji. Už se těším na další pokračování, které se bude natáčet letos.