Kick-Ass (2010)

Nekompromisní nářez, který vyplnil prázdné místo mezi mými oblíbenými akčními filmy. Moc se mi zamlouvá nevinný způsob, jakým se film rozjíždí a nakonec se opravdu skvěle roztočí do plných obrátek. Humor mi byl velice blízký, R-kové scény měly správný říz a Hit-Girl pořádně nakopávala zadky. A co víc, akční scény, při kterých jsem nadšením vyskakoval ze židle, jsou velice zdařilé a mnou tolik nenáviděné provazy nejsou nijak vidět. Určitě se najdou tací, kteří budou nadávat na "dětičky hrající si na hrdiny", ale těm se my ostatní, co rádi trochu popustíme uzdu své fantazie, aniž bychom se museli bát o své duševní zdraví, můžeme s chutí vysmát. Proto si neodpustím malé: "Ha, Ha!" :)

Černá smrt (2010)

To bylo něco! Zpočátku jsem čekal fantasy, ale dostal jsem historický film, který mi přiblížil, jak to tehdy zhruba mohlo vypadat. Čekal jsem i boje. Dostal jsem jeden, ale ten opravdu stál za to. Tenle film staví na atmosféře, která je silná, jak noha od stolu. Taktéž opět posílil moji nevraživost, nechuť a opovrhování jakoukoliv vírou v kteréhokoliv boha. Po Solomonu Kaneovi jsem objevil druhý film, od kterého jsem moc nečekal ale nakonec jsem z něho dostal víc, než z jiných rádoby blockbusterů a kinohitů. Seana Beana si snad už ani nedokážu představit bez brnění a meče, ale hlavní hrdina Eddie Redmayne mi naopak přišel hrozně nesympatický a opět nevím, proč :)) Ps.:už dlouho se mi nestalo, že bych si musel u filmu zakrývat oči :))

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Neuvěřitelně skvělý seriál, na který budu vzpomínat snad do smrti. Pomalý rozjezd mi moc neseděl, ale nakonec se to tak rozjelo, že jsem si musel držet klobouk. Tenhle seriál se vyznačuje tím, že téměř žádná postava není stabilně na straně "dobra" nebo "zla". Postavy působí tak, že jsou skuteční lidé, co prostě někdy udělají dobré a někdy špatné rozhodnutí. S tím jsem se ještě nikde jinde nesetkal. O kvalitě herců se nedá nijak spekulovat, protože jsou prostě všichni skvělí a přirostli mi k srdci. Spousta lidí na tento seriál zanevřela právě kvůli jeho pomalému rozjezdu, ale také proto, že z toho nekouká Hvězdná Brána, kde se každý díl něco stane a ten samý díl se to vyřeší. Takoví lidé jsou pro mě barbaři a vůbec nepochopili myšlenku seriálu a ani to, že tenhle exemplář je prostě jiný. Celý seriál se snaží předat jakési poselství, nad kterým jsem musel přemýšlet asi tak měsíc a ani tak jsem se nedobral závěrečného vysvětlení. Pět hvězdiček nestačí, toto je "Pan Seriál". So say we all... (Ps.: Scéna se Starbuck, jak hraje na piáno, se stala málem mojí poslední, protože jsem při ní téměř na dvě minuty zapomněl dýchat. Doteď mi vstávají vlasy na hlavě, když slyším tu melodii. What the frak?! That's the song!) Edit 2019: Ano, ani po druhém zhlédnutí neztratila Battlestar Galactica nic ze svého kouzla. Postavy se vyvíjejí, všechno je uvěřitelné a inteligentně do sebe zapadá, Col. Tigh furt chlastá. Tenhle seriál je perla mezi seriály, kterou by zhltnul i řadový divák, avšak kvůli názvu se k tomu nikdy nedostane. Jen jsem ho zmínil a vysloužil jsem si pohoršené pohledy.

