• Krátkometrážní

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Přestože tenhle film nepatří mezi moje nejoblíbenější kousky Argentovy tvorby musím uznat, že jako prvotina nedopadl vůbec špatně. Určitě se zde najde několik chyb a scén, které nesednou každému, ale jako celek myslím funguje dokonale. Pro mě je to nadprůměrné giallo, na které se určitě ještě někdy podívám znovu. Slabší 4*

Kočovníci smrti (1986)

Hlavní doménou je již výše zmíněná mrazivá atmosféra, která je rovnoměrně rozdělená po celé délce filmu a najde se zde jen velmi málo hluchých míst. Za pomoci kamery i střihu se zde podařilo příjemně skloubit všechny důležité prvky mysteriózního filmu dohromady, přesně tak jak mají být. Divák pomalinku rozbaluje obal příběhu a je nadržený nad tím co se skrývá uvnitř. Tvůrci se zde i díky malému rozpočtu rozhodli moc neexperimentovat a zbytečně nezacházeli do extrémů z nějakou proměnou a zůstali u klasické formy zla v lidské podobě za což jim děkuji. Nejimpozantnější je však proměna samotného antropologa. Z milujícího a sebevědomého muže se postupně stává lidská troska, pronásledovaná stihomamem, paranoiou a samozřejmě i kočovníky. Brosnan zde odvedl pořádný kus práce a líbil se mi stokrát víc než jako agent 007.

Afghánistán (2007)

Na Afghánistán se podívat dá, ale maximálně jednou za život. Nenašel jsem tady nic co bych musel vidět znovu. Pár světlejších chvilek tady je- to bezesporu, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Nejvíce jsem trpěl u nelogických scén a nudné atmosféře. Jen by mě zajímalo, kolik se tvůrcům podařilo na tomhle vytřískat peněz. Hodně slabých 40%.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Tento remake určitě dopadl lépe než řada jeho bratříčků a nebyl takovým propadákem, ale zarytým fanouškům původních Kukuřičných dětí asi zas až tak velkou radost neudělal. Určitě je dobře, že se vydal odlišným směrem než jeho předchůdce, ale řada zbytečností a nelogičností ho často srážela na kolena. Nic méně jako film určený pro televizní účely nedopadl nejhůře. Jen doufám, že další pokračování už nebude.

Hadi v letadle (2006)

Tento akční kousek jsem už viděl několikrát a nikdy mě jeho sledování neomrzí. Jde sice o průměrné béčko se všemi neduhy a zápory v nichž figurují nebezpeční hadi, ale zas na druhou stranu je i dost zábavné.Digitální úpravy hadů sice v některých situacích za moc nestojí, ale alespoň s nimi byla sranda. Přesto byl jejich ultra rychlý pohyb stejně nedůvěryhodný, jako výkony některých (ne)herců. Objevila se tu celá řada známějších tváří, ale tvůrci museli pracovat i s několika „nováčky“ a ti nepodali bohužel zrovna moc přesvědčivé výkony. Naštěstí Samuel L. Jackson (ten byl mimochodem dost dobrý), Elsa Pataky a Lin Shaye zachraňovali situaci, co to jen šlo. Našlo se zde však několik humorných pasáží, které mě docela pobavily ( viz. scénky na WC). Právě tyto momenty často zachraňovaly svízelnou situaci, do které nás občas scénář dostal. V tom by se dalo najít děr jako v ementálu, ale tak nikdo není dokonalý. Tvůrci chtěli natočit svižní akční thriller, který trošku koketuje i s hororovým žánrem a to se jim povedlo. Takže ve finále docela spokojenost. Každopádně bez Samuela bych si Hady v letadle nedokázal představit. 50%

Nenarození (2009)

Já jsem byl na konci docela překvapený. Podle špatných ohlasů jsem očekával totální srajdu, ale kupodivu jsem se jí nedočkal. Kopírování snad pěti filmů jde vidět hned na první pohled, ale tentokrát mi to zas až tolik nevadilo. Pěkná herečka, místy docela vydařená atmosféra a postižený na vozíku mi z toho udělali slabší průměr, který určitě nezavrhnu, ale ani ho nebudu často vyhledávat pro další projekci.

King Kong žije (1986)

Slabší pokračování, které už nemá takové grády jako jeho předchůdce, ale pořád se na to dívat dá. jen ubylo romantiky a přibylo akčnosti. Výbuchy, střelba a boj to je předností tohoto dobrodružného snímku. Vizuální efekty opic se o trošku zlepšili, ale kvalitu filmu hodně sráží průměrný scénář, který už tolik nezaujal jako jednička. Za zmínku stojí scénka ze spacáku (taky bych tam s Lindou Hamilton hned hupsnul- v té době).

King Kong (1976)

Dnes už kultovní záležitost a jinak skvělý romanticko-dobrodružný snímek, který jsem jako dítě miloval. V dnešní době se sice směšným efektům už směju, ale pořád v sobě mají to kouzlo, které jsem si kdysi zamiloval. Navíc Jessica Lange byla vážně kus a scénka s vyfoukáváním vlasů a svlékáním šatů nadrženým opičákem je prostě nej!

Saw 5 (2008)

A je tu zase pád. Myslel jsem si, že tvůrci konečně dostanou rozum, ale jak vidno tak ne. Kromě sledování osudu pětičlenné skupiny lidí jsem se celý film nudil. Jediné pozitivum vidím v tom, že se dozvíme něco o minulosti Hoffmana, ale jinak to byla docela bída. Tvůrci opět zcela změnili koloběh věcí, které se udály v předešlých dílech. Už mě to přestává pomalu bavit a sám sobě se divím, že se pořád dívám na další pokračování. Doufám, že 6 to končí...

Saw 4 (2007)

KONEČNĚ!!!- Po suchém druhém díle a slabé trojce jsem se konečně bavil stejně jako u prvního dílu. Dokonce i jednotlivé pasti se mi tentokrát líbily skoro všechny. Jediné co bych vytkl je fakt, že scénárista i režisér musí svou práci odvádět v podnadpilém stavu, protože takové nesrovnalosti v ději jsem už dlouho neviděl. Je sice pěkné, že nám tady vysvětlí několik otazníků z předešlých dílů, ale začátek čtverky zcela popírá úplné finále kdy agent FBI zůstane uvězněný u mrtvoly skládačky. Dělat z diváků blbce se mnohdy nevyplácí a tady se to už dost přehání. Jeden díl zcela podkope autoritu druhého a to se mi nelíbí.