Hledejte Anthonyho (2005)

Typičtí frantíci, nuda nuda šeď šeď. Charismatické hlavní postavy jsou utopeny v neoriginalitě a moři nudy.

Boží zápasník (2006)

V sebeironii je Black nepřekonatelný, bohužel kvalita jeho filmů je překonatelná snadno.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

S Dobou ledovou mám jeden problém, je to moc pro děti. Příběh nezajímavý a jednotvárný, nad vodou film drží jak veverka, tak především Sidova bába, díky které sem se párkrát zasmál.

Skyfall (2012)

Stačí slyšet první tóny titulní písně od Adele a hned cítíte tu mrazivou krásu, kterou Skyfall přináší. Více retro stylu, více akce, lepší bondova nemésis, skvěle vystupňovaný příběh, vynikající hudba Thomase Newmana a neskutečně nádherný konec, ze kterého se budu ještě velmi dlouho radovat. Ve chvíli kdy Bond přijíždí do Hongkongu, tak na mě doslova dýchnou bondovky s Connerym, tento nádherný návrat ke kořenům udělal Bonda více člověkem a to je jisto jistě zásluha Sama Mendese. Jistá drobná inspirace Temným rytířem je zde také cítit, ovšem v trochu jiné rovině. Dentální vsuvka je něco co v minulých bondovkách chybělo, díky za to. Teď udělám trochu zkratku.. na Skyfallu je vše skvělé, že nemám pocit, že by jakákoli změna mohla vést k lepšímu, myslím, že tohle je nejlepší bondovka ze všech a překonává Goldfingera, Golden Eye i třeba Casino Royale. TO co dělá Skyfall v mých očích tak dokonalým filmem je vystavěný příběh. To jak se film posouvá kupředu, jak střídá tempo, kdy Vám vyrazí dech, kdy Vás naopak zklidní, aby vzápětí strhl tempo je neskutečné. AKCE AKCE AKCE, možná pro někoho to může znít hloupě, ale v podání Mendese je to perfektní koření pro Bonda, Jamese BONDA. děkuji a klaním se

Samotáři (2000)

Před dvanácti lety musely Samotáři působit v čechách jako neskutečně čerstvý závan komedie, dnes je vnímám trochu jinak bez růžových brýlí. Nejlepší dějová linie? Rozhodně Ivan Trojan a Macháček.. Neskutečné množství legendárních hlášek, které nikdy nevyhasnou.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Rebel Wilson a tatkové venčící prcky.. pak sem tam vtipné místo, ale jinak žádná velká komedie.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Když vidím vysoké hodnocení ostatních uživatelů, získávám dojem, že bych měl to své nějak vysvětlit. Název Pyramida hrůzy je dosti nepřesný, oficiální název Mladý Sherlock Holmes by mi toho sdělil mnohem víc, co hodlám sledovat. Předpokládal bych, že i když se nejedná film podle oficiálních příběhů od AC Doylea, tak budou zachovány jisté charakteristiky této postavy. Nastínit povahu tím, že Sherlock odhalí trofej a vyřeší pár triviálních záhad a otírá si podrážky o watsona.. to není Holmes. Na druhou stranu, se příběhové nejedná o špatný film, ale můj názor je, že pojmenovat postavy SH a JW je prostě špatně, vzhledem k jejich chování ve filmu..

Proposition (2005)

Film, který se přehnaně vyžívá sám v sobě. Super příběh a hudba, ale jen kdyby to nebylo tak samolibé.

Země bez zákona (2012)

Tenhle film je velmi těžké hodnotit. Na jedné straně se jedná o perfektní komorní a syrové gangsterské drama, ale na druhou stranu všichni cítí, že tomu něco chybí. Těžko říct co, jestli to je pro někoho víc akce, pro jiného zase více výpravnosti. Pro mě tam chybí oboje a zároveň ani jedno. Zkrátka tenhle film jako celek působí naprosto dokonale, mohlo tam být více akce, více zápletek a více výpravnosti, ale to by tomu jen uškodilo. Nebroušený diamant, hrubost, syrovost, neotesanost. Vše to krásně jako orchestr hraje dohromady, hrozně moc se mi to líbilo.

Na Hromnice o den více (1993)

Nevtíravá komedie, ale mnohem více romantické fantasy. Andie MacDowell i přes to málo prostoru je okouzlující. Bill Murray je vynikající herec a zde to potvrzuje. Bez jakýchkoli klišé a kýčů je toto opravdu velmi dobrý film.