• Fantasy

Smallville (2001) (seriál)

No nic, musím trochu vyvážit hodnocení, protože Smallville bych teda opravdu za odpad! neoznačil. Popravdě mám tenhle seriál rád. Na druhou stranu první 3 série byly opravdu celkem o ničem, ale pak se příběh rozjel a začal nabírat pravý komiksový nádech. Řekl bych, že herci jsou pro svoje role opravdu dobře vybraní. Co se mě osobně nejvíc na seriálu líbí jsou ostatní komiksové postavy, které nejsou tolik filmově proslaveny, jako: Green Arrow, Black Canary, Flash/Impulse, Cyborg... Mám rád komixy a proto je pro ně seriál srdcovka, jeslti víte o něčem jiném ve stejném žánru, tak mi napište.

Batman vs. Red Hood (2010)

Kurva takhle jsem si to představoval...! Omlouvám se, ale užil jsem si to, jak když jsem jako malej parchant koukal na Batman se vrací. Bejt v podobným stylu natočenej chystanej 3. Batman od Nolana, tak jsem v sedmým nebi. Parádně dělané, super hudba, objevují se konečně ne tolik filmově proslavené postavy jako Black Skull a Nightwing, a tím to zdaleka nekončí, skvělá komixová atmosféra, i akční a bojové scény (na animovaný film). Parádní flashbacky a ukázky z Batmanova komixového příběhu. Jen tak dál!!!!! Jediné co vytknout dle mého vkusu bylo málo krve, ale je to pro děti, takže i za tohle můžu být rád, a já jsem. Každému kdo má rád Batmana nebo komixy a trošku se v nich orientuje, tak na tomhle si pošmákne... :-)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Efekty dobré, no a to jsem asi skončil. Zbytek, hlavně scénář, je příšernej americkej shit. Všechny ohrané fráze strašně trapně naházené do sebe v tak rychlém tempu, že buď si myslíte, že koukáte na parodii, nebo že film přetáčítě dopředu. Občas se člověk zasměje a proto 2 hvězdičky, jinak opravdu příšerné. Kam se to hrabe na Harryho Pottera, natož například na Souboj titánů, k čemuž to jedna moje známá velmi netrefně přirovnala. Tenhle film si klidně můžete nechat ujít, teda pokud nejste zvědaví na letošního nejžhavějšího kandidáta na Zlatou Malinu.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Krom trochu odfláklého začátku (celé se to tak nějak hrozně neuvěřitelně odehrálo, navíc myslím, že chlapec, který hrál mladého Dastana byl chyba, protože jeho výstup byl fakt otřes) nemám co vytknout, bavil jsem se fakt dobře :-). Po dlouhý době film u kterého jsem nelitoval peněz za lístek do kina. Atmosféra dobrá, hudba super a navíc princezna je kočka! :-D Prince of Persia jsem hrál od dětství, ale to neznemená, že jsem velký fanda této série, poslední díly herní série mi nějak unikly :-) Trochu lituju, že tam nebylo víc krve, ale tohle pojetí fantasy pohádky bylo taky dobré. Nenechte se odradit zbytečně nízkým hodnocením rýpalům a klidně na to do kina vyražte ;-)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Seriál trpí bohužel především na to, že se prostě nevyhne srovnání s kultovními Přáteli. Na jednu stranu si o to vlastně říkal vzhledem k tomu, že základní propozice je Friendům dost podobná, ale přeci jen je HIMYM v lecčem jiný. Jednak svým originálním narativním prvkem, který umožňuje určité situace vykreslovat až nadpřirozeně, což přináší složku absurdního humoru, a ten já můžu. Jednak originální skladbou charakterů (jež bohužel nebyly dobře zvládnuty napříč všemi devíti sériemi), a jednak cílovému směřování seriálu, které se stává jeho pozitivem i negativem. Narozdíl od bezcílných Přátel je HIMYM jeden velký příběh za nalezením životní lásky, jenže devět sérií je opravdu moc čekání. Možná by to nevadilo, kdyby měli tvůrci čím své diváky zaujmout jako během prvních tří sérií, jenže bohužel kvalita seriálu byla značně nevyvážená. Škoda, ale i tak je pro mě HIMYM jednou ze srdcovek, ke které se vždy rád vrátím, a některé díly můžu vidět do zblbnutí. Navíc, kdo by nemiloval Tracy?

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Tak nevím. Možná, že moje zklamání bylo úměrné mému očekávání, protože jsem odevšud slyšel jak skvělý je to film, každopádně pro mě velké zklamání. Celý film měl celkem zajímavou myšlenku, výborné obsazení, ale strašně nevyužitý potenciál, a ani nedokážu říci, co mi tam nesedlo, ale prostě mě to nebavilo. Skládám poslední poklonu Heathovi a film považuji za pouhý průměr.

Bratři z donucení (2008)

Jedna * za Willa Ferrella, který, jako vždy, ukázal svůj talent pro pobavení. Další * za velmi netradiční role a pojetí, pač takovou blbost jsem teda fakt dlouho neviděl :-D. A jedna * za celkový dojem. Přemejšlel jsem i o 4., ale vzpomínka na jejich "RAP" mě odradila :-D.

Kámoš k pohledání (2009)

Nemyslím, že to byla nějaká extra dobrá komedie. Ale bylo tam pár dobrých scén a hlavně z toho filmu na mě vyzařovala chlapská pohoda ze světa bez ženskejch a navíc Jason Segel je můj oblíbenej herece, takže hodnocení za mě je jasný!

Bratři (2009)

Film celkem dobrý, emotivní. Dá se velmi dobře vžít do pocitů postav a zajímavá zápletka, ale zdálo se mi to všechno takový nějaký moc rychlí... Podle mě by se z toho dalo dostat daleko víc, škoda.

Avatar (2009)

Musím říct, že chápu zdejší občasné negativní ohlasy. Pač film jako takový bych do TOP 10 nezařadil, ale ta utlimátní podívaná a nápady sršící z každého záběru mi stačí na to, abych tomuhle skvostu pro oko dal nejvyšší možné hodnocení. Nechápu lidi, které to nebavilo, promiňte, ale tohle už j vyloženě rejpalství, proč se neuvolnit a jen nesledovat tu nádhernou škálu barev, tvarů, zvířat, rostlin a Naaviů pač jen to je výborný zážitek a dokážu si představit, že by to mohl být začátek nové ságy. Upřímně v to doufám :-) A musím doporučit každému, aby na to zašel do kina...