• Krátkometrážní

Generace 60 (2010)

Neumím si představit, že by tento dokument mohl říct něco lidem, kterých se přímo netýká. Jednorozměrné vyprávění bez cíle, bez spádu, bez gradace (což jsou věci, které určitě mohou být i v dokumentu).

Sixteen Candles (1984)

V podstatě stejný rámec jako dnešní teen komedie, až na to, že je to sympatické a hrddiny si jde oblíbit. Navíc to má perfektní soundtrack.

Snídaňový klub (1985)

Je to vykonstruované a nereálné, že by si tak rozdílní lidé tak vylili navzájem srdce, ale je to jistě zajímavé a umí to zaujmout. Možná je to trochu vypočítavé a uvědomuje si to moc samo sebe, ale mě to svým způsobem dostalo.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Pohodový film, který má příjemné hrdiny (díky sympatickým hercům) a krásně uteče a ještě nás poučí. Kéž by byly dnešní teen komedie alespoň z poloviny takové.

127 hodin (2010)

Útěk do divočiny + Buried = za přispění Boylea zábavná jednohubka, která nám toho moc nedá, ale kouká se na ní zatraceně dobře. 75 %

Hon na čarodějnice (2011)

Ne, že bych měl Van Helsinga nějak zvlášť v oblibě, ale po tomhle si člověk začne Sommersovy upřímné snahy nás bavit vážit. Jinak Cage je nejmenší problém, tu roli by uhrál, kdyby scénář nepsal ten kůň, na kterém Nic celou dobu jezdí.

Sirotčinec (2007)

Nedotažené, nevyužité. Hraje to na očividné a zapomíná na hloubku. Je to pak působivé, ale do deseti minut to úplně vyprchá z hlavy.

Americké graffiti (1973)

Zajímavý výřez ze života čtyř kluků. Spolu s Novou nadějí jediní režijní počin Lucase, kde jsem se zajímal o hrdiny a byli mi nějak sympatičtí. Navíc skvělý dobový soundtrack.