Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po třetí sérii za plný počet. To, co u mne zvrátilo jazýčky na vahách, byl komiksový díl. Prostě není to jen klasická "nalejvárna" na trávení času s chipsy a colou. Chytře vymyšlený příběh s celkem slušně hrajícími herci, který není fádní a člověka přiková do křesla, postele nebo čehokoli jiného, v čem se zrovna nachází. Autoři se evidentně snaží o originalitu jak příběhovou, tak formální. A to je dobře. Pro další série si můžu pouze přát, aby Fringe neskončil jako The Lost. Zatím k tomu ale nakročeno nemá. Hurá na čtvrtou řadu. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Čtvrtá řada dosti zpomaluje tempo. Ztracení Petera v jiné časové linii je na můj vkus dosti "řídké". Tohle se scénáristům nepovedlo. Měli vymyslet něco jiného. Takhle musím bohužel dolů na ****

Pravidla lži (2006)

Na českou věc dobré. Pokud mi není opravdu něco z české provenience doporučené, tak české filmy nesleduji. Možná jsem proti české kinematografii vysazený, ale obvykle se u českých filmů nudím. Nejsem schopný nesrovnávat se zahraničím a toto srovnání vychází velmi často nepříznivě. V tomhle případě sice nejde o film, který by byl mistrovský, ale režisérský talent se Sedláčkovi upřít nedá. Herecky to není špatné, i když nade všemi vyniká Langmajer. Námět zajímavý, ale scénář chvílemi silně nedotažený, co se týče charakterů osob, pro diváka dosti povrchní. Chápu, že prostředí komunity asi takhle vypadá, ale když už byly zařazeny prostřihy do minulosti, tak mohli být víc konkrétní. Takhle se psychologie postav vnímá dosti těžko. Průměrný film, který však měl potenciál stát se mnohem lepším. Jako debut povedené.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Premiérování je snad ještě lepší než než ministrování. S šéfováním vlády sice přichází trochu jiný pohled na politiku než který měl ministr, ale politika zůstává stejná.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Jedním slovem: geniální. Jedna z mála věcí, která se nemůže okoukat. Když jsem ten seriál před mnoha lety objevil na ČT2, nemohl jsem si nechat ujít žádný díl a tudíž ponocoval. Ač z 80. let, je až mrazivě aktuální i po 30 letech. Asi nejde o humor pro všechny. Spojení britského humoru s politickým humorem, což je tu a tam různě prokládané různými odkazy není pro všechny. Mne ale chytil u bránice dokonale.

Elitní zabijáci (2011)

** za Stathama a občas se objevujícího De Nira. I Sarah z Chucka potěší, i když by jí slušela úplně jiná role než jen vyplňující křoví. Jinak moc dlouhé, zápletka nijak nezajímavá a zbytečně složitá bez nějakého rozumného vyústění. Celkově dosti plytké. Škoda.

Správci osudu (2011)

Obyčejný romantický film? Spíš (ne)obyčejný (i když... takový mix Inception a romantiky). Sice schématické a již 100x natočené, ale v mnoha ohledech originální syntéza. A hlavně to baví. Jediný okamžik, kdy jsem si řekl, tak tohle ne, byly trochu povlávající vlasy Emily při postelové scéně :-). Jinak filmu nemám co vytknout a herce lze jen pochválit. Potěšil "Roger" z Madmenů. Na plný počet to není, ničím se nevymyká, ale za podívání stojí určitě. A pokud máte ještě s kým, ideální program na večer nebo propršený víkendový den.

Chicago: Zákon ulice (2011) (seriál)

Srovnání s The Wire se tu tak trochu nabízí. A samozřejmě cokoli srovnáte s The Wire, tak bude buď kulhat, nebo bude rovnou naprosto chromé :). The Chicago Code však kulhá jen trochu. Jediné, co tomu chybí je víc syrové autentičnosti a oproštění se od jisté schématičnosti. A taky gangster typu Omar the Little. Jinak by to byla další krimi policejní perla.

Sexy bestie (2000)

Chvílemi zkratkovité a místy absurdní (třeba začátek), délka příjemná. Mne to bavilo. Velmi odlišný pohled na filmově již dosti zprofanované mafiánské téma s "ojebávacím" námětem je osvěžující.

Thor (2011)

Nic bombastického, schématické, ale škvár to zase není. Pobaví, slušný vizuál, ale toť vše. Delší komentář si film už nejspíš nezaslouží. Byly natočeny lepší, ale ztráta času to není.

Londýnský gangster (2010)

Nesourodé a nekompaktní. Pokud by to byl film o schizofrenikovi, tak by to mohlo být zajímavé. Díky za některé songy v soundtracku. A kromě toho za herecké obsazení (Collin, Keira, Ray Winstone a David Thewlis). Zbytek už je taková splácanina. Hlavně závěrečný dějový "zvrat" je divný a z mého pohledu filmu akorát uškodil. Když už snaha o stylový film, tak by neměl končit nestylově smrtí hlavní postavy. Pokud je někdo cool, tak se prostě nezabíjí, pokud tím autor nechce něco říct. Ale tyhle nároky právě film nemá. Slabé ***.