Solomon Kane (2009)

Tak tenhle film mně zvedl ze židle. Středověká řežba okořeněná temným odstínem fantasy prvků, to je Solomon Kane. Drsné úvodní scény po chvíli vystřídá umírněná linka, která se ale nakonec neuvěřitelně rozjede. Hlavy létají, meče sviští a pořád do toho prší. Efektní zpomalovačky, kterých není moc ani málo, skvěle doplňují velkolepý pocit z celku. Tahle jízda mi opravdu pekelně sedí. James Purefoy se mi v hlavní roli moc líbíl, k jeho ksichtu tahle role prostě jde. Taky mě pobavilo, když jsem viděl Marka Vašuta :)) . Na plný počet tomu sice něco chybí (nedokážu říct co, ale něco asi ano), ale na čtyři hvězdy to s přehledem dá. Solomon Kane je příklad toho, že kvalitní film se na natočit i za relativně malý peníz. Modlím se, aby podobně vypadal seriál Game of Thrones a zároveň bych chtěl víc takových filmů.

Loudilové (2009)

Film, který zaručeně pobaví. Místy jsem se smál tak, že jsem se málem zalknul...a ty holky... :)

Symptom Pandorum (2009)

Celkem zajímavé. Spoilery: Začátek vypadal jako ta nejhustší lekačka, kdy jeden chlap chodí po liduprázdné lodi a jen tak pro jistotu se schovává v každém tmavém rohu. Po pár minutách se to změnilo na boj o přežití a nakonec následoval takový polo-psychologický konec. Musím uznat, že myšlenka byla dobrá. Když by tlupa opic byla 800 let zavřená ve vesmírné lodi, asi by se po té době trochu změnila...stejně tak lidi. S myšlenkou tedy problém nemám. Co mi však vadilo, to byl střih, který to všechno celkem sráží dolů. Některé scény jsem si musel pouštět vícekrát, abych se v nich jakš takš zorientoval a vlastně i ten příběh mohl být podán trochu kulantněji. Až do poslední minuty mi vrtalo hlavou, co je to vlastně to Pandorum... Na několika místech to prostě skřípe. Dal bych 4*, ale za nelíbivý střih dám jen 3*.

Jonah Hex (2010)

Zajímavý film, od kterého jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Hlášující Brolin není špatný, postupem času se ale tak trochu přejí... Nevím, jak to říct. Asi není dost výrazný - něco mi na něm prostě nesedělo. Malkovich není špatný, ale do opravdu turbo-zlého záporáka mu dost chybělo. Megan Fox sice moc nezahrála, ale ve filmu, kde je hlavní hrdina popálený chlap, ženská zkrátka přijde vhod. To je možná taky jediný důvod, proč tam byla. Celkový pocit z filmu: Mohlo to dopadnout i hůř. Mám rád fantasmagorické zbraně, takže jsem rád viděl pár kousků v akci...nicméně mi připadlo, že v tomto filmu by po nějaké době explodovalo cokoliv. Od koně po psí lejno. Do kina bych na to nešel, ale jako odreagovávačka ucházející.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Pana Krause jsem díky tomuto pořadu začal mít opravdu rád. Jeho humor je mi velice blízký a, co je hlavní, nesnaží se svými vtipy ztrapnit své hosty - což se kolikrát nedá říct o "konkurenčním" pořadu na TV NOVA. Je to příjemný pořad s příjemnými hosty a moderátorem.

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Desetinásobný odpad. Genzer se Suchánkem jsou neuvěřitelně trapní a vtip, který by byl alespoň trochu inteligentní se jim povede asi tak jednou do deseti let. Hosté, kteří přijdou, a mohli by být velice zajímaví, jsou pravidelně zesměšňováni moderátory a když už se blíží něco zajímavého z úst hosta, Genzer nebo Suchánek do toho skočí a udělají nějakou kravinu. Host pak kolikrát ani nic neřekne a pořad prostě postrádá význam. Kopta, ze kterého byl v tomto pořadu udělán naprostý vůl je však velmi dobrým hudebníkem a pro tento exkrement je ho velká škoda.

Resident Evil: Zánik (2007)

Pro mě trochu zklamání. Po skvělé jedničce jsem čekal ještě lepší dvojku - nestalo se. Po dvojce jsem čekal trojku, co aspoň napraví pověst sérii - nestalo se. Kde je všechna ta atmosféra z původního Resident Evil? Tam si alespoň člověk nebyl tak moc jistý, že kam Milla Jovovich vkráčí, tam budou mít uklízečky hodně práce. A co teprve závěr filmu? Chlapík šel do hospody, kde vrchní točí štamgastům T-virus a trochu přebral? To je prostě divné. Když už v prvním díle T-virus udělá z člověka hladovou mrtvolu, myslím, že by se toho další díly měly držet. Prostě...divný film s ne moc dobrou atmosférou.