• Krátkometrážní

Měsíc 44 (1990)

Průměrné sci-fi, které ve mě nezanechalo nějaké hlubší prožitky. Podívat se na to dá, ale není to žádný zázrak. Béčkové efekty i samotné výkony herců odpovídají celkové kvalitě snímku. Musím ovšem pochválit několik vtipných hlášek i trefných scének, které mě probudily z polospánku.

Kanibalové - Legendy a skutečnost (2007)

průměrný dokument, který nám ukáže skutečný život dnešních potomků kanibalů i děsivé skutky jejich předků. Kromě toho uvidíme i několik filmových záběrů ze známých filmů, které se pro mne staly příjemnou vzpomínkou na prožité zážitky.

Nostradamus (1994)

čekal jsem od toho rozhodně víc. Začátek ušel, ale potom půlhodinová nuda. Prostředek už byl o něco lepší, ale nemůžu se zbavit dojmu, že sem se tomuhle snímku měl z daleka vyhnout. Jediné co stojí za zmínku jsou jeho vidiny a sám velký Adolf.

Stopy krve (2006)

Blood Trails jsou podprůměrným filmem, který stačí vidět jen jednou. Spousty nelogických scén a otřesná kamera jsou hlavní příčinou proč u mě tenhle snímek zrovna dvakrát nezabodoval. Potvrdilo se tím jen pravidlo, že německé filmy stojí většinou za…..Kdyby se z toho vystříhaly všechny zbytečnosti a nekvalitní záběry, tak by z toho zůstal docela příjemný dvaceti minutový kraťas, kterému bych dal mnohem větší hodnocení

Posedlá démonem (2006)

Průměrná duchařina s docela zajímavým vyústěním. Bohužel polovina filmu za moc nestojí a klidně se může stát, že mnozí to nevydrží až do konce. Nejlepší na celém filmu je asi účast dvou pěkných hereček a solidní psychopatický výkon Toma Sizemore. Škoda jen, že tvůrci pořádně nevysvětlili celou podstatu strachu... Podívat se na to dá, ale žádná velká sláva!

30 dní dlouhá noc (2007)

Skvělá upířina se vším jak má být. Líbil se mi děj zasazený do malého městečka, kde se rozpoutá opravdové peklo. Spousta mrtvol, krev kde se podíváš a konečně se upíři zabíjí i jinak než kůlem do srdce, nebo svěcenou vodou. Sice mi trošku vadili hyperrychlí nemrtví, ale zase se to vynahradilo parádními maskami a nezapomenutelnou atmosférou. Doporučuji vidět všem, kteří stále otálí s puštěním!!!

Nezvratný osud 4 (2009)

Jako fanoušek všech Nezvratných osudů jsem se na čtyřku nevýslovně těšil, ale nakonec jsem byl dost zklamán. Způsob 3D mi moc nesedl stejně jako režisérovo pojetí čím víc brutality tím lépe. Lehkost a originalita předešlých dílů ustoupila na úkor slabým digitálním efektům, které byly na úrovni béčkové show jenž jsem zvyklý u velmi průměrných snímků. A Final Destination 4 si mezi ně bohužel zařadím taky. Pokud někdy vznikne další pokračování, tak doufám, že bude lepší než tohle. Průměrný film si zaslouží i průměrné hodnocení.

Armageddon (1998)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Parádní příběh, skvělé herecké výkony a vynikající hudba. Škoda jen, že dabing který byl v televizi je stoprocentně lepší než ten na DVD.

Upálen (2008)

Společnost Mido si udělala hned na začátku roku srandu ze všech hororových fandů, když tento film vydala pod hlavičkou ''hororu'' přestože se o žádný horor nejedná. Jde o směsici drama-krimi-thriller který pojednává o samovznícení člověka po použití prášků na oddálení stáří. Za celý film uvidíme asi čtyři mrtvoly + jednoho králíka kteří vzplanou směšným způsobem, kdy rozostřená kamera zabírá postavu a zaní hoří prskavky:)) Děj je dost nudný, pořád se jen něco vyšetřuje a pochvíli se z toho stane nudná detektivka. Jediné co se mi líbilo byly ty dvě asiatky. Jako horor tomu dám maximálně 20%, jako krimidramatu 40%.

Jakubův žebřík (1990)

Jde o velice povedený snímek, který hlavně staví na svojí mysteriózní atmosféře a skvělém výkonu Tima Robbinse. První polovina filmu je mnohem lepší a tajemnější, než ta druhá- ta se mi zdála dost zmatená a zbytečně natahovaná. Nejvíc mě asi zklamal úplný závěr, který byl pěkně odfláknutý.