Talentmania (2010) (pořad)

Tak už k tomu opravdu musím něco napsat. Počáteční díly byly jakš takš zábavné, protože se člověk mohl podívat na to, jací exoti u nás žijí a co vlastně chtějí předvádět. Nevýslovně mi vadilo, že ze všech těch soutěžících jsme měli možnost vidět jen to nejmenší procento, které bylo buď extra trapné, nebo extra dobré. Otravné představovací spoty byly shnilou třešničkou na žluklém dortu. Nyní jsem shlédnul první živý vstup a jsem znechucen. Porota celkem jde - jejich názory se dají respektovat, protože každý z nich už přece jen něco dokázal...a pan Troška se ukázal jako velice příjemný a normální pán. Blbá Šeredová, na kterou se alespoň dalo obdivně koukat, byla nahrazena neuvěřitelně trapnou dvojicí Geňa-Suchoš, na které se však nedá ani koukat a o to horší je snažit se jejich debilní poznámky poslouchat. Jednu hvězdu ode mě tento zprasený výtvor dostává ne kvůli provedení, ale kvůli skvělým talentům, které mně místy odzbrojily. Tanečník electric boogie...neuvěřitelný.

Jak vycvičit draka (2010)

Tak tenhle film mi mezi ostatními animovanými filmy připadá jako jeden z nejlepších. Z mého pohledu nabízí neokoukané prostředí, krásnou hudbu a hlavně Night Fury, kterého bych si hned pořídil domů místo psa. Akční scény (myslím, že zde se opravdu dá mluvit o akčních scénách) mi přišly celkem rozumné a proto se na Jak vycvičit draka může podívat celá rodina absolutně bez rizika, že by film někoho nudil.

Expendables: Postradatelní (2010)

Jak už bylo nesčetněkrát řečeno, každý fanda akčních filmů by rád viděl všechny své oblíbence v jednom filmu. A jak už bylo nesčetněkrát řečeno, Expendables přineslo přesně to. Do kina jsem šel s lehkým úsměvem na tváři, protože jsem čekal divný příběh, něco málo krve a průměrné akční scény. Když jsem z kina odcházel, smál jsem se od ucha k uchu, protože jsem dostal divný příběh, ale zato spoustu krve, parádní akční scény a hlavně to všechno bylo provedeno velice zábavně. Ani na vteřinu jsem se nenudil (dobrá, možná u Rourkeho srdceryvné scény jsem si trochu zívnul a pár dalších okamžiků bylo na hraně, ale to zase celkově moc nevadí). Když to všechno sesumíruji, vyjde mi film, od kterého jsem čekal mnohem méně a který nakonec tak převýšil má očekávání, že si ho s radostí někde zkouknu ještě jednou.

Avatar (2009)

Tento film jsem viděl ve 3D a musím říci, že se to opravdu vyplatilo. Co je na tom, že příběh možná nebyl úplně nepředvídatelný? Ve výsledku je z toho parádní, řemeslně dobře zvládnutá jízda, která na celou dobu svého trvání zabaví a hlavně člověka úplně pohltí. Vždycky jsem chtěl vidět nějaký podobný film, kdy proti sobě bude stát pokročilá technika a zvířata/domorodci. Grafické orgie se mi hluboce zaryly do paměti a ještě teď moc rád vzpomínám na ty krásně vyvedené bitvy a propracovaná zvířata či různé lidské dopravní prostředky. A způsob, jakým Cameron vykreslil mimozemskou džungli je úchvatný a pro mně i dosti uvěřitelný (těm, kteří ohrnují nos nad šestinohým koněm, bych rád připomněl, že u nás na dně moře žije ryba s lampičkou na hlavě a nikomu to nevadí :D ). Jsem prostě rád, že mi tento film neunikl (jak by také mohl se vší tou propagací :) ) I po čtyřech letech je to pořád perfektní...a tím myslím i zatracovaný příběh.