Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Problém tohoto webseriálu je v tom, že je v něm spousta materiálu, který je divákovi podán nezábavně. Po nezábavné sekvenci pak následuje krátká bojová akce, která průšvih vyrovná. Tancharoenovi se určitě nedají odepřít skvělé nápady a efektní bitky. Jsem zvědav, co předvede v celovečerním filmu, pokud se k němu nakonec dostane. Doufám, že ne to, co předvedl ve druhé řadě Legacy, kde už balast převažuje nad zábavou poněkud okatěji, než v první řade.

Wilfred (2011) (seriál)

Wilfred je tak trochu jiný komediální seriál. V tom se mi líbí. V jednom případě vám seriál nenaservíruje vtipy přímo před nos a vy je tak musíte pochopit, popřípadě pro jejich pochopení použít google. V druhém případě přichází na řadu místy až záchodový humor v podání chlupáče Wilfreda. Zápletky dílů jsou na komediální seriál hodně originální a dokážou vyvolat i jiné emoce, než jen smích. Potlesk si potom seriál zaslouží za závěry řad, které patří k tomu nejintenzivnějšímu, co jsem na poli komediálních seriálů mohl vidět. Elijah Wood na mě zpočátku působil trochu nepatřičně, protože ho mám stále zafixovaného v roli Froda (Ještě aby ne! Vždyť ten chlap se asi rozhodnul nestárnout, nebo co). Za pár dílů ten pocit ale byl pryč a já si mohl vychutnat umění obou ústředních postav, kterým role sedly jako prdel na hrnec. Jsem zvědavý na poslední řadu.

Poslední dny na Marsu (2013)

Túze velké překvapení. Miluju filmy, které jsou o průzkumu planet, popřípadě o hledání mimozemského života, takže v tomhle směru mě The Last Days on Mars nepřekvapil. Z čeho jsem ale úplně paf, to je atmosféra. Dlouho jsem neviděl film, který staví na atmosféře tak, jako tenhle kousek. Liev Schreiber se mi v roli astronauta moc líbil (po jeho machr-roli ve Wolverinovi jsem se divil, že zvládne i diametrálně odlišnou postavu) a zároveň jsem byl překvapen tím, že všechny postavy jaksi rozumně uvažují a i přestože jsou v jednu chvíli nesympatické, v další chvíli se ukáže, že nesympatický nutně neznamená nepraktický :)). Totální překvapení, čtyři hvězdy, víc takových filmů.

Riddick (2013)

Riddick hraje ve volném čase Vina Diesela. Atmosferická akčňárna, která má koule a jede ve stejných kolejích, jako černočerná tma. Stejná kvalita, stejné neduhy. Nic víc, nic míň.

Elysium (2013)

Jednoznačně překonaná očekávání. Okamžitě jsem poznal Blomkampův film, jelikož se neutěšeným prostředím téměř neliší od Districtu 9 (za mě plus). Moc se mi líbilo, že se film netočí kolem čehosi epického, ale zaměřuje se na jednoduchý příběh, který je ale podán dostatečně poutavě. Nadchnul mě kontrast mezi Zemí a Elysiem. A teď k hercům: zdá se mi, že Matt Damon perfektně zvládnul svou roli. Ona byla i dobře napsaná - žádné machrovské hlášky, myšlení pouze na sebe. A potom je tu Sharito Copley, z jehož psychicky nevyrovnané postavy šel až strach. Tleskám ve stoje, protože něco takového se dle mého názoru už hodně dlouho nepovedlo. Vím, že Elysium je sci-fi, ale moc se mi líbilo, že je to taková reálná sci-fi - žádné neopodstatněné blbosti. A to mám rád. Hodnotím lepšími čtyřni hvědzičkami, anžto mi do plné spokojenosti chybělo více akčních scén.

Na vlásku (2010)

Pohádka hezká, vtipná, ale ničím nevybočující z dlouhé řady jí podobných. Po shlédnutí How to train your dragon nemohu dát více, než lepší tři hvězdičky. Na druhou stranu je milé, že si animované filmy stále drží určitou úroveň.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Možná je to tím, že jsem byl odjakživa posedlý roboty, ale tenhle mix Robota Joxe a Godzilly se mi přesně trefil do vkusu. Původně jsem si neuměl představit, jak tohle spojení vůbec může fungovat, ale teď je mi jasné, že všechno jde, když se chce. Když pominu perfektní animaci, líbila se mi myšlenka ovládání Jaegerů a celkově atmosféra, která střídala komedii s akčními scénami. Dokonce filmu i prominu některé nelogičnosti, které vyloženě bijí do očí. Musím pochválit design jak Jaegerů, tak Kajiu. Do pěti hvězd filmu něco chybí, ale dvouhodinová jízda, co divákovi nedá vydechnout, si čtyři hvězdy zaslouží.

Světová válka Z (2013)

Katastrofický film, který mě bavil od začátku až do konce, což se o filmech tohoto žánru dá říct jen zřídka. Nápad celého filmu má hlavu a patu, a, což mě velmi potěšilo, postavy se z velké části chovají vcelku inteligentně. Akční scény perfektní, stejně tak hororové. Takhle napnutý jsem byl jen u PC hry Dead Space; World War Z ten pocit dokázala zachovat i přestože snad není vteřina, kdy by se nepřihodil nějaký zvrat. Tenhle film je pro mě obrovské překvapení a proto neváhám hodnocení trochu nadsadit. Pitt si to zaslouží.

PanMáma (2013) (seriál)

První díl nebyl nijak slavný, ale u druhého jsem se smál o hodně častěji. Ještě nebudu lámat hůl.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nenáročná jednohubka s pěknými triky. To je ale všechno. Film neobsahuje ani jednu zapamatováníhodnou scénku a vlastně ani zapamatováníhodnou hlášku. Námět dobrý, ale provedení prostě pokulhává ve všech směrech kromě toho animačního.