Hon (2012)

Nevedel som o čom tento film je a ani som sa o dej extra nezaujímal stačili mi vysoké hodnotenia na CSFD, Mikkelsen a Dánsko a hneď dostal film zelenú. Klamstvo malej Kláry skoro zničí život Lucasovi učiteľovi zo škôlky. Po Klárinom klamstve celé mestečko Lucasa zavrhne. Vyhadzujú ho z obchodu, pozerajú na neho cez prsty a stáva sa čiernou ovcou. Všetci uveria dievčatku, ktoré neskôr samo priznáva že si to vymyslelo ale jednoducho ju presvedčia že si to len nepamätá. Aj keď obvinenie malého haranta je samozrejme vážna vec prišlo mi to dosť pritiahnuté za vlasy pretože som mal pocit že Lucas je celkom obľúbený a nemyslím si, že by sa naozaj všetci proti nemu spikli, veď jej mal akože ukázať vtáka a aj tak to bolo len tvrdenie malého decka. Nebola znásilnená ani zneužitá. Deti si toho navymýšľajú a žeby im to dospelí takto zožrali ? Herecky boduje Mikkelsen a Bo Larsen

Rocky (1976)

Rocky je jednoznačne najlepší Slyov film a ja sa k nemu vždy veľmi rád vrátim. Stallone sa ukázal ako zručný scenárista a ako výborný herec. Jeho Rocky je správny chlap so srdcom na správnom mieste a vy mu fandíte počas jeho tréningov a držíte palce počas jeho zápasov. Osobne nemám rád romantiké filmy ale vzťah Adriane a Rockyho neskutočne obdivujem a patrí k tým najsilnejším aké nam kedy filmové plátno ponúklo.

Mocný vládce Oz (2013)

Po čiernobielom začiatku sa vďaka výbornej scéne s tornádom dostáva Oscar (celkom obstojný Franco) do krajiny OZ kde začne jeho veľké dobrodružstvo a cesta po ktorej sa možno stane lepším človekom. Po technickej stránke výborne nakrútené aj keď ide o jeden veľký farebný gýč dá sa to pozerať. Raimi je zručný režisér aj keď dosť kopíruje alebo sa inšpiruje Timom Burtonom. Obsadenie čarodejníc je ale veľmi nešťastné. Mila Kunis je uškrečaná a iný žáner ako komédia jej proste nejde. Rachel Weisz prekvapivo o ničom a Michelle Williams v úlohe krásnej čarodejnice ? Are U kidding me ? Miestami ma to nudilo ale dalo sa to vydržať pretože efekty sú kúzelné. Najväčšiu výhradu mám k porcelanovej upišťanej bábike. Neskutočne ma iritovala a divím sa Francovi že ju nedrbol o zem, byť na jeho mieste urobím tak hneď. .

Velká filmová láska (2012) (TV film)

Film zobrazuje vzťah hereckých legiend Taylorovej a Burtona. Lohanka v úlohe "božskej Liz" je celkom obstojná čo sa ale nedá povedať o prehrávajúcom Bowlerovi v úlohe Richarda Burtona. Celkovo je to zle zostrihané, nakrútené a zahrané. Príbeh dvojice by si zaslúžil naozaj lepšie spracovanie minimálne ako film o M.M. http://www.csfd.cz/film/280259-muj-tyden-s-marilyn/

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Moderná rozprávka o Jankovi a Marienke, ktorá nám ponúka pokračovanie známeho príbehu. Janko a Marienka po upálení čarodejnice z medovníkovej chalúpky dospeli a živia sa zabíjaním čarodejnic. Úvodné titulky sú výborne spracované a na film dokážu dobre navnadiť. J + M boli približne rovnako starí (s rozdielom nejakého roka) medzi hercami Rennerom a Artertonkou je ale v skutočnosti 15 ročný vekový rozdiel a vo filme to dosť bije do očí. 3D je vydarené, najlepšie sú scény z lesa. Kostými a masky boli na velmi amatérskej na úrovni TV seriálov tipu Xena. Čarodejnice nepôsobia strašidelne, skôr ako dogabané lesbičky. Hlavne tá ježura či čo to bolo Záverečná Witch party je prehliadkou naozaj zlých kostýmov a masiek. Ako popcornová zábava film celkom slušné obstoji a pobaví.(Diabetik Janko, fotka stratených deti na mlieku..) A ak ste si mysleli, že Shrek už si neškrtne, tak ste boli na veľkom omyle ;) http://digboston.com/wp-content/uploads/2013/01/edward-the-troll__span.jpg

Nic nás nerozdělí (2012)

Skutočný príbeh rodiny ktorú počas dovolenky zastihne ničivá vlna Tsunami. Neveril by som že sa ich príbeh naozaj takto odohral keby žena ktorá toto nešťastie prežila nespolupracovala na scenári. Lenže toto sa naozaj stalo a najväčšia sila príbehu spočíva v tom že ani také veľke nešťastie rodinu nerozdelí a že v tomto prípade je to naozaj realita a nie filmové klišé.

The Courageous Heart of Irena Sendler (2009) (TV film)

Celkom vydarený TV film ale zato čo Irena Sendlerová dokázala by si zaslúžila filmovú poctu na velkom plátne. V roku 2009 bola Anna Paquin nominovaná za tento film na Zlatý Globus - najlepšia herečka v TV filme alebo minisérii. Cenu ale nakoniec získala Drew Barrymore za Grey Gardens

Mistr (2012)

Velmi ťažko stráviteľné a pre mňa dejovo nie príliš zaújmavé. PTA je výborný režisér ktorý necháva hercom veľa priestoru a jeho filmy su vždy výborne zahrané. V tomto exceluje hlavne Phoenix. Kvalít Magnolie alebo Boogie Nights bohužial The Master nedosahuje.

Mama (2013)

Zaújmavý námet ale prevedenie tuctové. Jessica Chastain sa na úlohu nehodí a jej postavu je jej ťažko uveriť. Ako horor nevystraší, pozerať sa však dá. V Del Torovej réžii by to ale dopadlo lepšie.

30 minut po půlnoci (2012)

Kathryn Bigelow je veľmi preceňovaná a to hlavne vďaka patriotizmu a témam ktoré si vyberá. Nakrútiť film o vystopovaní Bin Ladina = úspech minimálne u amerického diváka. Mňa ale jej filmy nudia a nudil ma aj tento. Jessicu Chastain síce mám rád ale toto na oscara nie je a nominácia je zbytočná.