Ohnivé vozy (1981)

Film o lásce ke sportu.. bohužel slavnou úvodní scénu celý film nepřekoná, což je opravdu škoda. Místy je film trochu utahaný a upovídaný a sportovní scény nejsou dechberoucí nebo jakýmkoli způsobem zajímavé. Takže proč čtyři hvězdy.. protože i přes to všechno špatné je cítit síla sportovního ducha.

Bůh masakru (2011)

Vynikající 4tet, s neskutečně nesympatickou Jodie Foster, s až na některé okamžiky okouzlující Kate Winslet, nevypočitatelným Reillym a colonelem Landou, který je opět WUNDERBAR! Neskutečné divadlo, které se pozvolna dostává do vyšších obrátek, možná jediné bohužel je, že akcelerátory konfliktu přesně poznáte. Krom této jediné skvrnky se jedná o výborný film, ke kterému mám velmi velmi blízko.

Legenda o vášni (1994)

Příjemné a poetické filmy dostávají většinou velmi vysoké hodnocení, ale zde k němu schází kvalitní konec a silnější dějová linka. Pitt a Hopkins jsou užasní, a spolu s přírodou a hudbou tvoří vynikající souhru. Bohužel zmaštěný konec vše dokonale kazí.

Prime (2005)

Chytré, vtipné, svěží a s Meryl Streep navrch. Film, který přesně naplňuje definici příjemné romantické komedie.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

No tedy po tomto výkonu jsem fakt nadrženej na to pořádné vyvrcholení. Obsahové prázdné jak druhý díl a jedna hvězdička je za zpracování. Jinak šeď šeď šeď. Stupidní dialogy, nelogičnosti a příběh o těhotenství. Nejhorší díl to není, ale i tak bída.

13 samurajů (2010)

První hodina ukecaná a super nudná, druhá půlka filmu naopak přehnaná a hloupá. Pro ukázku stupidnosti filmu stojí za zmínku nekonečné valící se hordy japonců, kterých má být všeho všudy 200. Souboje katan nic moc a jinak je to taky slabota. Zabité dvě a půl hodiny..

Temný rytíř povstal (2012)

Třetí díl už není doprovázen tak masovou reklamou, kterou získal druhý díl smrtí Ledgera. Na rozdíl od druhého dílu se tento film stává mnohem hlubším s výraznějším poselstvím. Rozdělení děje v podobě vězení, bylo nejhorším krokem v celé sérii. Dva comebacky jsou až až, ale aspoň byly nějak působivé. Catwoman byla překvapivě zajímavá a ani Bane mě nepřekvapil, jak výborným záporákem se stal. Na budoucnost Levitta se velmi těším. Co Nolan opravdu nezvládá je konec záporáků.. nějak si nemohu vybavit opravdu pořádně epický konec záporné postavy. Scarecrow - přežil, Ras - ten to myslim odnesl v tom vlaku, Joker - přežil, Two Face - spadnul z výšky, Bane - ... (nebudu spoilerovat). Nakonec chci především pět chvalozpěvy. Nolanovi se ohromně daří pracovat se zápornými postavami. Bane je vynikající, na první dojem působí stejně jako Joker. Bezcharakterní terorista, to je opravdu něco z reality! Souboje jsou povedené, přehledné a mají něco co ostatním soubojům v konkurenčních filmech chybí. Sountrack je opět stoprocentní. A Majkl Kein mě opět téměř donutil k slzám. IMAX je pro MAXimální zážitek nezbytný, nejspíš do něj zamířím ještě jednou. DĚKUJI A TLESKÁM

Hněv Titánů (2012)

Musím přiznat, že tak slabé jsem to nečekal. Po příběhové stránce naprostý paskvil a amatérismus. Samozřejmě jsem čekal akční hody, ale podložené alespoň něčím, co jako příběh dává smysl. Opět velké zklamání a doufám, že buď tuto sérii uzavřou dvojkou a nebo se pokračování ujme někdo, kdo ví jak točit filmy.

Alois Nebel (2011)

Film se u mě setkal s absolutním nepochopením příběhu. Na jedné straně nádherné zpracování, které si v našich končinách zaslouží absolutorium, ale ten děj.. naštěstí to nebylo moc dlouhé, protože to už bych se asi nedokázal donutit to dokoukat. Nejhezčí bylo vychutnávat si detaily jednotlivých scén, ale jinak šeď a nuda..

Lov lososů v Jemenu (2011)

Romantické rozhodně ne a vtipné poskrovnu. Pouze drama o lososech, kteří navzdory tomu, že jsou v názvu filmu, hrají zde tu nejmenší vedlejší roli. Emily a Ewan mohli být krásnou zamilovanou dvojičkou, ale prvdpdbne si tu romantiku nechali až do "pokračování".. Co se lososům upřít ale nedá, je že se jedná o příjemný film. Žádné pohoršení, žádné rozčarování, žádné nadšení.. průměr.