Vetřelec vs. Predátor (2004)

Můj verdikt: "Uééhefle". Co je to? Pyramidu bych ještě přežil, ale hodného predátora, který chová úctu k mladé (ne moc hezké) černošce a snaží se jí pomocí naturalistických dárků sbalit, či co, to už je na mě moc. Zpočátku to vypadalo zajímavě, ale čím déle jsem na tu věc koukal, tím to bylo horší (asi jako koukat, jak se vám odpařuje pivo z půllitru). Dvě hvězdičky za snahu a za predátoří zbraně, které mě odjakživa fascinovaly.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Dlouho jsem nevěděl, co na to říct. Jednička byla otřesná a dvojka si nakonec pověst AvP nevýrazně napravila. I když nebyl k vidění žádný neuvěřitelný herecký výkon, nebo extra skvělé efekty, jednou věcí si mně tento film získal. Získal si mně nekompromisností. Počáteční scéna, porodnice, zděšený chodbový úprk blondýny...prostě nekompromisní. Ať se dívám všude, kde mohu, nikde jsem takovou dávku nečekaných "obratů" neviděl. Zkrátka a dobře - i když to není žádný extra film (za ty atomovky bych už zavíral do vězení) a zasloužil by si pouze dvě hvězdičky za název a právě za lehké vylepšení pověsti názvu, dostane ode mně ještě třetí a čtvrtou a to za mnou tolik opěvovanou nekompromisnost a odvahu něco takového vůbec vypustit mezi lidi. Jednoduše mi to imponuje.

Terminator Salvation (2009)

Od začátku, co jsem věděl o Salvation, jsem si myslel, že i když už tam nebude Arnold, nemůže to přece dopadnout špatně. Dopadlo. Nebojím se tento počin nazvat brakem, pokud uvážím starší díly. Konce jsem se dobral pouze se sebezapřením a téměř všechny rádoby zvraty se daly předvídat už od začátku. Prostě jedno veliké zklamání...a korunu tomu nasadili hydroterminátoři. Už jsem čekal, kdy přijde ptakoterminátor, kočkoterminátor, nebo tasemnicoterminátor (ten by nebyl tak vzdálený od hydroterminátora). Proti hercům v zásadě vůbec nic nemám. Christian Bale je můj oblíbenec a Sam Worthington taky není až tak k zahození, nicméně je smutné, jak celý velkolepý projekt (se sebelepšími herci) může poslat ke dnu totálně nepochopená předloha nebo špatný režisér (nebo obojí). Modlím se, aby McG nevzal do rukou Terminátora V.

Temný rytíř (2008)

Tak to má vypadat. Přiměřeně realistické, temné, husté, super. Heath Ledger i Christian Bale jsou neuvěřitelně dobří...Ledger se však vyšvihl o poznání více, než Bale. Joker konečně dostal tvář úplného magora, a ne jen namalovaného blbečka, co se rád směje. Nicméně film si budu muset pustit znovu, jelikož jsem u něho mlátil hlavou o stůl. Ne, není to tím, že by mě nebavil, ale tím, že jsem si ho pouštěl jen tak pro odreagování po tahu a netušil jsem, že to bude dvou a půl hodinová jízda. Příště si tedy beru energy drink a jdu na to znovu.

Mechanik (2004)

Nefalšované psycho. S každým filmem obdivuji Christiana Balea víc a víc. To, co předvádí je prostě neuvěřitelné. V prvních chvílích jsem ho přes tu "chodící kostru" ani nepoznal. Film je jinak velice zajímavý, ale na opakované sledování to asi nebude - už jen z toho důvodu, že by to nebylo takové. Závěr bych si možná představoval trochu jinak...hlavně asi lépe vysvětlený, protože teď budu zase týden přemýšlet, jak to tedy vlastně bylo.

Iron Man 2 (2010)

Skvělé. Robert Downey má prostě šmrnc a téměř cokoliv, co řekne, mě nutí k úsměvu. Jeho výstup před vládními papaláši byl naprosto úžasný a to, co předvádí po celou dobu trvání filmu, má prostě jiskru. Mickeymu Rourkeovi zase role padoucha padne jako zadek na hrnec. Celkově se mi film líbil, ale přišlo mi trochu divné, že je najednou přeironmanováno (krásné slovo). Na mysl mi pořád přichází otázka, zdali by nebylo lepší, aby byl padouch odlišený trochu jinak, než pouze větší a zpravidla silnější verzí něčeho, co má hrdina. Když si to přeberu, byl to tak trochu recyklát jedničky, jen s novými přísadami. Na druhou stranu - i když je to možná recyklát, na mě to zapůsobilo.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tento seriál mně dostal. Pilotní film mi zrovna moc do noty nepadl, ale jsem rád, že jsem vytrval a shlédnul další a další díly. Fringe se tváří jako taková novější Akta-X a místy je mysteriózní až tak, že mi z toho údivu lezou oči z důlku. Co mám na tomhle výtvoru tak rád je to, že téměř všechny pokusy doktora vypadají docela reálně i když každý ví, že s mrtvolou se po smrti už opravdu mluvit nedá. Líbí se mi i obsazení hlavních rolí. J. Jacksona jsem si hodně dlouho nedokázal představit jinde, než v Dawsonově světě, ale ukázalo se, že i tady zvládá svou roli bravurně. A. Torv mi do role agentky Dunhamové také sedla, ale určitě nejlepší práci předvádí J. Noble. Výborná práce. Celý tenhle seriál je výborná práce.

Souboj Titánů (2010)

Musím říct, že to nebylo zase tak strašné, jak jsem to podle komentářů a hodnocení čekal. Tento remake se sice vydal dosti výrazně svojí vlastní cestou, nicméně po animační stránce bylo vše patřičně hezky vyvedeno a vlastně to celé mohlo vypadat ještě mnohem a mnohem hůř. Co na druhou stranu jednoznačně vadí, to je nevyužitý potenciál. Ve filmu se najdou nějaké scény, které vypadají vydařeně, ale že bych si na nějakou z nich vzpomněl a posteskl si, tak to ani omylem. A tak to je vlastně se vším - ani dialogy mi nepřišly nějak výrazné. Film po několika týdnech zapadne na blíže nespecifikované místo v mé paměti a ani si na něj - narozdíl od jeho mnohem staršího originálu - nevzpomenu. Zkrátka si budu muset počkat na nějaký další remake :)

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Vždycky, když si tenhle kraťas pustím, běhá mi z toho všeho mráz po zádech. I když by v případě celovečerního filmu neměl tento film s historíí Mortal Kombatu téměř nic společného, myslím si, že by to nemuselo být vůbec marné. Všichni by sice byli vyšinutí magoři, co si brousí zuby, nebo popřípadě vyjídají mozky z useknutých slepičích hlav, ale má to určité kouzlo - magoři jsou holt dnes v módě. Pokud by bojové scény byly přinejmenším tak dobře vypadající jako bitka mezi Cagem a Barakou, měl by film velice dobře nakročeno. Je to tak temné, že z toho člověk skoro nevidí na metr před sebe, ale něco takového původnímu Mortalu chybělo, zdá se mi.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Už po několika počátečních dílech první série jsem věděl, že tenhle projekt bude něco neuvěřitelného. Vždycky jsem si myslel, že kdybych se někde ztratil, v poklidu bych přežil a sám si vystačil. Byl to omyl. Už se vidím, jak piji kontaminovanou vodu, na nocleh se rvu do jeskyně medvědovi a na cestě za civilizací si to štráduji rovnou přes teritorium pumy :) Je to opravdu unikátní seriál a člověk se z něho může spoustu věcí naučit.