Osm a půl (1963)

Asi by mělo stát za menší komentář tak průměrné hodnocení filmu, který rozhodně není průměrný. Filmů od FF jsem moc neviděl (sladký život a amarcord). "Osmapůlka" je na rozdíl od nich plná chaosu a těžko vstřebatelných myšlenkových pochodů autora. Do Felliniho filmů se asi musí dospět a i když nejsem nijak výrazně komerční divák, tak ten film zatím plně docenit nedokážu. MM uhrančivý, CC okouzlující.

Soumrak dne (1993)

Film, který málo slovy sděluje neskutečné množství pocitů a emocí. Nedůležitý příběh, ale o to důležitější atmosféra mezi Hopkinsem a Thompsonovou. Jeden z nejromantičtějších filmů, který dokáže hluboko zasáhnout. Pro mě je Hopkins hercem charismatu, který dokáže vyvolat v divákovi takové empatie, které jeho "nepochopitelné" chování pochopí. Film bez jediné chybičky, který divákovi nepovolí ani na okamžik pocit spokojenosti.. snad kromě pocitu spokojenosti nad tím, že se jedná o zcela perfektní dílo.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Jaká byla moje představa filmu po pěti minutách? Ten chlap, co vypadá jak úchylák, zabije ty dva parchanty, Duchoslav se vychrápe se svojí dcerou a Jeníčková přefikne všechny. Někdy prostě nemám sílu hodnotit film, ale pouze to co mě na něm "vysí*á" nejvíc. Marika, akcent mejd in "jů-es-ej", je to nejhorší co jsem v českém filmu za poslední roky viděl. Když bych měl vyzdvihnout jednu scénu, tak asi čichání ke zmrzlé růži. Film o dospělých lidech, kteří se chovají hůř jak dnešní puberťáci, snad jediný Kopta a Freimanová hráli duo, které nevypadalo na pěst. Film vzniknout měl, ale ne ve stylu vzpomínání na krásný časy.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Srovnatelné pocity jako po prvním dílu, málo másla a marmelády na mega velkém chlebu. Zdá se mi, že Jackson se už řídí základním popisem knížky a zbytek přibarvuje podle svého vkusu. Někdy je to skvěle zvolená strategie, ale jindy to je doslova neštěstí. Úvodní scéna, která film vždy nakopla je tady neskutečně utahaná a k ničemu.. snad jenom k tomu, abychom po dvanácti letech zjistili, že Gandalf ví, kde Skákavý poník leží (v této části mi vykouzlil úsměv na tváří akorát Jackson opět ládující se mrkví). Dílčí epizodky jsou sice poutavé, ale pro výsledek filmu bezvýznamné. Rozumím části s Gandalfem, Jackson chce obě trilogie provázat, takže McKellenovi zařídil i slušný prostor ve druhém dílu, kde vlastně vůbec být nemusel. Alespoň Šmajďák ukázal pořádnou magii a i když jeho magické superkouzlo bylo ke konci poněkud zdlouhavé, dokázalo mě i tak zarazit do sedačky a užít si to TŘI-DÉ. Ve druhém díle je krásně vidět co jedničce chybělo. Svižnější akční jízda - neboli elfové. Legolas a Tauriel (netěšil sem se na ní, ale potěšila) při úniku trpaslíků provádějí nádhernou ekvilibristiku, stejně jako ten megatlustej trpaslík rotující svým sudem a kosící vše kolem. Ona to je "bohužel" i docela sranda. Stephen Fry prostě není typický středozemní herec, navíc jeho postava ve filmu už sama o sobě je komická, po celou dobu jeho hraní jsem váhal, jestli to je FUCKT TEN FRY!!! Milostná linka sice dost naivní, ale kupodivu zajímavá a užil bych si jí rád i v dalším díle, což se mi jistě vyplní. NO A CO TEN DRAK CO JE ZA HUMNY? Nečekal jsem, že ho Jackson odkrouhne už ve druhém díle.. na to je dostatečně chytrý a udělá to samé co v Pánovi prstenů. Poslední díl našlape k prasknutí akcí a emocemi a bezesporu se tak třetí díl opět stane orgasmem celé série. Drak mě velmi pozitivně překvapil a ve chvíli, kdy se ukáže Bilbovi v celé kráse jsem zkoprnělý jako Bilbo sám. Ve srovnání prostředních dílů sérií je tahle ŠMAKULÁDA hrozně moc bez začátku a hrozně moc bez konce, žádný velký fight .. akorát Gandalf dostal na prdel a Legolas na poníkovi odjel pronásledovat skřeta s přebytkem růstového hormonu. Druhý díl je málo "Tolkien" a hodně "Jackson", furt se na to dobře dívá, je to lepší než první díl a hlavně je tady drak (skvěle namluvený CumberBITCHem). Prostě středozem na špagátě natažená k prasknutí.. snad to ve třetím díle vydrží.

jOBS (2013)

jOBS neukazuje jaký Jobs byl, je to jen přikrášlená pohádka o tom, jak si Steve vzal zpět co mu bylo ukradeno. Život Jobse obsahuje mnohem důležitější okamžiky, než jsou ve filmu - křičení do telefonu, křičení na zaměstnance, křičení na kamarády - jeho perfekcionismus, nemoc a genialita tady moc vidět nejsou. Možná že mu Kučera podobný trochu je, ale do takového filmu on prostě nepatří.

Panna nebo orel (2010)

Polovinu filmu jsem neměl tušení, jestli Emička chce být superštětka nebo nechce být superštětka. No pak se superštětkou stala, ale došlo jí, že vlastně tou superštětkou být nechce. Ano.. více komplikované to už není. Díky bohu za Emičku, která to svým supersweet kukučem táhne.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Ne že bych byl ze zedníků Strachy bez sebe, ale je vidět, že si Jířa dal Strašně záležet. Sice typicky česky provinční, ale více než koukatelné. Mimo to, mě občas štve, že nerozumím Geislerce co řiká. Lepší než první série, doufám, že bude další.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Musím především vyjádřit radost, že od dob Samotářů se konečně Ivan Trojan dostal na kobylku Jitce Schneiderové a že se konečně nemusí vydávat za instalatéra, aby se jí dostal "do bytu".

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Oliver Stone a objektivní historický dokument? První díly poměrně slušné, ale čím více se blíží k současnosti, tím mám silnější pocit, že to celé natočil "ňákej levičák".. A TAKY ŽE JO!!! Kdyby si Stone odpustil ty svoje skryté levicové agitace, tak by to bylo mnohem lepší, ale tak by to mohl kdokoli. O neznámé dějiny se nejedná, celé je to opět Stoneova reklama na své názory na USA. Kontroverzní dokumenty nejsou zrovna něco co by mě bralo.. a taky mě nebere Stone.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Bukowsky neni žádná bukwice! Česká televize stvořila prvoligového nakladče, který by si henka údyho dal k večeři. Upřímně přeji Nestorovi co nejvíce neštěstí, protože jeho neštěstí = moje zábava. A teď to nemyslím nějak nepřejícně, ale zkrátka jen tak, že tohle je nejlepší český seriál ever, který svým příběhem dokáže zaujmout. Doufám, že konec seriálu nebude moc klišoidní a že ho Nestor zakončí nějakou epickou swingers, která je to jediné co zatím chybí. Škoda jen, že se to případně stane už v šestém díle a ne třeba ve dvacátém. Inu kvalita je v nepřímé úměrnosti k počtu dílů.